Animowane skiny w CS:GO - przesada czy innowacja?

Kolorowe skiny w grach to już codzienność. Zostaliśmy przyzwyczajeni do faktu, iż jesteśmy w stanie ubrać swoją postać w dowolny sposób. Skiny w CS:GO były i są do tej pory z reguły bardzo proste i nadają jedynie kosmetyczne zmiany. Czy animowane skiny w CS:GO to gruba przesada? A może innowacyjny sposób na wprowadzenie czegoś nowego?

animowany skin csgo


Animowane skiny w CS:GO

W CS:GO zostaliśmy przyzwyczajeni do klasycznego wyglądu skinów do broni. Mowa tu oczywiście o statycznym designie. Elementy są nieruchome, a wygląd im nadaje jedynie tekstura przygotowana przez grafika lub utalentowaną społeczność.

Są natomiast gry, gdzie poza gameplay'em główną rolę grają dodatki, czyli różnego rodzaju zmiany wyglądu broni, zmiana modelu postaci, animacji strzelania czy przeładowania itd. Do takich gier należą chociażby Fortnite czy Valorant, gdzie efekty wizualne idą w parze z systemem rozgrywki.Czy animowane skiny w grach to przesada?

Przechodząc do meritum sprawy, weźmy na tapet grę CS:GO, w której jak już wspomnieliśmy, skiny i ich wygląd są jedynie malutkim dodatkiem kosmetycznym, które niczego nie zmieniają w naszej rozgrywce.

Zobacz także: Pingowanie w CS:GO! Nowy system oznaczania terenu w CS:GOPrzyglądając się natomiast nowym skinom do broni w CS:GO, które coraz częściej wchodzą do gry, można zauważyć postępujące zmiany. Skórki do broni zaczynają nabierać nowego wyglądu, czego przykładem jest chociażby to MP9, które w momencie oddawania strzału/serii strzałów podświetla płomień czyniąc go nieco animowanym.Czy to w jaką stronę zmierza CS:GO jest dobrym kierunkiem? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Potwierdzeniem tych słów może być jedynie ostatnia aktualizacja wprowadzająca nową Operację w CS:GO, która wprowadza bardzo wiele zmian i nowości w ogólnodostępnych trybach.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza