Typowy gracz CS:GO ginie średnio 5 razy podczas oglądania broni

 

csgo zgony podczas ogladania broni

Dość nietypową statystyką pochwalił się serwis Scope.gg. Przebadali sto tysięcy powtórek i wyciągnęli średnią na 1000 rund ze zgonów podczas przeglądania broni w CS:GO.



Zginiesz średnio 5 razy podczas oglądania broni... tak twierdzi statystyka

Zanim przejdziemy do omówienia całej statystyki należy wspomnieć, że średnia 5 zgonów wyciągnięta została na podstawie 1000 rozegranych rund. Można zatem wysnuć wniosek, że to znikoma ilość, w porównaniu do pozostałej reszty. Czy tak jest na pewno?

Zobacz także: Kolorowy czat w CS:GO - jak pisać na kolorowo i wkręcać znajomych?

Przeanalizowanych zostało 100 000 powtórek meczów graczy CS:GO. Zadania podjęła się platforma Scope.gg, zajmująca się analityką i statystykami demek z Counter-Strike'a.

Pod lupę wzięto dość nietypową statystykę, jaką jest ilość śmierci podczas oglądania broni na 1000 rund w CS:GO. Gracze podzieleni zostali na adekwatne rangi i przypisani do konkretnej grupy - snajperów oraz tych z karabinami.

zgony podczas ogladania broni na 1000 rund w csgo
Źródło: scope.gg

Na powyższej grafice jasno klaruje się sytuacja, w której największą grupą są gracze z tzw. "szeryfa", grający z karabinem snajperskim (najczęściej AWP). Niewiele mniejsze dane odczytywane są od graczy z wyżej usytuowanych rang.



Zobacz także: Czy rangi CS:GO mają znaczenie? Jak szybko wbić rangę?

Co nam to mówi? Prawdopodobnie to, że im lepszą rangę posiadamy, tym pewniej czujemy się w pojedynkach strzeleckich... albo mamy droższe, ładniejsze skiny. Będąc szczerym, ciężko brać te statystykę na poważnie. Jest to tak marginalny przypadek, że potraktowany zostać powinien raczej w formie ciekawostki.

Wartym wskazania jest jeszcze fakt, że na końcu po wszystkich rangach znajduje się grupa zawodników - raczej profesjonalnych - ze strony HLTV. Biorąc ponownie średnią z tysiąca rozegranych rund można zauważyć, że najlepsi gracze giną w takich sytuacjach niemal dwukrotnie rzadziej. Jednak i tu przewagą nad karabinami okazały się snajperki.


Propaganda przeciwko skinom?

Na Reddicie już rozpoczęła się wrzawa, jakoby powyższa statystyka miała sugerować, że częściej giną osoby posiadające ładne skiny w CS:GO, bo to one głównie godzinami przyglądają się kolorowym skórkom.



W obronie stanęli gracze, którzy nie posiadają skinów, a mimo to zadeklarowali, że zdarza im się oglądać broń w trakcie ważnej sytuacji w meczu ze zwykłym, podstawowym wyglądem.

Jakie Wy macie zdanie w tym temacie? Zginęliście w grze chociaż raz w momencie oglądania ulubionego skina do broni?


Polecane: Jak działają pochwały CS:GO? Czy mają wpływ na nasze mecze?

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza