Dlaczego cena AWP | Dragon Lore w CS:GO jest tak duża?

AWP Dragon Lore to niewątpliwie jeden z najdroższych skinów w historii CS:GO. Jego popularność jest tak duża, że kojarzą go nawet osoby niezwiązane z grą Counter-Strike. Dlaczego jest tak wielkim fenomenem i skąd bierze się ta ogromna cena?

CSGO AWP Dragon Lore

Karabin snajperski AWP Smocza Wiedza to unikat w świecie skinów CS:GO. Jest to zarówno przedmiot kolekcjonerski, jak i jedna z najładniejszych skórek w CS'ie. Przedmiot na tyle kultowy, że wspomnienie jego nazwy od razu wywołuje skojarzenia tylko z odsłoną Global Offensive.AWP Dragon Lore - najbardziej znany skin CS:GO

Dzień aktualizacji do Operacji Breakout to również data debiutu AWP Dragon Lore w CS:GO. 1 lipca 2014 roku po raz pierwszy ujrzeliśmy Smoczą Wiedzę bezpośrednio w samej grze. Momentalnie skradł serca wszystkich fanów Counter-Strike'a, gdyż wyróżniał się wyjątkowym - jak na tamten czas - wyglądem.

Zobacz także: Pewien gracz otworzył nóż CS:GO warty 30 tysięcy dolarów!

Skiny w tamtym okresie były bardzo nudne, monotematyczne, jednokolorowe. Gdy na rynku pojawił się Dragon Lore, z miejsca stał się obiektem pożądania wszystkich posiadaczy nietuzinkowym przedmiotów.

CSGO AWP Dragon Lore
AWP Dragon Lore


Każdy chciał go mieć. Był skinem, który dzielił graczy CS:GO. Trzymając go w swoich rękach podczas meczu mogliśmy poczuć się jak prawdziwy milioner.Skąd tak duża popularność?

Dlaczego ten skin jest tak bardzo znany? Co jest w nim takiego niezwykłego? Pewnie wiele osób zadaje sobie podobne pytania. Swoją ogromną popularność zawdzięcza kolekcji Cobblestone i turniejom rangi Major w CS:GO. To właśnie na tych wydarzeniach - przed kilkoma laty - za oglądanie meczów profesjonalnych drużyn właśnie na mapie Cobblestone, zgarnąć można było Zestaw pamiątkowy Cobblestone, który zawierał między innymi AWP Dragon Lore. Młodsi gracze mogą nie pamiętać, ale to właśnie spotkania na tej mapie oglądane były najliczniej - oczywiście ze względu na drop.

s1mple AWP Dragon Lore
Gracz s1mple, który otrzymał AWP Dragon Lore z kontraktu


Ogromną cegiełkę do jego rozpoznawalności dołożyli YouTuberzy i streamerzy. Na swoim filmach i streamach otwierali pamiątki Cobblestone czy tworzyli kontrakty broni, z których mogli otrzymać właśnie tę snajperkę. Materiały z udziałem skina Dragon Lore cieszyły się niesamowitą oglądalnością.Dlaczego Dragon Lore jest tak drogi?

Cena AWP Dragon Lore w pewnym momencie bardzo wystrzeliła. Oczywiście od zawsze była bardzo droga, z uwagi na rzadkość występowania, jednak dostępna dla kolekcjonerów bez większych problemów. Od pewnego czasu stała się nieuchwytna. Wszystko to za sprawą zniknięcia dropu pamiątek ze wszystkich map, w tym także Cobblestone. Valve postanowiło wyłączyć drop skrzynek podczas oglądania majorów. To z jednej strony znacznie zmniejszyło słupki oglądalności turniejów CS:GO, a z drugiej spowodowało wzrost wartości obecnych pamiątek Cobblestone, ponieważ nowe nie będą już nigdy dostępne.

CSGO Zestaw pamiątkowy Cobblestone
Zestaw pamiątkowy Cobblestone


Wzrost cen pamiątek z mapy Cobblestone poniósł za sobą znaczne podwyższenie ceny AWP Dragon Lore, która była najdroższym przedmiotem z całej skrzynki. Ilość tego skina została bowiem ograniczona, a to przełożyło się na sprzedaż skórki po zawyżonych kwotach. Na rynku Steam ciężko uświadczyć widoku wiszącej oferty Dragon Lore w markecie. Ludzie nie sprzedają tego skina, a jeśli już, to robią to na zewnętrznych stronach, gdzie otrzymają atrakcyjniejsze ceny i możliwość wypłaty środków na konto bankowe.

Jeden z ostatnich sprzedanych skinów AWP Smocza Wiedza (po testach bojowych), na rynku Steam poszedł za niecałe 6800 zł, co jest niewątpliwie okazją, gdyż na innych serwisach wartość tego skina szacuje się na blisko 17000 zł. Lepsze stany broni to oczywiście jeszcze większa cena.


Darmowe skiny CSGO

Polecane: Karambit Blue Gem - najrzadszy skin w CS:GO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza