LIOCAT HP 785 C - słuchawki gamingowe z mikrofonem | Recenzja

Słuchawki gamingowe LIOCAT HP 785 C

Do komfortowego grania niezbędne są podstawowe peryferia. Oprócz myszki i klawiatury potrzebne nam będą także słuchawki, które oddadzą najlepiej jak tylko mogą dźwięk z naszego otoczenia. Czy sprzęt LIOCAT HP 785 C stanie na wysokości zadania?Specyfikacja techniczna słuchawek gamingowych LIOCAT HP 785 C:

Parametr HP 785 C
Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz
Impedancja 32 Ω
Średnica głośników 50 mm
Czułość słuchawek 105 ± 3 dB, 1 kHz
Kabel w oplocie 2,1 m
Czułość mikrofonu -58 dB ± 3 dB


Pierwsze wrażenie, czyli jak wygląda opakowanie?

Słuchawki gamingowe LIOCAT HP 785 C pudełko

Słuchawki gamingowe od LIOCAT przyszły w bardzo schludnym opakowaniu. Nie miałem wątpliwości z jakim produktem będę się zaraz obchodził. Przy projektowaniu pudełka zadbano o odpowiedni branding oraz podstawowy opis funkcji modelu HP 785 C. Na froncie znajdziemy dodatkowo logo firmy, zdjęcie słuchawek, a także nazwę modelu.

Słuchawki gamingowe LIOCAT HP 785 C pudełko


Z tyłu z kolei postawiono na prostotę, gdzie poza krótką specyfikacją napisaną w kilku językach, nie znajdziemy nic ciekawego dla podstawowego konsumenta. Zajrzyjmy zatem do środka i dowiedzmy się jakie wnętrze chowa się za wierzchnią warstwą.

Słuchawki gamingowe LIOCAT HP 785 C pudełko

W środku znajdziemy… słuchawki. No i instrukcję. Tyle. Producent doskonale rozumie mniej wymagających użytkowników i nie proponuje im zbędnych dodatków czy oprogramowania. Urządzenie po podłączeniu do komputera skazane jest na siebie. Musi po prostu działać. Jest to jednocześnie plus i minus tych słuchawek. Z drugiej jednak strony - czy potrzeba coś więcej?


Tanie słuchawki gamingowe z mikrofonem

Przejdźmy może do samego wyglądu i działania słuchawek gamingowych LIOCAT HP 785 C. W oczy od razu rzuca się kolorystyka. Kolor pomarańczowy zdobiący niektóre elementy to znak rozpoznawczy LIOCAT’a. Poza nimi słuchawki wykonane się w głównej mierze z czarnego plastiku. Nauszniki od zewnętrznej strony pokryte są drobną siatką, zza której wydobywa się podświetlenie LED. Same nauszniki oraz poduszka na pałąku pokryta jest przyjemną w dotyku ekoskórą.

Słuchawki gamingowe LIOCAT HP 785 C wygląd

A skoro już przy pałąku jesteśmy. Ten wydaje się całkiem solidny, jeśli mowa o materiałach w tej półce cenowej, jest do pewnego stopnia elastyczny, a więc nie powinien pęknąć nam podczas tradycyjnego użytkowania. Prowadnice do regulacji słuchawek wzmocnione zostały metalem, które również wydłużają żywotność tego urządzenia. Drobny problem pojawił się u mnie przy próbie dopasowania nausznic do moich uszu. Przez brak możliwości regulacji kąta nachylenia, niekiedy odstawały nieco od głowy. To też wpływa na tłumienie otoczenia, a wygłuszanie jest bardzo podstawowe. Jednym się to spodoba, innym nie.

Słuchawki gamingowe LIOCAT HP 785 C wygląd


Jeśli chodzi o moje odczucia, przy słuchawkach dla graczy to wygłuszenie powinno być zdecydowanie lepsze. Ma to kluczowe znaczenie, szczególnie przy tytułach esportowych, aby to co słyszymy w grze nie kłóciło się z hałasem w pomieszczeniu. Przetworniki są natomiast przyzwoitych rozmiarów i raczej nikt nie powinien na ten element narzekać. Kabel zapakowany jest w delikatny oplot. Jest dosyć giętki, a to ważne, gdyż przewodu jest dokładnie 2,1 metra. Zakończony jest dwoma wtyczkami mini jack (jedna pod audio, druga oczywiście pod mikrofon).

Słuchawki gamingowe LIOCAT HP 785 C podświetlenie LED

Producent nie dał możliwości konfigurowania lub wyłączania podświetlenia LED, za to dołożył do przewodu jeszcze jedno złącze - USB, które odpowiada właśnie za nasze światełka. Jeśli chcemy, aby słuchawki wydobywały z siebie podświetlenie, wystarczy wpiąć złącze USB do naszego komputera. Jeśli nie - pozostawiamy go luzem. Nie jest to rozwiązanie idealne, jednak jedyne w kwestii wyłączenia diod.


Dźwięk

Czynnik najważniejszy, czyli dźwięk. Jak wypada w gamingowych słuchawkach HP 785 C? Po dłuższym korzystaniu z headsetu doszedłem do wniosku, że w kwestii urządzenia poniżej 100 zł, które oferuje dodatkowo fajnej jakości mikrofon, naprawdę nie jest źle. Oczywiście jakość dźwięku w tym modelu nie jest nie wiadomo jak niesamowita, lecz w przeciwnym razie nie kosztowałyby tyle ile kosztują. W grach spisują się tak jak powinny - jest dobre pozycjonowanie, efekty specjalne czy wybuchy są wiernie odwzorowane, a kroki postaci doskonale słyszalne. Na początek przygody z grami esportowymi powinny w zupełności wystarczyć. A jak z muzyką? Tutaj wypadają troszkę gorzej, ale to z uwagi na to, że nie są to słuchawki audiofilskie. W większości gatunków muzycznych jakość jest dobra, ale podstawowa. Średnie i niskie tony nie stanowią dla słuchawek problemów, za to przy wysokich oraz utworach basowych dźwięk nie jest aż tak dobrze uwypuklony. Niemniej, w ogólnym rozrachunku posłuchamy muzyki oraz pogramy w gry przy jakości dźwięku na dobrym poziomie.


Słuchawki gamingowe LIOCAT HP 785 C mikrofon

MikrofonMikrofon zakotwiczony jest na stałe w lewej słuchawce. Trochę szkoda, że nie mamy możliwości jego odpięcia, jednak są to słuchawki dla gracza, więc mikrofon będzie niezbędnym narzędziem do komunikacji. Jest elastyczny, możemy dopasować go wedle własnych preferencji i nigdzie nie odstaje. Jest dodatkowo dosyć niewielkich rozmiarów, dlatego też w żadnym stopniu nie przeszkadza, kiedy z niego nie korzystamy.

A jakość? Jakość dźwięku tego mikrofonu jest naprawdę dobra. Jak na produkt w tej kategorii cenowej, nie ma się do czego przyczepić. Dobrze zbiera, nie ma wielkich szumów z otoczenia, a nasza mowa jest wyraźna. Niczego więcej nie potrzeba, kiedy gramy w gry ze znajomymi.


Oprogramowanie

Słuchawki HP 785 C dla graczy od LIOCAT nie posiadają oprogramowania. Tak jak wspomniałem wcześniej, producent stawia na maksymalne uproszczenie funkcjonalności. Z drugiej strony - czy jakiekolwiek oprogramowanie jest potrzebne do słuchawek? Nie ma potrzeby ich konfiguracji, a za LED-y odpowiada złącze USB. Reszta dzieje się automatycznie, zaraz po podłączeniu do naszego komputera.


Słuchawki gamingowe do 100 zł - podsumowanie słuchawek LIOCAT HP 785 C

Słuchawki dla graczy LIOCAT HP 785 C to przyzwoity produkt w dobrej cenie. Za mniej niż 100 zł otrzymujemy pełny headset, który z pewnością spodoba się mniej wymagającym graczom. Jest to wersja w miarę budżetowa, ponieważ cena wynosi 89 złotych. Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny - są warte polecenia. Może nie do końca spodobają się melomanom, których uszy wyłapią pewne niedoskonałości, jednak dla gamera, który chciałbym skompletować zestaw do grania, propozycja wydaje się być bardzo kusząca. Jakość wykonania także stoi na dobrym poziomie, a ogólne wrażenia z użytkowania są pozytywne.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza