9INE pokonuje fnatic i melduje się w półfinale BLAST Premier Spring Showdown 2023

9INE

Ależ to był mecz! 9INE podejmowało jedenastą drużynę świata i w ćwierćfinale BLAST Premier Spring Showdown 2023 wygrali z fnatic 2:1.

9INE wygrywa z fnatic

W 1/4 rozgrywek o 20,000 dolarów oraz awans do finałów wiosennych BLAST-a zmierzyli się między sobą 9INE - z polskim składem - oraz fnatic, czyli legendarna już organizacja, która od lat znajduje się w ścisłej czołówce.Spotkanie rozpoczęło się na Vertigo, na którym 9INE czuje się jak ryba w wodze. Widać to było po stylu gry, jak i po samym wyniku, bowiem ten na końcowej tablicy wyników wskazywał 16:6 dla naszych "dziewiątek". Następnie przenieśliśmy się na Overpass'a, arenę wybraną przez KRIMZ'a i jego kolegów. Ekipie hadesa szło całkiem dobrze, aż do pewnego momentu. Później, za sprawą głupio przegrywanych rund i solidnej defensywie fnatic, było już bardzo trudno powalczyć o jakiekolwiek punkty. Choć Polacy walczyli do samego końca, nie udało się doprowadzić meczu do stanu 2:0. Decydującą mapą był natomiast Nuke. Ten rozpoczął się fenomenalnie dla 9INE, a popis swoich umiejętności dawali Goofy i mynio, którzy w krytycznych sytuacjach ratowali swój zespół wspaniałymi clutchami. Po pierwszej połowie było 12:3 i nic nie zanosiło się na to, że fnatic postawi jeszcze opór. W rzeczywistości naszym rodakom było ciężko domknąć spotkanie, a o wygranych rundach decydowały detale i ułamki sekund. W ostatecznym rozrachunku udało im się pokazać nieco więcej, dzięki czemu to 9INE wygrało mecz i awansowało do półfinału rozgrywek BLAST.

Kolejne spotkanie 9INE w ramach BLAST Premier Spring Showdown 2023 Europe odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godzinie 16:30. Podejmą BIG, czyli osiemnastą drużynę wg rankingu HLTV. Oby rezultat tego meczu nie był primaaprilisowym żartem.


fot. 9INE

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza