H1Z1: Battle Royale w CS:GO? NOWY MOD Go 4 The Kill!

H1Z1: Battle Royale w CS:GO? NOWY MOD Go 4 The Kill!

H1Z1 w CS:GO? Co powiecie na taką kombinacje? Okazuje się, że niedawno jeden z twórców postanowił połączyć te dwie gry, gdzie do CS:GO dodał tryb Battle Royale z H1Z1. Tak o to powstał nowy MOD do Counter-Strike'a, który nazywa się Go 4 The Kill! Przeczytaj wpis i dowiedz się jak zagrać na modzie Go 4 The Kill w CS:GO!

Połączenie H1Z1 Battle Royale oraz PUBG w CS:GO?

Z ciekawą inicjatywą wyszli twórcy trybu/nowego moda do CS:GO o nazwie Go 4 The Kill. Jest to połączenie H1Z1 oraz PUBG, czyli tryb Battle Royale - walczysz o przetrwanie. Sama gra bardziej nawiązuje do H1Z1, nawet ikony przedmiotów są identyczne jak w grze od DayBreak'a. Sam schemat gry również nie różni się niczym od King of The Kill, zostajesz rzucony na mapę bez niczego, musisz znaleźć broń oraz ekwipunek i wyeliminować wszystkich przeciwników.

Zobacz również: CS:GO - FaceIt Premium czy warto? Co daje FaceIt Premium?

Co to jest Go 4 The Kill? Nowa alternatywa dla H1Z1?

Z pewnością na dużą uwagę i plus zasługuje wybór gry. Dodanie takiego trybu akurat do CS:GO daje możliwość spróbowania jak wygląda tryb Battle Royale w H1Z1 graczom o dość słabym sprzęcie, gdyż do zagrania na tym modzie nie trzeba nic - wystarczy pobrać mapę, która i tak pobiera się automatycznie.

Battleroyale w CS:GO czyli mod Go 4 The Kill

Pewnie zastanawiacie się jak taka rozgrywka wygląda? Już wszystko wytłumaczę popierając się screenami od twórców moda GO4TK.

Go 4 The Kill to nic innego jak zewnętrzny serwer CS:GO z olbrzymią mapą, do którego dostęp dostaniemy po dołączaniu do kolejki. Sama mapa, jak zapewniają twórcy, jest kilkunastokrotnie większa niż typowa mapa w CS:GO (na przykładzie podano mapę de_overpass). Na zdjęciu poniżej zobaczycie jak ma się mapa de_overpass w odniesieniu do zaledwie jednej ćwiartki mapy na modzie Go 4 The Kill:

H1Z1: Battle Royale w CS:GO? NOWY MOD Go 4 The Kill!

Jak widzicie overpass jest bardzo mały, a przypominam - mamy 4 takie kawałki mapy jak ta powyżej.

Kolejna sprawa - z racji tego, że cała mapa jest olbrzymia to nie każdy komputer poradzi sobie z renderowaniem mapy. O tym twórcy również pomyśleli, dzięki czemu tzw. renderdistance, czyli dystans/obszar renderowania mapy podzielony jest na normal (normalny) oraz low (niski):

H1Z1: Battle Royale w CS:GO? NOWY MOD Go 4 The Kill!

Po net_graph'ie widać, że różnica jest kolosalna. Przeskok o ponad 200 FPS z normalnego trybu renderowania na niski.

Ostatnią sprawą o której przypominają twórcy to integracja UI (user interface) czyli ekwipunku oraz mapy. Dzięki temu w jednym miejscu mamy wszystko doskonale przygotowane.

H1Z1: Battle Royale w CS:GO? NOWY MOD Go 4 The Kill!

Sam interfejs, ikony czy mapa przypominają H1Z1, jednak tutaj przedstawione są w bardzo okrojonej wersji.

Rozgrywka na modzie Go 4 The Kill - jak zagrać?

Najważniejsza część tego poradnika - jak zagrać na modzie Go 4 The Kill?

Pierwsze co musicie zrobić to udać się na stronę twórców moda, bo to właśnie na niej zaczynasz grę: go4tk.net.

Po wejściu musicie zalogować się za pomocą Waszego konta Steam, a następnie ustawić swoje opcje i preferencje, takie jak nick, region, opcje pocisków i oczywiście zapoznać się i potwierdzić regulamin.

Ostatnią kwestią jest rozpoczęcie rozgrywki, czyli dołączenie do aktualnej kolejki graczy. Klikamy w lewym dolnym rogu zielony guzik PLAY i czekamy na swoją kolej. Czas oczekiwania jest dość długi, ale oczywiście zależny od ilości graczy w kolejce. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że będąc ok. 250 w kolejce czekałem jakieś 3-4 minuty.

Zobacz również: Myszka do CS:GO - Ustawienia myszki, konfiguracja, DPI

Ostatnim etapem jest AKCEPTACJA gry (tak jak w zwykłych matchamkingach w CS:GO). Po tej czynności dostaniemy IP (connect) do serwera, z którym należy się połączyć. Za pierwszym razem gdy wchodzimy na serwer musimy pobrać mapę (automatycznie), jednak nie jest to wielkim problemem. Cała mapa waży jakieś ~35-40 MB.

Na ten moment grać można jedynie solo. Twórcy informują o możliwości dodania w przyszłości duo, czyli grania w drużynie razem z kolegą, jednak nie planują dodawania większej ilości graczy w jednym party.

Skiny na modzie Go 4 The Kill

Z informacji na stronie da się wyczytać, że opcja ze skinami do przedmiotów takich jak plecak, kevlar (kamizelka) czy hełm jest technicznie możliwa do wykonania, jednak nie jest to aktualnie planowane.

Sterowanie w Go 4 The Kill czyli skróty klawiaturowe

Sterowanie jak i skróty na klawiaturze dla wybierania broni, używania bandaża i apteczki zostało zaczerpnięte z H1Z1. Jednak dla osób, które w H1Z1 nigdy nie grały zrobiłem krótki opis jak należy się w grze poruszać:

  • Otwarcie ekwipunku - klawisz TAB
  • Wolna kamera - klawisz Shift (w GO4TK nie ma skradania się)
  • Otwarcie mapy - klawisz 8 / F3 (bądź też F1)
  • Lornetka - klawisz 5
  • Użycie bandaża - klawisz Q
  • Użycie apteczki - klawisz F
  • Wybierania broni - klawisze 1-4
  • Autorun (automatyczne chodzenie) - klaiwsz , (przecinek)
  • Przełącznik trybu renderowania - klawisz . (kropka)


Jeżeli jeszcze nie znaleźliście odpowiedzi w tym temacie, zachęcam do wejścia na stronę producentów i odwiedzenia opcji sterowania czy też FAQ.

Samą rozgrywkę znajdziecie na kanale Mervo, który grając pokazuje jak wygląda mod/mapa, również omawia podstawowe zasady gry jak i sterowanie.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza