W Arabii Saudyjskiej odbył się turniej CS:GO z pulą nagród wynoszącą 750 000 dolarów

To chyba jeden z najdziwniejszych turniejów CS:GO. W Arabii Saudyjskiej odbył się LAN, którego pula nagród przekroczyła 750 tysięcy dolarów.

Saudi Esports Federation Cup


W Arabii Saudyjskiej, w miejscowości Jeddah, miał miejsce turniej CS:GO, w którym partycypowały esportowe sekcje tamtejszych klubów, głównie piłkarskich. Oprócz nich udział wzięli także amatorzy, którzy za sam udział nagrodzeni zostali niemałymi pieniędzmi.

Łącznie dostało się 12 drużyn. Turniej Saudi Esports Federation Cup Season 1, bo taka była jego nazwa, organizowała federacja Saudi Esports.Turniej CS:GO w Arabii Saudyjskiej

Wydarzenie trwało 3 dni. Był to turniej z drabinką pojedynczej eliminacji, a każdy mecz rozgrywany był w formacie BO3. Zespoły dostały się z kwalifikacji, których zapis jest na platformie Faceit.

Zobacz także: Najdroższa wymiana w CS:GO w historii? 500 000 dolarów za naklejki z Katowic 2014

Nie od dziś wiadomo, że szejkowie inwestują bardzo duże sumy pieniędzy w rozmaite projekty. Jednak czy ktoś kiedykolwiek spodziewał się informacji, że blisko 1 milion dolarów powędruje na cel turnieju, o którym praktycznie nikt nie słyszał? Dla przypomnienia warto dodać, że w tym roku jedynie dwa turnieje CS:GO będą miały większą pulę nagród - a przecież mówimy o udziale najlepszych drużyn z całego świata.Zresztą, wystarczy spojrzeć na HLTV. Tam zarchiwizowany jest jedynie jeden mecz - finał.

Finał Saudi Esports Federation Cup


To pokazuje, że medialnie turniej nie miał znaczenia dla naszego regionu. Oczywiście skupiony był na promocji esportu, ale głównie lokalnie.Kto wygrał?

No dobra, ale kim są zwycięzcy? Pierwsze miejsce przypadło drużynie AlHilal, która zainkasowała blisko 171 000 dolarów.

Nagrody Saudi Esports Federation Cup
źródło: liquipedia.net


Okazuje się jednak, że wśród zawodników ze złotym medalem są także Europejczycy. Gracze z Europy to dwaj francuzi, którzy do niedawna widywani byli w internetowych pojedynkach z Polakami. Mowa o Jérémy "jeyN" Nguyen oraz Paul "day0s" Niel. Ten pierwszy reprezentował chociażby Heretics, z kolei Paul ma w swojej historii mecz w otwartych kwalifikacjach do DreamHacka Open Fall 2020 przeciwko AVEZ - swoją drogą przegrany.

Finał zakończył się wynikiem 2:1, jednak dwie ostatnie mapy były bardzo jednostronne - do 3 i do 6.


Polecane: Komenda na wyrzucanie granatów w CS:GO | Poradnik

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza