Jak wybrać serwer dedykowany do gier?

Jak wybrać serwer dedykowany do gier?

Wielu graczy, którzy hobbystycznie, jak i profesjonalnie zajmują się esportem, inwestuje w serwery dedykowane. Pozwalają one na stabilną i wydajną rozgrywkę, dzięki niemu streaming gier może przebiegać bez zakłóceń. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak wybrać serwer dedykowany do gier.

Czy serwer dedykowany do gier jest potrzebny?

Serwery dedykowane wydają się rozsądną opcją wśród graczy, którzy zawodowo zajmują się streamingowaniem gier. Zwykły hosting może nie dawać sobie rady z bardziej obciążającymi rozgrywkami, potrzebny jest do tego wydajny i stabilny serwer dedykowany.  Warto zwrócić uwagę na serwery dedykowane z oferty seohost.pl, które pozwolą graczom zyskać pełną kontrolę nad streamingiem gier. Odpowiednio dobrany serwer, który ma serwerownie w Polsce, zwiększa płynność gry oraz minimalizuje ryzyko opóźnień, a to wszystko przekłada się na jakość grania.

Serwer dedykowany a serwer VPS do streamowania gier

Prywatne serwery dedykowane oferują większą wydajność i stabilność, co przekłada się na komfort rozgrywki. Co więcej, wiele firm hostingowych posiada serwerownie w Polsce, dzięki czemu jakość połączenia jest lepsza.

Jak wybrać serwer dedykowany do streamowania gier?

Jeśli chcemy wybrać odpowiedni serwis dedykowany do grania w gry, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na system operacyjny, najważniejsza jednak będzie informacja o tym, na jakiej technologii oparty jest serwer. Jeśli serwer dedykowany oparty jest na dyskach SSD NVMe, możemy mieć pewność, że wybraliśmy jeden z szybszych serwerów dedykowanych dostępnych na rynku. Warto także zwrócić uwagę na przestrzeń RAM, im jej więcej, tym lepiej.

Zalety serwerów dedykowanych dla graczy

Zalet serwerów dedykowanych jest całe mnóstwo. Warto wspomnieć o nich, chociaż kilka słów. 

Gra bez zakłócen

Wydajne procesory, np. Intel Xeon oferują wysoką wydajność, dzięki czemu serwer jest całkowicie stabilny, działa bez zakłóceń. Dzięki mocnemu procesorowi, gracze mogą grać w produkcje na najwyższych wymaganiach sprzętowych, bez szkody dla wydajności czy stabilności połączenia.

Niski ping

Opóźnienia przy wymagających technicznie grach lub w trybie multiplayer są niestety dość częste, dlatego warto wybrać serwer dedykowany, który zapewnia minimalne opóźnienia między serwerem a graczem. Jeśli zależy nam na niskich pingach, musimy wybrać serwer dedykowany z odpowiednią kartą sieciową o szerokiej przepustowości. 

Bezpieczeństwo

Serwery dedykowane zapewniają ochronę przed atakami DDoS, ta metoda polega na atakowaniu usług sieciowych, co prowadzi do przeciążenia serwera i utraty dostępu do niego. Warto wybrać taki serwer dedykowany, który oferuje ochronę przed DDoS.

Jak widać, serwery dedykowane są świetną propozycją zarówno dla profesjonalnych graczy, jak i hobbystów, którzy chcieliby bawić się ze znajomymi online bez zakłóceń.

1 Komentarze

  1. Serwery dedykowane SeoHost dla gier zapewniają niezawodność, szybkość i optymalne warunki, które pozwalają cieszyć się płynną rozgrywką bez żadnych opóźnień. Polecam!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza