Celownik do AWP - pogrubienie | Poradnik CS:GO

Poradnik CS:GO - pogrubienie, trzęsienie się celownika w AWP

Grając AWP w CS:GO problemem dla wielu snajperów jest celownik. Zmieniać możemy różne parametry, a i tak niekiedy ciężko jest nam zabić przeciwnika. W tym poradniku znajdziesz komendy jak zmienić grubość celownika oraz jak usunąć trzęsienie się celownika podczas używania lunety.


Pogrubienie celownika do AWP


Valve wyszło do nas - graczy z pomocną ręką i dodało komendy, które skutecznie wyeliminują i poprawią niektóre wady naszej snajperki. Jedną z nich jest trzęsienie się celownika, kiedy włączymy lunetę i będziemy chcieli się przemieścić. Dobrze wiemy, że kiedy scope'ujemy i ruszamy się nasza celność nie jest najlepsza. Z pomocą przychodzą dwie komendy, których parametry ograniczą trzęsienie się celownika do minimum. Są to komendy: cl_bobamt_lat oraz cl_bobamt_vert.
Domyślna wartość dla tych komend wynosi kolejno 0.45 oraz 0.35. Możemy te komendy dowolnie modyfikować, jednak aby pozbyć się problemu trzeba zmniejszyć te liczby do możliwie jak najniższych. Dzięki temu włączony zoom nie przeszkodzi nam aż tak w strzelaniu po naszym ruchu lub podczas wychylania zza rogu.

Do ustawienia tych minimalnych wartości potrzebna nam jest oczywiście konsola w grze (włączamy za pomocą ~ (tyldy) - jeśli konsola się nie włącza, musimy włączyć ją w opcjach gry). Gdy już mamy to za sobą w konsoli wpisujemy:

cl_bobamt_lat 0.1
cl_bobamt_vert 0.1

Drugą sprawą, jest oczywiście pogrubienie (thickness) naszego celownika AWP. Tutaj sprawa również jest banalna, przechodzimy do wcześniej już wspomnianej konsoli, a następnie wpisujemy komendę:


cl_crosshair_sniper_width

Po "width" dajemy spację i dopisujemy cyferkę (im większa, tym nasz celownik będzie grubszy/szerszy). Polecam popróbować, która szerokość celownika odpowiada nam najbardziej.

Zobacz także: Celownik kropka CS:GO - jak ustawić? Poradnik dla graczy

Tak prezentuje się nasz celownik po zmianie:

Zmiana grubości celownika, pogrubienie AWP poradnik


Dzięki tym zabiegom celownik w naszej AWP zostanie znacznie zmieniony, przy czym wszystkie te poprawki są jak najbardziej na plus. Gra powinna stać się przyjemniejsza, a fragi powinny wpadać znacznie częściej. Więcej przydatnych komend znajdziesz tutaj.
W komentarzu podziel się opinią o celowniku, jaki Ty preferujesz, może ktoś korzysta z Twojej rady.

Darmowe skiny CSGO

2 Komentarze

Nowsza Starsza