Rangi w CS:GO - jak szybko wbić rangę? Poradnik dla graczy

 

rangi csgo

Na przestrzeni ostatnich lat dużo się pozmieniało. System rankingowy przeszedł sporą modyfikację, co w dużym stopniu wpłynęło na rozłożenie graczy w poszczególnych rangach. W tym wpisie dowiesz się jakie są rangi w CS:GO oraz czy jest jakaś metoda na szybkie wbijanie rangi w Counter-Strike: Global Offensive.
Rangi w CS:GO

W Counter-Strike: Global Offensive jest aktualnie 18 rang. Ranga przyznawana jest w 3 różnych trybach: turniejowym, skrzydłowym (2v2) oraz w Strefie Zagrożenia (Battle Royale).

Zobacz także: Jumpthrow bind CS:GO - komenda na skok z granatem

Pierwszą rangę w CS:GO otrzymamy po wygraniu 10 meczy turniejowych. Nasza ranga może także zniknąć, kiedy nie rozgrywamy długi czas żadnych matchmakingów. Poniższe rangi przyznawane są w trybie turniejowym oraz Wingman (skrzydłowy).Wszystkie rangi w CS:GO po polsku i po angielsku:

 • Srebro 1 - Silver 1
 • Srebro 2 - Silver 2
 • Srebro 3 - Silver 3
 • Srebro 4 - Silver IV
 • Elitarne srebro - Silver Elite
 • Mistrzowskie elitarne srebro - Silver Elite Master
 • Złoty laur I - Gold Nova
 • Złoty laur II - Gold Nova
 • Złoty laur III - Gold Nova
 • Mistrzowski złoty laur - Gold Nova Master
 • Mistrzowski obrońca I - Master Guardian
 • Mistrzowski obrońca II - Master Guardian
 • Elitarny mistrzowski obrońca - Master Guardian Elite
 • Wybitny mistrzowski obrońca - Distinguished Master Guardian
 • Legendarny orzeł - Legendary Eagle
 • Mistrzowski legendarny orzeł - Legendary Eagle Master
 • Mistrzowska pierwsza klasa - Supreme Master First Class
 • Elita światowa - Global Elite

rangi cs go
Wszystkie rangi w CS:GO


Procentowy podział rang w CS:GO

Każdy gracz CS:GO, który rozgrywa mecze rankingowe, otrzymuje adekwatną do jego poziomu rangę. To z kolei ma związek z umiejscowieniem zawodników na poszczególnych poziomach. Na poniższym obrazku zauważyć można jak procentowo rozkłada się ilość graczy w konkretnych rangach. Biorąc w klamrę wszystkie rangi Gold widzimy, że owe rangi stanowią aż 35% wszystkich graczy. Ile osób ma Globala? Global Elite to natomiast niecały 1% graczy CS:GO na całym świecie.

procentowy podzial rang w cs go
Źródło: csgo-stats.com/ranks

Pewne grupy dominują bardziej, ale to ze względu na zwiększający się poziom. Im wyższa ranga, tym trudniej jest wygrać mecz i utrzymać się w najlepszej randze.Rangi w CS:GO - skrzydłowy

Skrzydłowy, czyli tryb 2v2 (Wingman), również posiada system rang. Rangi w skrzydłowym wyglądają dokładnie tak samo jak w klasycznym meczu turniejowym, dlatego odwołać się do nich można na poprzednich grafikach.


Rangi w CS:GO - Strefa Zagrożenia

Tryb Danger Zone, czyli Battle Royale w CS:GO, również cechuje się wyróżnieniem rankingowym, jednak w tym przypadku mowa o specjalnie przygotowanych rangach wyłącznie dla Strefy Zagrożenia. Więcej o rangach w Strefie Zagrożenia przeczytasz w artykule Strefa zagrożenia - rangi w trybie Danger Zone w CS:GO, który poświęcony został temu trybowi.


Czy rangi mają znaczenie?

Okazuje się, że coraz mniejsze znaczenie mają rangi w CS:GO na scenie profesjonalnej. Poziom odzwierciedlający daną rangę jest nieadekwatny w rywalizacji poza meczami rankingowymi w CS:GO.

Nie trzeba wcale daleko szukać, wystarczy porównać ze sobą graczy z typowych matchmakingów do graczy z platformy Faceit. Już tam widać ogromne różnice. Najwyższą rangą w CS:GO jest Global Elite, zaś na Faceit poziom 10. Co nam to mówi?Patrząc z perspektywy graczy, ranga Elita Światowa w CS:GO, bardzo często nie radzi sobie najlepiej w pojedynkach na poziomy 9-10 na Faceit. Powiem więcej - zdaniem graczy ranga Global odpowiada 5-6 poziomowi na Faceit. Oznacza to, że najlepiej grający gracze, z najwyższą rangą w CS:GO, tak na prawdę mają przed sobą jeszcze bardzo długą drogę, aby w ogóle myśleć o karierze zawodnika esportowego.

Odpowiadając na pytanie - ranga w CS:GO nie ma większego znaczenia. Liczą się umiejętności, chęć gry i współpracy, dobra organizacja ról w drużynie. To jest gra drużynowa - im lepsze zagrania przygotujemy na przeciwnika, tym łatwiej będzie go pokonać.


Jak szybko wbić rangę w CS:GO?

Na to pytanie każdy chciałby znać odpowiedź. Droga jest natomiast jedna i tyczy się wyłącznie polepszaniu swoich umiejętności. Aby szybko wbić rangę w CS:GO musimy dużo trenować i popełniać zdecydowanie mniej błędów.


1. Ćwiczenia Aima

No to jest chyba kwestia oczywista. Chcąc dobrze grać i piąć się po kolejnych szczeblach rang w CS:GO musimy dobrze strzelać. Ćwiczenia aima można przeprowadzać na bardzo wiele sposobów, uwzględniając walkę z prawdziwymi graczami lub na boty.

W stworzonym przeze mnie poradniku Jak trenować w CS:GO? Mapy treningowe w CS:GO dowiesz się jakich map użyć do ćwiczenia aima, jakie są najlepsze mapy do trenowania granatów oraz wiele innych ciekawych pozycji, które pomogą zwiększyć Twoje indywidualne umiejętności.2. Oglądanie demek prosów

Nie ma nic lepszego do eliminacji własnych błędów jak oglądanie demek pro graczy CS:GO i podpatrywanie jak zachowują się w konkretnych sytuacjach. W ten sposób wyzbędziemy się złych nawyków i nauczymy się odpowiednio ustawiać, aby być gotowym na każdą sytuację.


3. Gra z drużyną

CS:GO jest grą zespołową, dlatego nie zawsze indywidualności pociągną resztę załogi do zwycięstwa. W szybszym wbiciu rangi pomóc może gra ze stałą drużyną, z którą trenować będziemy wszelakie zagrania i granaty. Jeśli nie masz znajomych, którzy mogliby grać razem z Tobą, możesz spróbować poszukać teamu na własną rękę.


Po jakim czasie znika ranga w CS:GO?

Nasza nieaktywność w grze może spowodować zniknięcie rangi. Ranga w CS:GO znika po 30 dniach niegrania. By przywrócić rangę z powrotem należy wygrać 1 mecz turniejowy.


Darmowe skiny CSGO

Polecane: Komenda na kręcenie się w CS:GO - komenda na AFK, aby nie zostać wyrzuconym

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza