Dlaczego MacBook Air jest idealnym laptopem do pracy biurowej?

Dlaczego MacBook Air jest idealnym laptopem do pracy biurowej

MacBook Air to bardzo wydajny i przenośny laptop cieszący się ogromną popularnością wśród użytkowników poszukujących optymalnych rozwiązań w zakresie ceny i wydajności. Jeżeli chcesz wiedzieć, dlaczego MacBook Air jest idealnym laptopem do pracy biurowej - koniecznie przeczytaj ten artykuł! Miłej lektury.

MacBook Air - najwyższa wydajność w połączeniu z atrakcyjną ceną

Za sprawą swojego kompaktowego rozmiaru i lekkości, MacBook Air jest bardzo lekki (waży poniżej 1,3 kg), a w konsekwencji idealnie nadaje się do pracy w terenie, na spotkania biznesowe lub do podróży służbowych. Oprócz tego wyróżnia go długi czas pracy na baterii (nawet do 8-12 godzin w przypadku dużego obciążenia), wydajny procesor (M1 lub M2) oraz wysokiej jakości ekran Retina z technologią True Tone (standardowa rozdzielczość laptopów 13,6" wynosi 2560 × 1664 px).

Laptopy MacBook Air dostępne pod linkiem: https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-air-33.html, wyróżniają się przede wszystkim atrakcyjnymi podzespołami, które wbrew pozorom wypadają bardzo dobrze cenowo w porównaniu do sprzętów konkurencyjnych marek. Są to w szczególności:

 • ekran,
 • seria procesora i rdzenie,
 • model procesora,
 • pamięć RAM,
 • pojemność dysku,
 • model karty graficznej i pamięć.

Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Ekran MacBook Air

Najpopularniejszymi laptopami sprzedawanymi w ofercie Apple z segmentu Air są MacBooki Air o wielkości 13,6". Mają one rozdzielczość ekranu 2560 × 1664 px. Drugim rozwiązaniem, które cieszy się nieco mniejszą renomą są opcje o wielkości ekranu 13,3" (2560 × 1600 px). To perfekcyjne rozmiary do pracy biurowej, natomiast ze swojej strony polecamy większe modele (po prostu wygodniej się na nich pracuje). Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest 13,6".

Seria procesora i rdzenie MacBook Air

Bez znaczenia na serię procesora i rdzenie - MacBook Air będzie idealny do pracy w każdej kompozycji. Nie jest to może wydajnościowy "kombajn", na którym bezproblemowo obsłużymy kilka renomowanych programów graficznych jednocześnie (to jednak możliwe w najlepszej konfiguracji), natomiast procesory z serii Apple M1 (8-rdzeniowy CPU + 7-rdzeniowy GPU) oraz Apple M2 (8-rdzeniowy CPU + 8-rdzeniowy GPU lub 10-rdzeniowy GPU) w zupełności wystarczą do wszystkich prac biurowych. Można w tym przypadku działać nawet na kilkunastu lub kilkudziesięciu otwartych kartach jednocześnie i nie przejmować się zacięciami. 

Model procesora MacBook Air

W tym przypadku również możemy wymienić Apple M1 oraz Apple M2 dostępny tutaj https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-air-33/macbook-air-m2-420.html o identycznych parametrach, jak wspominaliśmy powyżej. W każdym z nich jest także 16-rdzeniowy procesor Neural Engine sprawdzający się doskonale nawet w przypadku obsługi najbardziej zaawansowanych programów biurowych (np. Microsoft Office, Libre Office, Apache Open Office).

Pamięć RAM MacBook Air

Maksymalna pojemność pamięci RAM w MacBooku Air wynosi 24 GB RAM-u. Jeżeli nie wykorzystujemy całej mocy obliczeniowej naszego laptopa i korzystamy wyłącznie z kilku procesów jednocześnie, powinniśmy zdecydować się na rozwiązania od 8 GB do 16 GB RAM-u.

Pojemność dysku MacBook Air

Pojemność dysku MacBook Air należy uzasadnić od indywidualnych preferencji. Jeżeli na laptopie trzymamy sporo projektów wideo, filmów, plików muzycznych oraz grafik w najwyższych rozdzielczościach (od 4K do 8K), powinniśmy zdecydować się na minimum 1 TB. W przypadku korzystania z MacBooka Air wyłącznie lifestyle'owo, może wystarczyć nawet 256 GB.

Model karty graficznej i pamięć MacBook Air

W przypadku MacBooków Air możesz wybrać trzy modele karty graficznej i pamięci:

 • Apple M1,
 • Apple M2 (10-rdzeniowy GPU),
 • Apple M2 (8-rdzeniowy GPU).

Apple oferuje również dwa układy klawiatury: ISO - angielski międzynarodowy oraz ANSI - angielski amerykański. Dostępne kolory obudowy w przypadku najpopularniejszych dystrybutorów rynkowych to m.in.:

 • gwiezdna szarość,
 • księżycowa poświata,
 • północ,
 • srebrny,
 • złoty.

Jeżeli chcesz kupić idealnego laptopa do pracy biurowej, koniecznie sprawdź ofertę Lantre. Pod tym linkiem https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-air-33/macbook-air-m1-418.html dostępne są między innymi świetne MacBooki M1. Warto jednak zapoznać się z całą ofertą i wybrać model odpowiadający wszelkim potrzebom.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza