Mecze gwiazd, prezentacja HEINZ PLE ALL-STAR i kolejny sukces IHG - podsumowanie PLE.GG Gaming Weekend

PLE GG Gaming Weekend

W miniony weekend rozrywkowe serce Warszawy – Dziedziniec Nowy Świat - biło w rytmie esportu, bo to właśnie tam odbył się PLE.GG Gaming Weekend. W sobotę zakończyliśmy pierwszą część sezonu PGE Dywizji Mistrzowskiej, a w niedzielę Illuminar Gaming zwyciężyło eliminacje PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej. Ukoronowaniem całej imprezy była prezentacja i showmatch zespołu HEINZ PLE ALL-STAR 2022.Polska Liga Esportowa w 2022 roku postawiła na całoroczny sezon rozgrywek, pełen emocji i meczów najlepszych polskich drużyn. Podczas PLE.GG Gaming Weekend rozegrano 11. kolejkę PGE Dywizji Mistrzowskiej, która zadecydowała o układzie tabeli na półmetku sezonu. Był to pierwszy po pandemii event Polskiej Ligi Esportowej otwarty dla odwiedzających, więc fani po dłuższej przerwie mogli w końcu zobaczyć swoich ulubionych zawodników na LANie.

IHG zagra podczas PGE Superpucharu PLE

Jednym z najważniejszych punktów PLE.GG Gaming Weekend były kwalifikacje do PGE Superpucharu PLE, który zostanie rozegrany w lipcu w jednym z nadmorskich kurortów. W rozgrywce wzięły udział cztery najlepsze zespoły Rundy Wiosennej PGE Dywizji Mistrzowskiej - Wisła All In Games Kraków, Impression, Illuminar Gaming oraz MAD DOG’S PACT. Każda z drużyn chciała stanąć na najwyższym stopniu podium, szczególnie, że pula nagród głównego turnieju to 100 tys. złotych.

W pierwszym półfinale triumfowali gracze Illuminar Gaming, którzy 2:0 pokonali formację Kacpra "Darko" Ściery, czyli Impression. W drugim meczu MAD DOG'S PACT postawiło bardzo trudne warunki Wiśle All in Games Kraków, ale po trzymapowej rywalizacji to przedstawiciele Białej Gwiazdy mieli więcej powodów do zadowolenia.Do wyłonienia triumfatora całego turnieju eliminacyjnego również potrzebne były trzy mapy, a została nim ekipa Illuminar Gaming. Tym samym IHG przełamało fenomenalną serię Wisły, która do niedzieli była niepokonana w tym sezonie Polskiej Ligi Esportowej.

HEINZ PLE ALL-STAR zaprezentowane

W niedzielę Polska Liga Esportowa w końcu odkryła karty dotyczące projektu HEINZ PLE ALL-STAR 2022, czyli drużyny gwiazd PGE Dywizji Mistrzowskiej wybranych w głosowaniu społeczności. Ostatecznie w jej składzie znaleźli się Paweł "byali" Bieliński, Grzegorz "szpero" Dziamałek, Michał "snatchie" Rudzki, Tomasz "phr" Wójcik, Dominik "GruBy" Świderski oraz trener Mariusz "Loord" Cybulski. Zespół HEINZ PLE ALL-STAR rozegrał spotkanie pokazowe z ekipą zaproszonych gwiazd, którą tworzyli - Michał "Michu" Müller, Jacek "Minise" Jeziak, Michalina "Młoda" Chudzińska, Karol "Blowek" Gązwa oraz Wojtek "Łozo" Łozowski. Od 1 czerwca wystartuje kolejna faza projektu, w której fani będą mieli możliwość zmierzyć się z członkami HEINZ PLE ALL-STAR na serwerze CS:GO.

PLE GG Gaming WeekendFIFA 2022

Jednak nie tylko atrakcje związane z CS:GO były obecne podczas PLE.GG Gaming Weekend. Odbył się m.in turniej FIFA 22, w którym mogliśmy oglądać najlepszych graczy w kraju. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji triumfatorem został Szymon "Błachu" Błachowiak. Drugie miejsce zajął jego kolega z organizacji Betclic Apogee Esports Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski, a trzecie wywalczył Nikodem "Piko" Pawlak.

Atrakcją dla kibiców zgromadzonych na Dziedzińcu Nowy Świat bez wątpienia była także możliwość gry przeciwko graczom PGE Skry Bełchatów - Kacprowi Piechockiemu i Sebastianowi Adamczykowi. Dużym zainteresowaniem cieszył się także amatorski turniej z B.R.O., którego triumfator odebrał z rąk artysty zaproszenie do występu w jednym z teledysków rapera.


Źródło: informacja prasowa

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza