Viewmodel w CS:GO - komendy, ustawienia, pozycje | Poradnik

Viewmodel CSGO


Ustawienie własnego Viewmodel w CS:GO to rzecz kluczowa. Dużo wygodniej gra się mecze, kiedy wszystkie parametry odpowiadają naszym oczekiwaniom. Zapraszam do przeczytania poradnika na temat ustawień i komend na viewmodel w CS:GO.


{tocify} $title={Spis treści}


Co to jest Viewmodel w CS:GO?

Viewmodel to bardzo ważny parametr w Counter-Strike: Global Offensive. Służy do określenia położenia naszej broni w trzech płaszczyznach:

  • OX (oś X)
  • OY (oś Y)
  • OZ (oś Z)

Za jego pomocą sterować możemy ustawieniem w pionie, poziomie i do tyłu bądź naprzód. To pozwoli na dostosowanie wyglądu układu rąk na taki, który będzie nas zadowalał. Spora część graczy preferuje domyślne komendy, jednak dobrze wiedzieć, że możemy nimi dowolnie manipulować.Jaki jest najlepszy Viewmodel do CS:GO?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę jednego, najlepszego ustawienia Viewmodel'u w CS:GO nie ma. Wszystko zależy od preferencji danego gracza. Jeden lubi bardziej wysuniętą broń, a drugi z kolei chce mieć ją bardziej przy sobie. To samo tyczy się położenia w skrajnie lewą lub prawą stronę. Każdy element to kwestia upodobań i dlatego ważne jest, aby wiedzieć jak pozmieniać komendy na Viewmodel na takie, które sprostają subiektywnym oczekiwaniom.


Jak korzystać z Viewmodel w CS:GO?

Generalnie w samym CS:GO mamy kilka domyślnych opcji Viewmodel'u, które wybrać możemy w ustawianiach gry. Te jednak są dość klasyczne, a co za tym idzie - nie pasują wszystkim zawodnikom. Właśnie dlatego mamy możliwość wpisania komend na viewmodel bezpośrednio do konsoli, dzięki czemu każdą wartość ustawimy kompletnie pod siebie.

Zobacz także: Obstawianie meczy CS:GO skinami. Jak i gdzie obstawiać?


Komendy na Viewmodel w CS:GO

Poniżej znajduje się lista podstawowych komend na viewmodel w CS:GO, dzięki którym każdy z parametrów dostosujesz w taki sposób, aby ustawienia były jak najbardziej podobne do twoich oczekiwań.


cl_righthand

Ta komenda zmienia rękę, w której twoja postać trzyma broń. Ustawienie jej na "0" spowoduje zmianę na lewą rękę, a na "1" na przeciwną stronę. Parametr ten może mieć znaczenie w przypadku dostosowania do oka dominującego.viewmodel_offset_x, y, z

Komendy viewmodel_offset zmieniają położenie broni na ekranie. "X, Y, Z" to osie, a im większą wartość im przypiszemy, tym dalej osuniemy broń od środka.


viewmodel_fov

FoV (ang. Field of View) to pole widzenia w CS:GO. Ta komenda pozwoli dostosować minimalną i maksymalną jego wartość. Najmniejsza dostępna wartość to 60, a największa 68.


viewmodel_recoil

Recoil to odrzut broni. Ten parametr pozwoli na wizualne zmniejszenie rozrzutu broni podczas strzelania.


cl_bobamt_lat

Ta komenda zmniejsza animację poruszania się broni w trakcie ruchu.


cl_bob_lower_amt

Redukuje animacje poruszania się broni do przodu i do tyłu.


cl_bob_amt_vert

Redukuje animacje poruszania się broni w górę i w dół.


Jaki jest najbardziej oddalony Viewmodel w CS:GO?

Gracze bardzo często używają nieco oddalonego widoku modelu, który sprawia, że znacznie lepiej korzysta się z broni typu karabin czy karabin snajperski. Najbardziej oddalony viewmodel w CS:GO to FOV (viewmodel_fov) ustawiony na 68.


Viewmodel CS:GO - generator

Społeczność CS:GO przygotowała także specjalne mapy, na których ustawimy swój własny viewmodel bez grzebania w parametrach konsoli. Ta opcja jest oczywiście dla bardziej leniwych, nie oznacza jednak, że jest gorsza. Wszystkie ustawienia jesteśmy w stanie wyklikać bez specjalnej znajomości komend CS:GO. Viewmodel generator znajdziesz tutaj.


Viewmodel w CS:GO popularnych graczy i streamerówW skrajnych przypadkach możemy skorzystać z gotowych komend na viewmodel, których używają pro gracze i streamerzy. Kilka propozycji znajduje się poniżej:


Viewmodel CS:GO s1mple'a

s1mple gra z bronią w prawej ręce, z maksymalnie oddalonym FOV. Reszta parametrów jest bardzo standardowa.

viewmodel_fov 68; viewmodel_offset_x 2.5; viewmodel_offset_y 0; viewmodel_offset_z -1.5; viewmodel_presetpos 3; cl_viewmodel_shift_left_amt 1.5; cl_viewmodel_shift_right_amt 0.75; viewmodel_recoil 0; cl_righthand 1;


Viewmodel CS:GO PAGO

PAGO korzysta z dość klasycznego viewmodel'u jednak z maksymalnie oddalonym FOV.

viewmodel_fov 68;viewmodel_offset_x 2.5;viewmodel_offset_y 0;viewmodel_offset_z -1.5;cl_righthand 1;viewmodel_presetpos 3


Viewmodel CS:GO ZywOo

Podobnie jak panowie wyżej, ZywOo stosuje najwyższą wartość FOV. Wyróżnia się własnymi ustawieniami na poruszanie się broni podczas biegu.

viewmodel_fov 68; viewmodel_offset_x 2.5; viewmodel_offset_y 0; viewmodel_offset_z -1.5; viewmodel_presetpos 3; cl_viewmodel_shift_left_amt 1.5; cl_viewmodel_shift_right_amt 0.75; viewmodel_recoil 0; cl_righthand 1;


Darmowe skiny CSGO

Polecane: Sprzedaż skinów CS:GO za gotówkę - jak sprzedać skiny CS:GO?

3 Komentarze

Nowsza Starsza