Przecena na kapsuły z autografami PGL Major Stockholm 2021. Czy będzie?

Czy obniżka cen na kapsuły z naklejkami po Majorze w CS:GO pojawi się w tym roku?

Czy będzie przecena na kapsuły z naklejkami po Majorze CSGO?
fot. Valve

Jak przy każdym wydarzeniu rangi Major w CS:GO, w grze pojawiają się specjalne pojemniki, które zawierają naklejki drużyn biorących udział w turnieju. Z okazji wielkiego finału zostają przecenione aż o 75%. Czy będzie tak i tym razem?

PGL Major CS:GO - Kapsuły z naklejkami tańsze o 75%?

Nie jest to żadna nowość. Tego typu zabieg stosowany jest od lat, aby dzięki mniejszej cenie rozdystrybuować jak najwięcej naklejek na rynek. Jest to też finansowe wsparcie dla organizacji, bowiem Valve przekaże 50% dochodu ze sprzedaży konkretnych pojemników na rzecz drużyn.Aż o 75% przeceniane były pojemniki z naklejkami wszystkich drużyn, które rozgrywały swoje mecze podczas Majora. Do dyspozycji mamy kapsuły:

  • Contenders
  • Challengers
  • Legends

Wśród nich znajdziemy naklejki zwykłe, foliowane, hologramowe oraz złote. Każda z nich jest odpowiednio rzadka i droższa od pozostałych.

Czy tego typu zabieg zostanie przez Valve zastosowany do obecnego stanu rzeczy? Ciężko w tej sytuacji zinterpretować ruchy producenta gry. Do tej pory obniżka cen miała miejsce w dniu finału i to kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Dzisiaj mija trzeci dzień od zakończenia meczu finałowego i oprócz dodania wyczekiwanych kapsuł z autografami graczy - promocji brak.

Wszystko więc wskazuje na to, że tegoroczna przecena na kapsuły z naklejkami nie będzie miała miejsca. Mogło zostać to spowodowane poprzednią akcją promocyjną, kiedy na początku tego roku miała miejsce obniżka cen na kapsuły RMR 2020. Wtedy to trwała niestety zbyt długo, przez co aktualna ilość tych naklejek na rynku jest ogromna, a ceny śmiesznie niskie. Możliwe, że Valve chciało uniknąć drugiej takiej sytuacji i przy tegorocznym Majorze zdecydowano się na pozostawienie regularnych cen.

Uspokajając wszystkich zainteresowanych kapsułami z autografami zawodników PGL Major Stockholm 2021 - te pojawiły się po zakończeniu Majora i zawierają wyłącznie drużyny z TOP 8. Więcej przeczytasz tutaj.


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza