Polskie serwery Valve w CS:GO! Serwery prosto z Warszawy

Polskie serwery w CS:GO

Całą e-sportową Polskę obiegła ostatnio informacja o nowych serwerach Valve do CS GO. Czy to prawda, że doczekaliśmy się polskich serwerów na matchmakingach w Counter-Strike: Global Offensive?Polskie serwery CS GO

Wygląda na to, że udało nam się wyczekać chwili, w której gra na pingu 5-10 jest możliwa! Nigdzie nie zostało to oficjalnie opublikowane przez Valve, jednak gracze są bardzo czujni. Przecież 5 pingu na matchmakingu nie wzięło się znikąd.

W obieg poszła informacja o polskich serwerach w CS GO. Nie jest to fake, nie jest to gdybanie, rzeczywiście możemy już oficjalnie zagrać na polskich serwerach w CS GO prosto z Warszawy.


Ping jest bardzo istotną rzeczą w Counter-Strike'u, dlatego tym bardziej zapaleni gracze powinni cieszyć się z tej informacji. Status serwera, na którym rozgrywamy właśnie spotkanie, można w bardzo prosty sposób sprawdzić, wystarczy zaraz po dołączeniu na serwer odpalić konsolę i wpisać:
status
Jeśli gramy na polskim serwerze, w polu "hostname" powinniśmy zobaczyć:
Valve CS:GO Poland Server

Gra wyłącznie z Polakami?To pytanie również może zostać zadane wielu graczom, a odpowiedź jest banalnie prosta - dobieranie osób do gry nie polega na zasadzie "ta sama narodowość", choć rzeczywiście może się zdarzyć, że trafiać będziemy częściej na naszych rodaków. Priorytetem w dobieraniu osób do gry jest nasza ranga w CS:GO, dopiero potem algorytm dopasowuje osoby mieszkające najbliżej serwera lub w jego okolicach (przy czym musimy tutaj wziąć bardzo duży margines - okolice, nie znaczy 5-10 km, może to być nawet kilkaset km).

Czy polskie serwery w CS GO to początek czegoś nowego? Może to ciągły proces aktualizacji, który finalnie ma się skończyć serwerami 128 tickrate (zobacz: Serwery 128 tickrate, Source 2 w CS:GO)? Zobaczymy co przyniesie czas, być może po drodze czeka nas więcej tego typu update'ów.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza