Le Tank kończy karierę. RpK żegna się z CS:GO

RpK kończy karierę. "Le Tank" postanawia wycofać się z profesjonalnej rywalizacji w CS:GO.

RpK CSGO
fot. Dreamhack


To niestety będzie coraz częstszy widok. "Starsi" gracze CS:GO zaczynają przechodzić na esportową emeryturę. Dzisiaj o swoim odejściu ze sceny FPS-a Valve poinformował RpK.RpK rozstaje się z profesjonalnym graniem w Counter-Strike

Cóż, wszystko ma swój koniec. Końca dobiegła też profesjonalna kariera Cédrica „RpK” Guipouya, który postanowił rozstać się na dobre ze sceną Counter-Strike: Global Offensive. Francuz jeszcze do niedawna reprezentował barwy Teamu Vitality.

Zobacz także: Błąd z granatem dymnym w CS:GO, który daje przeciwnikom WH

32-latek swoje pierwsze kroki w esporcie stawiał jeszcze w Counter-Strike: Source. Na swoim koncie miał wówczas kilka wygranych turniejów, jednak postanowił tymczasowo wycofać się z grania.Po premierze CS:GO, powrócił w 2014 roku, zasilając szeregi Titan. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż jego kariera trwała nieprzerwanie... aż do dzisiaj.

RpK wygrał w CS:GO takie turnieje jak: ECS Season 1, ECS Season 7, cs_summit 4, EPICENTER 2019, IEM Beijing-Haidian 2020 czy BLAST Premier Fall 2020.

Szczerze, jestem całkiem zadowolony ze swojej kariery. Pomimo trudnych momentów walczyłem dalej i zawsze byłem skupiony na tym, co musiałem zrobić

powiedział Cédric.

Francuz żałuje jednak, że nie udało mu się zwyciężyć żadnego Majora:

Prawdę mówiąc, mogłem dalej próbować wygrać majora. Chciałbym wygrać jeden. To byłaby wisienka na torcie.Dalsza kariera w esporcie

Choć RpK miał już epizod, w którym wrócił z "emerytury", wyraźnie stwierdził, że w najbliższym czasie nie zamierza kontynuować pracy w esporcie.

Wątpię, czy to możliwe, że ludzie zobaczą mnie w e-sporcie w najbliższym czasie. Ale jak zawsze mówią i jak wiedzą ludzie, którzy mnie znają, nie ma rzeczy niemożliwych.


Polecane: Aim Training CS:GO - 5 najlepszych map do ćwiczenia aima

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza