Konwerter czułości z CS:GO do VALORANT. Kalkulator sensitivity

Kalkulator czułości z CSGO do VALORANT

Przekalkulowanie czułości z CS:GO do VALORANT jest bardzo ważnym czynnikiem, kiedy zamierzamy podejść profesjonalnie do tematu ulepszania swoich umiejętności. Przejście na inną grę oznacza zmiany w ustawieniach "sensitivity", a to nie zawsze jest proste dla nowych graczy.Wielu profesjonalistów korzysta z niskiej czułości myszki, aby być bardziej precyzyjnym. Poprawia to ich "movement" i celność strzałów. Kiedy zmieniamy swoją czułość ważnym jest, aby dostosować ją pod swój styl gry. Dodatkowo warto przystosować pod siebie takie parametry jak rozdzielczość czy FOV (Field of View), które w przypadku zmiany DPI będą się delikatnie różnić - myszka będzie "pływać" bardziej lub mniej.

Musimy także pamiętać, że różne gry mają różnie ustawioną bazową wartość czułości. W przypadku CS:GO podstawową wartością jest 2.0, natomiast  bazowy "sens" w VALORANT to 0.8.

{tocify} $title={Spis treści}Konwerter czułości z CS:GO do VALORANT

Poniżej znajduje się prosty kalkulator, który stworzyliśmy w celu pomocy w przekonwertowaniu twojego sensitivity z CS:GO do VALORANT.

Twoja czułość w VALORANT to: 0.00

Kalkulator czułości myszki z CS:GO do VALORANT
Jak działa kalkulator sensitivity CS:GO?

Jak przeliczyć czułość z CS:GO na VALORANT? Jeśli jesteś graczem CS:GO, który przechodzi na VALORANTA i chce zachować tą samą czułość, wystarczy, że weźmiesz sensitivity z CS:GO i podzielisz przez 3.18.

Poniższej znajdziesz kilka przykładów dla najbardziej typowych czułości:

  • 1 = 0.31
  • 1.5 = 0.47
  • 2 = 0.63
  • 2.5 = 0.79
  • 3 = 0.94

Część graczy decyduje się jednak na zwiększenie swojej czułości w VALORANT względem CS:GO. Dlaczego? Otóż mechanika gry jest nieco inna, a i sama rozgrywka jest bardziej dynamiczna. Wymaga znacznie szybszego czasu reakcji i opanowania wielu umiejętności.Kopiowanie czułości prosów - czy to ma sens?

Pro gracze mają bardzo dobrze przygotowane ustawienia, w tym sensitivity. Problem w tym, że są do nich przyzwyczajeni i nie wyobrażają sobie gry na innych. Kiedy zechcesz skopiować czułość od zawodowca musisz wiedzieć, aby odpowiednio dobrać DPI w myszce czy rozdzielczość monitora - wszystkie te aspekty mają wpływ na finalny "feeling" w VALORANT.

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie próba eksperymentowania z ustawieniami. Wtedy sami najlepiej dobierzemy czułość pod nasz styl gry i zajmiemy się treningami, aby zdobywać coraz to wyższe rangi.Jak znaleźć idealną czułość?

Czy idealna czułość istnieje? Oczywiście, że nie. Nie ma czegoś takiego jak jedna, uniwersalna czułość, która działa u każdego. Każdy z graczy korzysta z innej myszki, innej wartości DPI czy monitora. Jedni wolą machać ręką po całym biurku, inni z kolei ledwo co ruszają nadgarstkiem.

Jeśli jesteś nowym graczem w grach FPS, takich jak CS:GO czy VALORANT, spróbuj zacząć od małej wartości, aby przyzwyczaić się do precyzyjnych ruchów. Jeśli uznasz, że to duży wysiłek i bolą cię ręce - stopniowo zwiększaj "sensa". W drugą stronę działa to dokładnie tak samo. Graj dużo "deathmatchy", a sam odczujesz, czy trafiasz rywali bez problemu, czy może twój celownik za bardzo ucieka w którąś ze stron.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza