Jak zmienić czcionkę w CS:GO? | Poradnik

Jak zmienić czcionkę w CS GO

Oglądając YouTube'a dotyczącego CS:GO możemy napotkać u niektórych twórców zmieniony interfejs użytkownika. Co się pod tym kryje? Zazwyczaj takie osoby posiadają własne ustawienia HUD, wgrane przeróżne text mody czy zmienioną czcionkę w CS:GO. W tym poradniku dowiesz się właśnie jak ustawić w CS:GO zmienioną czcionkę oraz gdzie znajdziesz jej download.


Zmiana czcionki w CS:GO

Jak wygląda ta kwestia? Czy jest to trudna sprawa? Nic bardziej mylnego. Za pomocą tego sposobu, którego dzisiaj objaśnię zmiana czcionki wiązała się będzie jedynie z wrzuceniem/podmianą plików w katalogu samej gry CS:GO. Skoro już wiesz, że roboty nie będzie wiele, zapraszam do przeczytania dalszej części poradnika.

Czcionka w CS:GO - gdzie pobrać?

Przechodzimy do głównego wątku, mianowicie skąd i jak pobrać czcionkę, która będzie się nam podobała, która będzie dla nas odpowiednia? Z pomocą przychodzi nam strona fonts.spddl.de, która posiada bogatą ofertę fontów, które możemy pobrać i wgrać do folderu naszego Counter-Strike: Global Offensive.

Zacznijmy od początku, wchodzimy na stronę fonts.spddl.de, następnie wybieramy czcionkę, która najbardziej podoba nam się w CS:GO (strona przy czcionkach pokazuje screen z gry, więc bardzo prosto i szybko możecie znaleźć fajną czcionkę). Gdy odnajdziemy już interesujący nas font klikamy przycisk Download, a plik zostanie automatycznie pobrany.

Czcionka w CS:GO - download

Po pobraniu otwieramy plik, w moim przypadku Expressway.zip (nazwaczcionki.zip). Na naszym ekranie ukaże się zapakowany folder Steam. Należy go wypakować gdzieś w wolne miejsce, np. na pulpit. Co ciekawe - strona z której pobraliśmy czcionkę tak zapakowała pliki z fontem, że dokładnie wiemy w które miejsce mamy je wrzucić i podmienić.

Otwieramy nasz pobrany folder Steam i wchodzimy we wskazaną lokalizację, będzie to:
Steam > steamapps > common > Counter-Strike Global Offensive > csgo > resource > flash
W ostatnim podfolderze flash znajdują się dokładnie dwa pliki, które będziemy wrzucać do katalogu naszej gry.

Następnie przechodzimy do otwarcia katalogu z naszą grą, w tym celu udajemy się do ścieżki:
Komputer > dysk na którym mamy Steam > Steam > steamapps > common > Counter-Strike Global Offensive > csgo > resource > flash

Gdy dojdziemy już do głównego folderu flash tutaj zaczynamy cały proces. WAŻNE! Plik bazowy, który tam się znajduje o nazwie fontmapping.cfg należy zostawić w razie, gdybyśmy chcieli wrócić do starych ustawień czcionki. Dlatego nie usuwamy go, a jedynie zmieniamy mu nazwę na np. fontmapping1.cfg.

Ostatnim etapem jest przekopiowanie pobranych dwóch plików (fontlib_spddl.swf oraz fontmapping.cfg) do folderu flash.

To wszystko, wystarczy tylko włączyć grę i możemy cieszyć się zmienioną czcionką w CS:GO. Prawda, że proste?

Popularne czcionki w CS:GO

Cieszące się dużą popularnością czcionki znajdziemy na takich kanałach YouTube jak Forlify, Mefju23, Forever czy zagraniczne BananaGaming. Dajcie mi znać na dole w komentarzu bądź na mailu, czy chcecie listę tych czcionek do pobrania to przygotuję ją specjalnie dla Was.


Pytania, błędy, bugi ze zmienionymi czcionkami w CS:GO, czyli FAQ


  • 1. Czy za zmianę czcionek mogę dostać VAC Bana?
  • 2. Czy zmiana czcionki w CS:GO spowoduje spadek FPS?
Na oba pytania jest praktycznie ta sama odpowiedź - nie. Można śmiało, bezpiecznie grać ze zmienioną czcionką, nie ma za to żadnych VAC Banów, wszystko jest legalne i dozwolone. Tak samo ze spadkiem FPS - nic takiego nie ma miejsca, zmieniacie tylko wygląd czcionki, nie wgrywacie nowych modeli, animacji itp. Jeśli macie na to ochotę możecie zmieniać czcionki do woli.

Darmowe skiny CSGO

0 Komentarze

Prześlij komentarz

Dodaj komentarz (0)

Nowsza Starsza