Ilu graczy gra w Among Us w 2020 roku?

Among Us jest najbardziej popularną grą o charakterze społecznym, która stała się popularna we wrześniu tego roku. Jednak mimo to Among Us w ostatnich dniach zaliczyło spadek liczy graczy. Czy to powoli koniec Among Us?

ilu graczy gra w among us


Spadek liczby graczy w Among Us

Among Us jest bez wątpienia najlepszą grą o charakterze społecznym jaka ostatnio przebiła się do mainstreamu. Jednak jak każda dobra rzecz, po momencie świetności i chwały przychodzi czas na rzeczywistość i zmierzenie się z problemem spadającej liczby graczy.

Zobacz także: Jak pobrać Among Us MOD Menu APK? HappyMod do Among UsAmong Us jest dostępna na wszystkich platformach za wyjątkiem konsol, więc naturalnym jest że zainteresowanie było bardzo wysokie.Ilue graczy gra w Among Us?

ilosc graczy w among us
Źródło: Steamstats.cn

Niestety, nie ma oficjalnych danych jaka liczba graczy przewinęła się w tym roku przez produkcję studia Inner Sloth. Mimo to do dyspozycji mamy kilka obrazków i wykresów, które pomóc mogą w nakreśleniu sytuacji.

Zobacz także: Co to jest Among Us LockScreen? Blokada ekranu w smartfonie z nową aplikacjąJak pokazuje obrazek, największa ilość graczy w danym momencie w tym miesiącu to zaledwie 78,700 graczy. Są to jednak liczby zebrane jedynie z platformy Steam, a przecież są jeszcze gracze korzystający z wersji mobilnej gry Among Us.

steamstats among us
Źródło: Steamstats.cn

Powyższy graf ukazuje ilość graczy w danym momencie. Nie trudno zauważyć, iż tendencja jest mocno spadkowa, co jest oczywiste przy tak namiętnym graniu od początku września. Wszystko się przecież kiedyś nudzi.

Zobacz także: Nowe kolory w Among Us? Jak ustawić inny wygląd postaci?Wpływ na to ma wiele czynników - brak systematycznych aktualizacji, przez co gra staje się nudna i monotonna, nowo wychodzące gry przykuwające uwagę graczy czy chociażby zmiany w naszym codziennym funkcjonowaniu, gdzie dwa/trzy miesiące wstecz były czasem utopijnego grania z zakazem wychodzenia z domu.

Mimo to wersja mobilna gry cieszy się sporym sukcesem, gdyż ilość pobrań gry Among Us w sklepie Google Play przekroczyła barierę 100,000,000 razy.Podobną tendencję serwuje nam Twitch, który swoim wykresem obrazuje sytuację popularności wynikającej z oglądalności Among Us na ich platformie.

twitch among us
Źródło: Twitch Tracker


Ilość widzów spada proporcjonalnie do ilości graczy. Im mniej ludzi chcę w Among Us grać, tym mniej ludzi chce tę grę również oglądać. Nie znaczy to, że gra "umiera" i nie ma z kim w Among Us zagrać. Jednak sytuacja z powyższych statystyk dosadnie ukazuje spadek zainteresowania grą Among Us.

Miejmy nadzieje, że nadchodząca aktualizacja z nową mapą do Among Us odmieni losy gry i ponownie wrzuci ją na piedestał.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza