Riot Games podzieliło się nowymi informacjami dotyczącymi VALORANT Champions Tour 2023

VCT 2023 VALORANT Champions Tour 2023

Riot Games ujawniło plany dotyczące ekosystemu Challenger na sezon 2023. W Challengers zobaczymy 21 lig regionalnych działających na terenie obu Ameryk, APAC i EMEA, których celem będzie wyselekcjonowanie najlepszych, przyszłych gwiazd VALORANT. Challengers odegrają ważną rolę w wyłanianiu nowych talentów i sprawdzeniu umiejętności drużyn aspirujących do walki na arenie międzynarodowej. Ligi te niosą ze sobą rozgrywki rozpoczynane przez otwarte kwalifikacje, tworząc ranking najlepszych drużyn, które będą mierzyć się podczas dwóch splitów podczas jednego sezonu. Co więcej, przed drużynami startującymi w Challengers otworzy się ścieżka do lig międzynarodowych, a w końcu nawet i do wydarzeń globalnych.W ciągu ostatnich kilku miesięcy zauważyliśmy wielki głód rywalizacji ze strony drużyn. Skłoniło nas to do rozszerzenia naszych planów dla VCT Challengers. Solidny ekosystem Challenger, który zbudowaliśmy jest kluczem dla długoterminowego sukcesu esportowego VALORANT i wierzymy, że wspinaczka po każdym poziomie piramidy jest najlepszym sposobem dla aspirujących gwiazd, by zabłysnąć oraz dla drużyn, by wziąć udział w walce o trofea - Whalen Rozelle, dyrektor ds. organizacji e-sportu w Riot Games.

Punktem kulminacyjnym lig Challenger w przyszłym roku dla każdego z trzech regionów będzie nowa seria turniejów – Challengers Ascension. Trzy kolejne turnieje wyłonią najlepsze drużyny z poszczególnych regionów. Drużyny, które zwyciężą w turniejach Challengers Ascension, zdobędą miejsce w lidze międzynarodowej w kolejnym roku.

VCT VALORANT 2023

Poprzez system awansu Challengers, trzy ligi międzynarodowe będą rozszerzać się o jedną drużynę co roku, aż do osiągnięcia limitu 14 drużyn w 2027. Drużyny, które wygrają Challengers Ascension, zagwarantują sobie dwuletni awans do ligi międzynarodowej ich regionu. Ekipy z awansem będą miały okazję wykazać się w starciu z drużynami ligi międzynarodowej w czasie sezonu VCT, by otrzymać korzyści płynące z gry w lidze oraz równą szansę w kwalifikacji do wydarzeń globalnych, takich jak Masters i Champions. Po dwóch latach drużyny powrócą do swoich lig, aby wywalczyć swoje miejsca z powrotem w turniejach Challengers i Ascension.Dzisiejsze ogłoszenie ujawnia tylko część planów, które Riot Games ma wobec VALORANT CHAMPIONS TOUR 2023. Wydawca podzielił się wcześniej planami ustanowienia trzech międzynarodowych lig, jako najwyższego poziomu konkurencji na sezon 2023. Nowy model obejmie także długoterminowe relacje partnerskie bez opłat wpisowych dla wybranej liczby drużyn, w celu zapewnienia długofalowej stabilności dla najszybciej rozwijającej się gry esportowej na świecie. Dzięki rezygnacji z opłat za uczestnictwo w przypadku wybranych organizacji, Riot Games stworzy nowe możliwości w sferze rywalizacji esportowej i zyska długoterminowych partnerów umożliwiający wspólne osiąganie sukcesów.

VCT VALORANT 2023

W 2022 r. Riot Games zainicjuje proces weryfikacji zgłoszeń w celu wyłonienia właściwych partnerów, dzięki którym VALORANT urośnie do rangi światowego lidera esportu. Spełniające kryteria organizacje otrzymają od Riot Games wsparcie finansowe w postaci rocznego stypendium, jak również wyjątkową możliwość współpracy przy unikalnych inicjatywach związanych z grą.

O esporcie VALORANT:

Po rekordowej zamkniętej becie, która przyciągnęła jednocześnie ponad 1,7 miliona widzów na Twitchu, VALORANT szybko został najdynamiczniej rozwijającą się sceną e-sportową 2020 r. Aby wspierać rozwój profesjonalnej rywalizacji, Riot Games dał początek VALORANT Champions Tour – trwającemu cały rok cyklowi globalnych turniejów, który obejmuje trzy poziomy rozgrywek: Challengers, Masters i Champions. Drużyny rywalizują ze sobą w regionalnych wydarzeniach Challengers, a następnie mogą zakwalifikować się do międzynarodowych Masters, gdzie celem jest awans do Champions – dwutygodniowego turnieju, z którego jedna drużyna wróci jako zdobywca zaszczytnego tytułu mistrza świata VALORANT. Zawody w ramach trwających cały sezon rozgrywek będą odbywały się w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i Azji.

Więcej informacji o VALORANT można znaleźć na oficjalnej stronie gry: https://playvalorant.com/pl-pl/


Źródło: informacja prasowa

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza