Jakie komendy do CS:GO warto znać?

Komendy do CS GO

Counter-Strike: Global Offensive to jedna z najpopularniejszych gier sieciowych wszech czasów. Mimo że w ostatnim czasie coraz bardziej wybija się konkurencyjny Valorant, to produkcja Valve wciąż ma oddaną bazę graczy. W niniejszym artykule omówimy sobie komendy do najnowszego CS-a, które warto znać.

Fajne komendy do CS:GO

W Counter-Strike: Global Offensive przygotowano wiele kodów, które przydają się podczas rozgrywki. Jedne pomagają w treningu (np. spawnują boty), a jeszcze inne pozwalają szybko wyposażyć się w daną broń. Innymi słowy, od wyboru do koloru.Jeżeli chodzi o najpopularniejsze kody, które trzeba znać, to warto wymienić następujące:

  1. cl_showfps 1 - pokazuje licznik FPS–ów
  2. net_graph 1 - pokazuje licznik FPS–ów i jeszcze kilka innych statystyk
  3. cl_crosshairsize (tutaj wpisz liczbę) - zwiększa lub zmniejsza rozmiar celownika
  4. cl_crosshairdot 1 - dodaje kropkę na środku celownika
  5. bot_add - wypełnia botami brakujących graczy w obu drużynach
  6. cl_righthand (tutaj wpisz liczbę 1 lub 0) - ustawia broń w prawej (1) lub lewej ręce (0)
  7. cl_hud_radar_scale (tutaj wpisz liczbę od 0.8 do 1.3) - zwiększa lub zmniejsza rozmiar radaru
  8. snd_mute_losefocus 1 - wycisza dźwięki z gry, gdy zostanie ona zminimalizowana
  9. volume (tutaj wpisz liczbę) - ustawia ogólny poziom głośności w CSGO
  10. cl_autowepswitch 0 - wyłącza opcję, która automatycznie zmienia broń po podniesieniu

Zestawienie zawierające inne fajne komendy CS GO można znaleźć w podlinkowanym artykule, choć znajomość tych wymienionych przez nas powinna wystarczyć większości przeciętnych graczy. W tym miejscu warto zaznaczyć, że używanie kodów w grze Valve jest całkowicie zgodne z zasadami – wymienionych komend nie można oczywiście przyrównywać do cheatów, bo to zupełnie co innego.

Jak włączyć komendy w CS:GO?

Aby móc wpisywać kody do najnowszej odsłony CS-a, w ustawieniach gry najpierw trzeba włączyć konsolę. Gdy już to zrobimy, to w trakcie rozgrywki wystarczy kliknąć klawisz tyldy (~), wklepać określoną komendę i zatwierdzić ją klawiszem Enter.

Nie da się ukryć, że cały proces jest bardzo prosty i z pewnością każdy graczy sobie z nim poradzi. A jakie są Wasze ulubione komendy do Counter-Strike: Global Offensivve? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy!

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza