CS:GO: Koniec HONORIS. TaZ i NEO zamykają organizację esportową

TaZ i NEO HONORIS

To bardzo smutna wiadomość dla polskiej sceny Counter-Strike'a. Po trzech latach działalności spółka HONORIS Sp. z o.o., a tym samym organizacja HONORIS przestaje istnieć.

Koniec HONORIS

Realia organizacji esportowej zweryfikowały także HONORIS. Drużyna założona przez Filipa "NEO" Kubskiego i Wiktora "TaZa" Wojtasa rozpoczęła proces likwidacji spółki, a wraz z końcem marca 2023 r. rozwiązane zostaną umowy z zawodnikami i trenerem.Głównym powodem zakończenia działalności był ograniczony budżet na dalsze prowadzenie organizacji, który jest coraz cięższy do pozyskania od zewnętrznych sponsorów. - Zawodnicy, trener, psycholog, menedżer drużyny, inne osoby wymagane do tego, by organizacja dobrze funkcjonowała - to wszystko kosztuje. Przez trzy lata spinaliśmy to finansowo. W HONORIS nie zarabiało się kokosów, ale zawodnicy i współpracownicy zawsze terminowo otrzymywali wynagrodzenie i mogli liczyć na wsparcie organizacji. To był nasz znak rozpoznawczy - nawet jeśli Filip i ja musieliśmy od czasu do czasu dołożyć pieniądze - czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizacji.

Przez te kilka lat organizacja HONORIS mogła pochwalić się takimi osiągnięciami jak:

  • zwycięstwo w ESL Mistrzostwa Polski: Spring 2021
  • finał w ESL Mistrzostwa Polski: Autumn 2021
  • finał zamkniętych kwalifikacji ESL Challenger Melbourne 2023
  • finał zamkniętych kwalifikacji Blast Paris Major 2023
  • finał zamkniętych kwalifikacji IEM Brazil 2023

Co dalej? Wygląda na to, że drogi biznesowe Filipa i Wiktora rozchodzą się, jednak sami zawodnicy będą jeszcze w esporcie funkcjonować. O dalszych planach gracze poinformują już indywidualnie.


fot. Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza