Ultimate Team w FIFA 23 - co nowego? Nowy system zgrania, alternatywne pozycje i nowa waluta FUT

FIFA 23 Ultimate Team

EA SPORTS oficjalnie zaprezentowało nowości, jakie dojdą do Ultimate Team w FIFA 23. Co nowego czeka na graczy w najpopularniejszym trybie?{tocify} $title={Spis treści}

Nowy wygląd menu FIFA 23

Oczywistą zmianą jest odświeżenie designu menu głównego i poszczególnych zakładek. Nie różni się on tak bardzo, jak mogliśmy przypuszczać i swoim układem nawiązuje do odsłony nr 22. Został za to nieco zrekonstruowany, lecz koncepcja wszystkich opcji i paneli została zachowana.

Nowe menu w FIFA 23
Nowe menu w FIFA 23

Animacja otwierania paczek FIFA 23

Paczki, czyli coś, co uwielbiają wszyscy gracze. Otwieranie paczek w FIFA 23 będzie posiadało zupełnie nową animację, jednak po raz kolejny zachowany został schemat z obecnej wersji. Same paczki będą miały podobny wygląd do aktualnego, a animacja ich otwierania wygląda następująco:

Animacja otwierania paczek w FIFA 23
Animacja otwierania paczek w FIFA 23Nowa waluta "FUT" w FIFA 23

Wprawne oko zauważy, że w lewym górnym rogu pojawiła się na pasku zupełnie nowa waluta. Fioletowa gwiazdka z napisem FUT będzie walutą, która obowiązuje wyłącznie w trybie Ultimate Team FIFA 23. Z oficjalnego zwiastuna wynika, że będzie możliwa do zdobycia w specjalnych wyzwaniach, a za jej pomocą odbierzemy ciekawe nagrody, czy otworzymy unikalne paczki.

Nowa waluta FUT w FIFA 23
Nowa waluta FUT w FIFA 23

Cross-play FIFA 23

Cross-play jest już kwestią oczywistą, bowiem mówi się o nim od wielu tygodni. Deweloperzy potwierdzili w trailerze, że połączenie platform rzeczywiście dojdzie do skutku i pojawi się w wielu najpopularniejszych trybach FUT. Nowa generacja łączy się między sobą (Xbox Series X|S, PlayStation 5, PC, Stadia), a stara ze sobą (Xbox One, PlayStation 4). Dowiedz się więcej na temat cross-play'u w FIFA 23.

Nowy system zgrania w FIFA 23

Moim skromnym zdaniem, największą furorę w FIFA 23 zrobi nowy system zgrania. Skończyła się era zielonych czy pomarańczowych linków (połączeń) i została zastąpiona całkowicie odmiennym modelem. Każda z kart posiada zakres od 0 do 3 punktów, które polepszają się wraz z dodaniem nowych zawodników do składu. Wpływ na ilość oczek będzie miała oczywiście liga, narodowość czy drużyna, która podniesie lub obniży zgranie u niektórych graczy. Pojawi się zupełnie nowa koncepcja budowania składów oparta na łączeniu ze sobą poszczególnych piłkarzy.

Nowy system zgrania w FIFA 23
Nowy system zgrania w FIFA 23Rynek transferowy w FIFA 23

Wraz z pojawieniem się cross-play'u, zostanie dodany połączony rynek transferowy dla wielu platform w FIFA 23. Nie będzie on już zarezerwowany wyłącznie dla dedykowanej konsoli czy PC, więc ilość kart na rynku zdecydowanie się powiększy. Na uwagę zasługuje fakt, że rynek w FIFA 23 na PC zostanie oddzielony od rynku na konsolach.

Alternatywne pozycje zawodników w FIFA 23

Druga fenomenalna wiadomość, zaraz obok zmienionego zgrania. Znikają karty zmiany pozycji, a w ich miejsce pojawiają się pozycje alternatywne. Co to oznacza? Każda z kart posiada swoją nominalną pozycję i jedną lub więcej alternatywnych, które bazują na realnej grze danego piłkarza. W każdej chwili możemy zmienić napastnika na skrzydłowego lub odwrotnie, o ile posiada on takie pozycje na swojej karcie. Dla przykładu - prawego obrońcę João Cancelo możemy ustawić na lewego obrońcę, ponieważ niekiedy występuje na tej pozycji i posiada on tę możliwość w swoich alternatywnych opcjach.

Alternatywne pozycje zawodników w FIFA 23
Alternatywne pozycje zawodników w FIFA 23

Zwiastun trybu Ultimate Team w FIFA 23

Poniżej można zobaczyć, jak wygląda oficjalny trailer trybu FUT w FIFA 23.fot. EA Sports

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza