Ile warte są ekwipunki graczy CS:GO? Średnia wartość zaskakuje

Czy wartość ekwipunku CS:GO idzie w parze z naszą rangą?

Wartość ekwipunków CSGO

Kosmetyczne dodatki są w grach bardzo popularne. W CS:GO mamy wszystkim dobrze znane skiny, które zmieniają wygląd naszej broni na bardziej zjawiskowy. Dla wielu jest to niepotrzebny bajer, dla drugich obowiązkowa opcja. Okazuje się, że gracze z wyższych rang przykładają większą uwagę do swoich przedmiotów, dlaczego?Wartość ekwipunków graczy CS:GO

Do ciekawych wniosków doszli scope.gg wraz z cs.money. Przeanalizowali bowiem profile graczy CS:GO i ich ekwipunki pod kątem wartości skinów. Całość została zobrazowana na wykresie, który odnosi się do poszczególnych rang.

Przeczytaj także: s1mple pokazał jak wyglądał jego Pick'Em Challange na Majora CS:GO

Dzięki temu jesteśmy w stanie zobaczyć, jak prezentują się wartości skinów według najgorszych i najlepszych rang w Counter-Strike: Global Offensive. Czy wynik jest zadziwiający?

Średnia wartość skinów u graczy CS:GONikogo nie powinny dziwić kwoty, wszak skiny CS:GO są z natury całkiem drogie. Abstrahując jednak od cen rynkowych, na wykresie można zauważyć tendencję wzrostową, która adekwatna jest do posiadania coraz lepszej rangi. Jest to w miarę naturalny proces, ponieważ będąc nowym graczem, z niską rangą i bez większych umiejętności, nie zainwestujemy setek dolarów w kolorowe piksele.

Średnia wartość ekwipunków graczy CSGO
Średnia wartość ekwipunków graczy CS:GO

Wraz ze wzrostem rangi, naszych chęci do gry i umiejętności, zaczynamy doceniać i zauważać wpływ skinów CS:GO na samą rozgrywkę. Dla większości jednak będzie to efekt placebo, ponieważ nie zmieniają one nic poza walorami wizualnymi.Mimo to, posiadając rangę Global Elite (lub zbliżoną) zależy nam, aby pokazać, że nie jesteśmy pierwszymi lepszymi zawodnikami. Traktujemy skiny jako element gry, a im lepsze, tym - niestety - droższe.

Średnia wartość skinów w ekwipunkach graczy CS:GO wynosi niecałe 300 dolarów (ponad 1000 zł). Jak rozkłada się to w poszczególnych rangach? Gracze z Silvera nie wydają na skiny więcej niż 200 dolarów (Silver 1 ok. 100 dolarów), natomiast gracze z Elity przeznaczają na skórki blisko 1200 dolarów. Kwota robi wrażenie, jednak kiedy weźmiemy pod uwagę czas, który został poświęcony na zdobycie najwyższej rangi wiemy, że dla tej osoby nie są to jedynie wirtualne przedmioty.


Darmowe skiny CSGO

Polecane: Przecena na kapsuły z autografami PGL Major Stockholm 2021. Czy będzie?

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza