Ile pieniędzy zarabia CS:GO na samych skrzynkach?

To, że CS:GO to żyła złota wiemy wszyscy. Jednak nie na samych skinach można zarobić fortunę. Ile pieniędzy zarabia Valve na skrzynkach w Global Offensive?

Ile zarabia CSGO


Skiny w CS:GO zawsze były źródłem całkiem intratnego zarobku. Ich wartość nierzadko liczona jest w setkach tysięcy dolarów. Co jednak, jeśli po lupę weźmiemy jedynie przychód z kluczy CS:GO? Ile pieniędzy zarabia Valve na samych skrzynkach?Na czym zarabia Valve?

Największy przychód deweloperów gry to wcale nie są skiny CS:GO. Patrząc na to, że zgarniają jedynie prowizję od każdej transakcji, zapewne mają znacznie bardziej dochodowe źródła.

Zobacz także: Sprzedaż skinów CS:GO za gotówkę - jak sprzedać skiny CS:GO?

Nie oznacza to jednak, że są to małe pieniądze. Wręcz przeciwnie, wszak tych transakcji wykonywanych są dziennie miliony. Mimo wszystko doskonale wiemy, że największe pieniądze robi się na dodatkach sprzedawanych w grach. O co dokładnie chodzie? Chodzi konkretnie o mikropłatności. To właśnie z nich największy procent wpływa na konto firmy.

Na czym zatem zarabia Valve? No właśnie na mikropłatnościach, uściślając temat - na sprzedaży kluczy do skrzynek. Statystyka, którą zaraz przedstawię, udowodni, że pieniądze generowane wyłącznie na grze CS:GO to grube miliony dolarów miesięcznie.Ile pieniędzy zarabia CS:GO?

Jeden z użytkowników Twittera sporządził statystykę, którą zobrazował w postaci wykresów. Dane zebrane zostały od 1 czerwca do 1 lipca, a więc jedynie z 30 dni. Nie jest ona dokładna w 100%, jednak do oszacowania kwot posłuży idealnie.

Najczęściej otwierane skrzynki CSGO
źródło: reddit.com/user/Fjedjik


Jak widzimy, w zaledwie miesiąc otwieranych jest w CS:GO średnio 23,5 miliona skrzynek! To naprawdę robi wrażenie.

Jeśli zatem weźmiemy sobie cenę jednego klucza, który potrzebny jest do otwarcia skrzynki w Counter-Strike: Global Offensive (aktualnie ok. 10 zł), biorąc pod uwagę ilość otwartych case'ów, wyjdzie nam suma ponad 230 milionów złotych! A to jedynie z jednego miesiąca.Skrzynki otwierane są bardzo nieregularnie, oczywiście te starsze w dużo mniejszych ilościach.

Najczęściej otwierane skrzynki CS:GO to:

  • Skrzynia Clutch
  • Skrzynia Załamania
  • Skrzynia operacji Broken Fang
  • Skrzynia Snakebite
  • Skrzynia Spektrum 2


Darmowe skiny CSGO

Polecane: Nóż Motylkowy CS:GO - drogie skiny Butterfly Knife

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza