Ile zarabia twórca Grotto?

SKINY CS:GO - ILE ZARABIA TWÓRCA GROTTO

Nie od dziś wiadomo, że duża część skinów, która znajduje się w skrzynkach CS:GO należy do społeczności. To oni - gracze, twórcy, poświęcając swój czas na stworzenie grafiki na danego skina mogą w przyszłości czerpać korzyści z jego sprzedaży. Ile zarabia twórca skinów? Ile zarobił twórca SCAR-20 | Grotto? Odpowiedź znajdziecie w tym wpisie.

Co to są skiny w CS:GO?

Dla osób, które jeszcze są z tym niezaznajomione pozwolę sobie o wytłumaczenie czym są skiny w CS:GO i jakie mają znaczenie w samej grze.

Skin w CS:GO to najprościej mówiąc skórka, czyli wygląd naszej broni. Skina zdobyć możemy na różne sposoby, od trafienia go w skrzynce, przez wydropienie w grze, po kupienie na rynku Steam czy innych marketach ze skinami. No dobra, wygląd to jedno, ale co mamy z posiadania takiego skina? Otóż nic.

Sam skin to tylko i wyłącznie nowy, lepszy, ładniejszy wygląd naszej broni. Nie daje nam żadnych super mocy, nie strzelamy szybciej, nie zadajemy większych obrażeń, skórka nie ma żadnego wpływu na rozgrywkę, nie zmienia nic. Po co zatem inwestować w skiny? Po co są te skiny w grze? Najlepszą odpowiedzią (jak na wszystko) są pieniądze.

Na skinach ludzie dorabiają się majątku, skiny to po prostu biznes. Kupują samochody, budują domy. Skiny osiągnęły już taką wartość, że w zasadzie można z ich sprzedaży żyć, utrzymywać się.

Twórcy skinów do CS:GO

Twórcy - artyści (bo tak należy niektórych nazywać, patrząc na ogrom ich umiejętności plastycznych) skinów CS:GO (mowa o ludziach, których skiny zostały do gry wprowadzone) to wąskie, elitarne grono, którego dostąpiło zaszczyt dodania ich skórki do gry przez właścicieli CS:GO - Valve. Osób, które aspirują do tego miana jest pewnie miliony, jednak zaledwie mały odsetek dostaje od Gabe Newell'a pozytywny odzew.

Proces stworzenia skina do broni i wydania go przez Valve jest bardzo długi. Licząc od tygodni, a nawet miesięcy na przygotowanie takiej skórki przez autora, po zaakceptowanie go przez Valve i wydanie do samej gry, jako jeden z unikalnych przedmiotów znajdujących się w skrzynkach CS:GO. Wydaje się to bardzo czasochłonne, ale czy jest to opłacalne?

Najbardziej wytrwali, cierpliwi i sumienni twórcy, którzy poświęcając swój czas są w stanie dopracować skórkę do maksimum, mogą liczyć na odpowiedź zwrotną od wydawców gry. Co to oznacza? W najlepszym wypadku Valve użyje ich pracy, ich skina w jednej z następnych skrzynek, dzięki czemu gracze będą mieli możliwość trafienia go i rozgrywania nim meczy, a twórca? No właśnie, twórca oprócz samego prestiżowego wyróżnienia (bo w końcu jego praca znajduje się tam, gdzie pierwotnie miała być) dostaje prawo, do czerpania z jego sprzedaży korzyści majątkowych.

Ile zarabiają twórcy skinów w CS:GO?

Tutaj tematu trzeba sięgnąć głębiej. Nie ma jasno podanych stawek, kwot czy procentów ze sprzedaży. Nie dowiemy się dokładnej kwoty jaką dostaje twórca skina, bo to umowa między nim a Valve. Dochodzi do tego jeszcze podatek itp. więc nie ma co liczyć na dokładną sumę.

Zobacz również: Mapy CS:GO - Szukanie kosy, Hide and Seek, Prop Hunt

Z dostępnych w internecie informacji możemy jednak dowiedzieć się, że nie jest to takie proste jak się wszystkim wydaje. Na to, ile zarobi twórca skina ma wpływ wiele czynników. Postaram się teraz jasno opisać, jak wygląda sytuacja.

Po dodaniu naszego skina do skrzynki, razem z nim znajduje się kilkanaście innych skinów w tej samej skrzynce, od różnych twórców. Zysk, to 25% z wartości wszystkich kluczy, które zostały użyte do otwarcia tejże skrzynki, podzielony przez liczbę twórców mających skiny w tej skrzynce.

Generalnie biorąc sprawę na logikę, jeśli zysk zależałby od ilości wydropionych skinów, to twórcy skinów o jakości niebieskiej bądź fioletowej zarabialiby kupę siana, a twórcy skinów czerwonych prawie nic. Stąd zysk dzielony jest po prostu przez wszystkich twórców, aby sprawiedliwie, skoro ich skin znajduje się w grze - mogli na nim zarobić.

Twórca SCAR-20 | Grotto. Ile zarabia?

Dość często wałkowanym pytaniem jest ile zarabia twórca Grotto? Kim on jest i dlaczego właśnie on?

SCAR-20 | Grotto swoją popularność zyskał dzięki openingom skrzynek u Izaka. Był to skin, który swego czasu wypadał mu bardzo często, więc został on przez niego znienawidzony. Pewnego dnia do Izaka odezwał się pewien inny streamer - Algis. Jak się później okazało, był to twórca skina Grotto do broni SCAR-20.

Od tego momentu ludzi nurtuje to pytanie, ile zarabia twórca Grotto? Niestety, na to pytanie brak jasnej odpowiedzi. Jak czytałeś wyżej, zysk jest dzielony przez wszystkich twórców skinów w danej skrzynce. Nie mamy danych ilu twórców tworzyło skiny w tej skrzynce, nie wiemy również jaka była wartość kluczy użyta do otwarcia tego case'a. Można jedynie przypuszczać, jednak z gdybania nie dostaniemy konkretnych liczb.

Ile łącznie zarobili twórcy skinów do gier?

Z danych z roku 2015 opublikowanych przez Valve wynika, że od roku 2011 do 2015, deweloperzy gier wypłacili ponad 57 milionów dolarów dla twórców skinów i innych itemów, które zostały do tych gier dodane. W skład tych gier wchodzą TF2, Dota 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive.

Cała suma ponad 57 milionów dolarów została podzielona na ponad 1500 twórców w ponad 75 krajach. Te liczby robią wrażenie, prawda? Nie wiemy dokładnie czy każdy z nich dostał po równo, czy zależało to od czegoś, jednak tak czy inaczej jest to ogromna suma pieniędzy.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza