Budowanie składu FIFA 23 - jak budować składy z nowym zgraniem w FIFA 23?

Budowanie składu FIFA 23

FIFA 23 będzie wymagała od nas adaptacji do całkowicie nowego systemu zgrania. Przed premierą gry warto zapoznać się z procesem działania budowania składu, aby zdecydowanie przyspieszyć układanie wymarzonej drużyny w Ultimate Team. Jak działa nowe budowanie składu i co warto o nim wiedzieć?Budowanie składu FIFA 23

EA SPORTS postanowiło, że najnowsza odsłona z serii FIFA pozbawiona będzie koncepcji budowania składu opartej na zielonych czy pomarańczowych linkach (połączeniach). Zamiast tego zawodnicy łączyć się będą za pomocą ligi, klubu i narodowości, ale nie będą musieli być obok siebie w zespole, aby ich zgranie zostało zwiększone. W tym kontekście zmienia się bardzo dużo, jeśli pomyślimy sobie o możliwościach łączenia danych piłkarzy z odpowiednimi pozycjami i resztą zawodników z wartościami punktów zgrania, które wynoszą teraz od 0-3 w przypadku pojedynczej karty.

Jak zbudować skład ze zgraniem w FIFA 23?

W nowym systemie budowania składów w FIFA 23 niezbędna będzie właściwa pozycja, która przyzna odpowiednie atrybuty w statystykach. Cały nasz skład będzie mógł mieć maksymalnie 33 punkty, które oznaczają 100% zgrania (maksymalnie 3 punkty na karcie razy 11 zawodników = 33). Aby to osiągnąć, wybrane karty muszą mieć silne zgranie np. z kolegą z klubu lub reprezentacji i lidze.Na pierwszy rzut oka może wydawać się to skomplikowane, w rzeczywistości jest to niezwykle szybkie i intuicyjne zadanie. Wszystko opiera się wyłącznie o trzy możliwości, kiedy to do odpowiedniego łącznie piłkarzy potrzebujemy jedynie odpowiedniej ilości tych samych klubów, narodowości lub lig. Wyjątkiem są karty ikon, które jeśli znajdują się w naszym składzie na swojej nominalnej pozycji - mają pełne zgranie.

Jak się za to zabrać? Wystarczy nam proste narzędzie o nazwie Squad Builder, czyli symulator budowania składów w FIFA 23. Jest dostępne m.in. w serwisie Futbin, który oferuje dodatkowo całą bazę danych kart. Aktualnie budowanie składu oparte jest o karty z FIFY 22, gdyż tych z 23-ki jeszcze nie znamy.

Teraz wystarczy już tylko wybrać interesującą nas formację, umieścić karty, którymi zamierzamy grać, a następnie zerkać na panel po prawej stronie, jak prezentuje się aktualne zgranie w naszym składzie FIFA 23 Ultimate Team.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza