Anonymo Mentos zwycięzcą 1. sezonu VALORANT Regional League East: Surge

Anonymo Mentos VALORANT Regional League East: Surge

W wielkim finale pierwszego sezonu VALORANT Regional League East: Surge spotkały się dwie drużyny z Polski, Anonymo Esports i AWARIA. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Okazała się nim drużyna Maksa "Kamyka" Rychlewskiego i to ona będzie reprezentantami naszego regionu w turnieju promocyjnym VALORANT Champion Tour: Challengers.Finał w wielkim stylu

Split to pierwsza mapa, na której oba zespoły mogły zaprezentować swoje umiejętności. Mimo wyrównanej walki, to ekipa Anonymo Mentos wyszarpała zwycięstwo przy wyniku 13:10. Zupełnie inny przebieg miała rozgrywka na mapie Fracture. Mimo iż drużyna Maksa „Kamyka” Rychlewskiego zaczęła pewnie, to AWARIA, szybko przełamał opór wygrywając szczęść rund z rzędu i doprowadziła do wyniku 7:5 w pierwszej połowie. Podopieczni Krystiana "mausiego" Szczepaniaka nie odpuścili także w drugiej połowie, dzięki czemu mapa zakończył się wynikiem 13:11.

Trzecia mapa dość szybko padła łupem faworytów tego spotkania, czyli AWARII, która oddała rywalom tylko 4 punkty. Radość ze zwycięstwa nie trwała jednak długo, gdyż kolejna mapa (Breeze) znów przyniosła nam zwrot o 180 stopni, gdzie po wyrównanym początku, Anonymo Mentos doprowadziło do wyniku 13:3. Decydująca bitwa na Iceboxie dostarczyła kibicom wielu emocji. Po zaciętej walce pomiędzy dwoma polskimi drużynami, na tablicy wyników zaświecił się wynik 13:9, który jednoznacznie wskazywał na drużynę, której przed startem finałowej serii niewielu ekspertów dawało szanse na zwycięstwo. Tym samym to Anonymo Mentos zostało pierwszym mistrzem VALORANT Regional League East: Surge.VCT 2022: EMEA Challengers Promotion

Anonymo Mentos zmierzy się teraz w turnieju promocyjnym VCT 2022: EMEA Challengers Promotion, ze zwycięzcami pozostałych lig regionalnych i spadkowiczami z VCT EMEA: Challengers 1. VALORANT Champions Tour 2022: EMEA Challengers Promotion składa się z dwóch segmentów. Pierwszy z nich to Play-Iny, w których osiem zespołów podzielono na dwie grupy. Drużyny w rytm systemu GSL (drabinka podwójnej eliminacji) powalczą o awans do drugiego etapu rozgrywek - "Promotion". W nim na najlepszą czwórkę Play-Inów czekają już rozstawieni spadkowicze z VCT EMEA: Challengers 1, a więc BIG i SuperMassive Blaze. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w formacie BO3. Wyjątkiem jest finał drabinki przegranych wpisany w ramy BO5. Wielki finał nie zostanie z kolei rozegrany z uwagi na to, że awans do VCT EMEA: Challengers 2 otrzymają dwie najlepsze formacje zmagań.

Turniej promocyjny VALORANT Champion Tour: Challengers rozpocznie się 1 kwietnia, natomiast już dziś startują playoffy turnieju VCT Challengers, które będzie można oglądać codziennie od 22 do 27 marca od godz. 15:55 na kanale polsatgames2 na portalu Twitch.

Źródło: informacja prasowa

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza