Jak zmienić czcionkę w CS:GO? | Poradnik

Jak zmienić czcionkę w CS GO

Oglądając YouTube'a dotyczącego CS:GO możemy napotkać u niektórych twórców zmieniony interfejs użytkownika. Co się pod tym kryje? Zazwyczaj takie osoby posiadają własne ustawienia HUD, wgrane przeróżne text mody czy zmienioną czcionkę w CS:GO. W tym poradniku dowiesz się właśnie jak ustawić w CS:GO zmienioną czcionkę oraz gdzie znajdziesz jej download.


Zmiana czcionki w CS:GO

Jak wygląda ta kwestia? Czy jest to trudna sprawa? Nic bardziej mylnego. Za pomocą tego sposobu, którego dzisiaj objaśnię zmiana czcionki wiązała się będzie jedynie z wrzuceniem/podmianą plików w katalogu samej gry CS:GO. Skoro już wiesz, że roboty nie będzie wiele, zapraszam do przeczytania dalszej części poradnika.

Czcionka w CS:GO - gdzie pobrać?

Przechodzimy do głównego wątku, mianowicie skąd i jak pobrać czcionkę, która będzie się nam podobała, która będzie dla nas odpowiednia? Z pomocą przychodzi nam strona fonts.spddl.de, która posiada bogatą ofertę fontów, które możemy pobrać i wgrać do folderu naszego Counter-Strike: Global Offensive.

Zacznijmy od początku, wchodzimy na stronę fonts.spddl.de, następnie wybieramy czcionkę, która najbardziej podoba nam się w CS:GO (strona przy czcionkach pokazuje screen z gry, więc bardzo prosto i szybko możecie znaleźć fajną czcionkę). Gdy odnajdziemy już interesujący nas font klikamy przycisk Download, a plik zostanie automatycznie pobrany.

Czcionka w CS:GO - download

Po pobraniu otwieramy plik, w moim przypadku Expressway.zip (nazwaczcionki.zip). Na naszym ekranie ukaże się zapakowany folder Steam. Należy go wypakować gdzieś w wolne miejsce, np. na pulpit. Co ciekawe - strona z której pobraliśmy czcionkę tak zapakowała pliki z fontem, że dokładnie wiemy w które miejsce mamy je wrzucić i podmienić.

Otwieramy nasz pobrany folder Steam i wchodzimy we wskazaną lokalizację, będzie to:
Steam > steamapps > common > Counter-Strike Global Offensive > csgo > resource > flash
W ostatnim podfolderze flash znajdują się dokładnie dwa pliki, które będziemy wrzucać do katalogu naszej gry.

Następnie przechodzimy do otwarcia katalogu z naszą grą, w tym celu udajemy się do ścieżki:
Komputer > dysk na którym mamy Steam > Steam > steamapps > common > Counter-Strike Global Offensive > csgo > resource > flash

Gdy dojdziemy już do głównego folderu flash tutaj zaczynamy cały proces. WAŻNE! Plik bazowy, który tam się znajduje o nazwie fontmapping.cfg należy zostawić w razie, gdybyśmy chcieli wrócić do starych ustawień czcionki. Dlatego nie usuwamy go, a jedynie zmieniamy mu nazwę na np. fontmapping1.cfg.

Ostatnim etapem jest przekopiowanie pobranych dwóch plików (fontlib_spddl.swf oraz fontmapping.cfg) do folderu flash.

To wszystko, wystarczy tylko włączyć grę i możemy cieszyć się zmienioną czcionką w CS:GO. Prawda, że proste?

Popularne czcionki w CS:GO

Cieszące się dużą popularnością czcionki znajdziemy na takich kanałach YouTube jak Forlify, Mefju23, Forever czy zagraniczne BananaGaming. Dajcie mi znać na dole w komentarzu bądź na mailu, czy chcecie listę tych czcionek do pobrania to przygotuję ją specjalnie dla Was.


Pytania, błędy, bugi ze zmienionymi czcionkami w CS:GO, czyli FAQ


  • 1. Czy za zmianę czcionek mogę dostać VAC Bana?
  • 2. Czy zmiana czcionki w CS:GO spowoduje spadek FPS?
Na oba pytania jest praktycznie ta sama odpowiedź - nie. Można śmiało, bezpiecznie grać ze zmienioną czcionką, nie ma za to żadnych VAC Banów, wszystko jest legalne i dozwolone. Tak samo ze spadkiem FPS - nic takiego nie ma miejsca, zmieniacie tylko wygląd czcionki, nie wgrywacie nowych modeli, animacji itp. Jeśli macie na to ochotę możecie zmieniać czcionki do woli.

Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza