FaceIt - co to jest premium, jak pobrać demo, jak zmienić nick?

FaceIt - co to jest, jak pobrać demo, jak zmienić nick?

Liga FaceIt w CS:GO jest znana już od bardzo dawna. Jest to odskocznia od zwykłych matchmakingów, na której znajdziemy zdecydowanie wyższy poziom, a także lepsze serwery, ze 128 tickrate. Poza tym, znajdziemy tam również ligę FPL (FaceIt Pro League), w której grają najlepsi gracze z całego świata. W dzisiejszym artykule dowiesz się między innymi co to jest FaceIt, jak pobrać demo z FaceIt'a oraz jak zmienić nick na FaceIt'cie.Co to jest FaceIt?

FaceIt to nic innego jak liga e-sportowa (dla amatorów, pół profesjonalistów oraz proplayerów), w której zasady panują nieco inne jak na typowym matchmakingu (na FaceIt możemy grać również w inne gry, takiej jak WoT, Dota 2, Smite, TF2). Oprócz tego, że tickrate serwera jest tam zwiększony do 128 (co wpływa pozytywnie na rozgrywkę, rzucanie granatów, strzelanie, movement itp.) również sam schemat podobny jest do tego z LAN'ów, czyli pickowanie zawodników (w przypadku FPL-Challenger (FPL-C)) oraz banowanie map jak na prawdziwych turniejach CS GO.

System rang zastąpiony jest tam levelami oraz punktami ELO. Jak sprawdzić ELO na FaceIt? Do tego użyteczne nam są strony zewnętrzne, takie jak na przykład upixela.pl.

Jak działa FaceIt?

FaceIt pozwala nam na grę w różnych "trybach". Zaczynając swój mecz możemy wybrać, czy chcemy grać solo, z grupą bądź z drużyną (którą trzeba wcześniej założyć).
FaceIt Lobby

Następnie, gdy mecz dla nas zostanie znaleziony, każdy z 10 uczestników musi potwierdzić gotowość klikając guzik "Accept". Gdy ta czynność została wykonana, kapitanowie drużyn (kapitanem zwykle jest osoba z największą ilością ELO lub ewentualnie osoba z kontem premium) banują kraje, na których ma zostać postawiony nasz serwer. Kraj, który zostaje jako ostatni będzie tym, na którym powstanie serwer (im serwer jest bliżej nas, tym mamy lepszy ping, co jest bardzo ważne w graniu online).

Ostatnim etapem jest wybranie mapy na której rozgrywany będzie mecz. Tak jak w przypadku serwerów, kapitanowie banują po kolei mapy, na których nie chcą grać. Mapa ostatnia będzie tą, na której wszyscy uczestnicy stoczą pojedynek. Aby wejść na serwer (mamy tylko 5 minut od wysłania IP!) należy skopiować IP (connect), który pokazuje nam się na ekranie i wkleić go do konsoli lub kliknąć guzik "Join".

Co jest lepsze - ESEA czy FaceIt?Zadając sobie to pytanie musimy wziąć pod uwagę, że FaceIt (nie licząc premium) jest ligą darmową, a ESEA niestety płatną. Kiedy to mamy ustalone i nie przeszkadza nam, że musimy płacić za grę musimy ustalić w jakim regionie chcemy grać. Dlaczego? ESEA skierowana jest głównie do zachodu, czyli generalnie Ameryka. FaceIt natomiast skupia graczy z Europy. Podstawową zaletą ESEA jest fakt, że osoby, które tam grają nie są z przypadku. Zapłacili za grę, więc mają szacunek do swoich teammate'ów, przeciwników, są komunikatywni i skłonni do gry. To wyróżnia FaceIt ponad wszystko, gdyż na niższych levelach natrafiamy na osoby bez mikrofonu, osoby, które weszły do gry aby trollować resztę lub też graczy bardzo słabych z niską bądź znikomą znajomością gry. Co jest lepsze - ESEA czy FaceIt? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami w zależności od tego czy chcecie wydawać kasę na miesięczną subskrypcje.

Jak pobrać demo na FaceIt?

Zdarzy się, że w trakcie meczu udało nam się zrobić jakąś ładną akcję - clutch, ace czy ninja def lub mamy podejrzenie, że któryś z graczy używał hacków - cheatował. Co zrobić w takim przypadku? Na całe szczęście FaceIt udostępnia nam do pobrania nasze demo z gry. Aby dostać się do nagrania z meczu musimy przejść do naszego profilu, następnie wejść w zakładkę "Matches" wybrać interesujący nas mecz i wybrać w prawym górnym rogu opcję "Go To Match Room". W lobby meczowym na środku ekranu ukaże nam się guzik "Watch Demo". Po kliknięciu go automatycznie pobrany zostanie plik z naszym nagraniem.

Grze wrzucić demo i jak go włączyć?
Aby łatwiej nam było odtworzyć demo z FaceIt nazwijmy go sobie jakąś krótką nazwą. Następnie pobrany plik wrzucamy do:
Steam > steamapps > common > Counter-Strike: Global Offensive > csgo
Teraz przechodzimy do gry, otwieramy konsolę i wpisujemy:
playdemo nazwa_naszego_dema
Ostatnim etapem jest odpalenie tzw. "demoui", a więc kolejny raz włączamy konsolę i wpisujemy:
demoui
Ewentualnie możemy użyć skrótu klawiszowego:
SHIFT + F2

Jak zmienić nick na FaceIt?Zdarzyć się może również, że nick naszego konta przestanie nam się podobać lub po prostu chcemy go odświeżyć. Jak zatem zmienić nick na FaceIt? Niestety zmiana nicku jest dostępna jedynie w sklepie FaceIt za 1000 FaceIt Points. Punkty te możemy zdobywać za różnego rodzaju reflinki czy za granie w turniejach.

Co to jest FPL (FaceIt Pro League)?

FPL to najwyższa dostępna liga na FaceIt. Dostęp do niej mają wyłącznie proplayerzy (najlepsi zawodnicy) z całego świata, osoby zaproszone przez właścicieli a także gracze, którzy dostaną się z eliminacji z FPL-C (FPL Challenger). Grając w FPL'u oprócz sławy mamy szansę wygrać prawdziwe pieniądze. Dla TOP15 przewidziana jest pula pieniężna w wysokości aż 20 000$. Rozkłada się ona w ten sposób:

 • 1 miejsce – 4 500$
 • 2 miejsce – 3 000$
 • 3 miejsce – 2 000$
 • 4 miejsce – 1 500$
 • 5 miejsce – 1 300$
 • 6 miejsce – 1 200$
 • 7-10 miejsce – 1 000$
 • 11-15 miejsce – 500$

FaceIt Premium - co i jak?

Mając już założone konto na FaceIt możemy je rozszerzyć o dodatkowe opcje kupując sobie tzw. premkęFaceIt Premium nie czyni nas lepszymi, jednak posiada kilka udogodnień dla osób, które chcą walczyć o coś więcej niż tylko zwykłe punkty.

Subskrypcja premium na FaceIt dzieli się na dwa typy:


 • tańszy - SUPPORTER
 • droższy - PREMIUM

Ile kosztuje FaceIt Premium?

Supporter, tańsza wersja kosztuje £2.99 /Miesiąc, wersja Premium natomiast £5.99 /Miesiąc.

Co daje nam FaceIt Premium?

Tutaj omówić sobie musimy kilka czynników, o których musisz wiedzieć wybierając między tańszą a droższą wersją FaceIt Premium.

Zobacz również: Myszka do CS:GO - Ustawienia myszki, konfiguracja, DPI


FaceIt CS:GO posiada wiele możliwości, które odblokowane zostają dopiero po wykupieniu subskrypcji. FaceIt Pro League (FPL) do tych opcji nie należy, jednak zadowolić się możemy zupełnie czymś innym.


FaceIt CS:GO z wykupioną opcją Supporter daje nam:


 • możliwość grania tzw. FaceIt Matchmaking
 • możliwość udziału w turniejach wyłącznie dla Supporterów
 • ligi oraz drabinki specjalnie dla subskrybentów (FaceIt Leagues)
 • priorytet bycia kapitanem zespołu (pickowanie serwera/mapy)


FaceIt CS:GO z wykupioną opcją Premium daje nam wszystko co powyżej, czyli:


 • rozgrywanie meczy z każdym bądź wyłącznie z użytkownikami premium
 • odblokowuje udział we wszystkich turniejach FaceIt
 • ligi oraz drabinki specjalnie dla subskrybentów Premium (FaceIt Leagues)
 • priorytet bycia kapitanem zespołu (postawiony będzie zawsze wyżej niż supporter i gracz bez subskrypcji)

dodatkowo:

 • możliwość tworzenia własnych turniejów FaceIt
 • dostęp do zaawansowanych statystyk konta (między innymi sprawdzanie ELO)FaceIt ELO System - czym jest?

Punkty ELO na FaceIt CS:GO to nic innego jak system rang, który ustalany jest za pomocą punktów. Każdy poziom (lvl) na FaceIt odpowiada danej ilości punktów. Levele na FaceIt CS:GO prezentują się następująco:

 • 0 - 799 ELO - 1 poziom
 • 800 - 949 ELO - 2 poziom
 • 950 - 1099 ELO - 3 poziom
 • 1100 - 1249 ELO - 4 poziom
 • 1250 - 1399 ELO - 5 poziom
 • 1400 - 1549 ELO - 6 poziom
 • 1550 - 1699 ELO - 7 poziom
 • 1700 - 1849 ELO - 8 poziom
 • 1850 - 1999 ELO - 9 poziom
 • +2000 ELO - 10 poziom (maksymalny)


Zobacz również: Polish Pro League (PPL) czyli polski FPL od PAGO i FaceIt!


Jak kupić FaceIt Premium CS:GO?

Nic bardziej prostszego. Po zalogowaniu się na nasze konto klikamy na koło zębate w prawym górnym rogu po czym wybieramy Subscription. Następnie musimy wybrać jedną z dwóch opcji i nacisnąć Upgrade. Zostaniemy przeniesieni do systemu płatności, gdzie płacić możemy np. Kartą kredytową, PaySafeCard (PSC), PayPal i wiele innych.

FaceIt CS:GO Antycheat

Antycheat to nowy wynalazek właścicieli FaceIt. Służy do tego, aby wyeliminować z rozgrywki graczy, którzy oszukują w CS:GO używając cheatów, hacków itp. Nie każdy jednak musi go instalować. Antycheat jest wymogiem tylko wtedy, kiedy inni gracze zgłaszali nas wiele razy i sam FaceIt uznał, że lepiej będzie nas prześwietlić. Stanie się tak wtedy, kiedy Twój FaceIt Behavior Index (FBI - wskaźnik zachowań) będzie zbyt niski. Więcej przeczytasz o nim klikając tutaj.


CS:GO FaceIt Premium vs ESEA Premium - co wybrać?

Tutaj kwestia jest bardzo sporna i uzależniona od upodobań graczy. I tu i tu musimy zapłacić za rozgrywkę, jednak sam musisz zdecydować gdzie gra Ci się lepiej. Więcej na ten temat przeczytasz w innym moim wpisie klikając tutaj.

FaceIt Premium za darmo?

Brzmi to zbyt pięknie i faktycznie, jest nierealne. Realna za to jest jedna z opcji, którą dostać możemy w zupełności za darmo, bez wydawania pieniędzy, bez premium. Mowa tutaj oczywiście o dostępie do zaawansowanych statystyk Twojego konta, takich jak punkty ELO bez premium, historia meczy i punktów ELO czy statystyki takie jak wygrane mecze, procent headshotów (%HS) czy dane liczbowe z poszczególnych map.

Dostęp do takich danych masz za pośrednictwem serwisu upixela.pl. Po wpisaniu swojego nicku z profilu FaceIt w wyszukiwarce dostaniesz dostęp do funkcji, które ukryte są na FaceIt dla użytkowników bez subskrypcji.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza