Poradnik - Bunnyhop w CS:GO, komenda na Auto BH

Poradnik Bunnyhop w CS:GO, komendy na Auto BH

W dzisiejszym poradniku omówimy sobie podstawy komendy na Bunny hop w CS:GO, przedstawię sposoby jego wykorzystywania, wpływ BH na grę oraz jak ustawić odpowiednie bindy i komendy do Auto BH w CS:GO.Co to jest Bunnyhop?

Bunnyhop (skrótowo nazywany BH) to nic innego jak umiejętność szybszego poruszania się w CS:GO dzięki wyćwiczonemu skakaniu. Dzięki bh możemy w łatwy sposób przemieścić się znacznie szybciej od swoich teammate'ów czy przeciwników. No ale niestety, aby bh był łatwym sposobem, trzeba poświęcić sporo czasu na jego naukę. W rzeczywistości ta umiejętność nie jest prosta, choć pozornie może się tak wydawać, bo przecież w CS:GO skacze każdy gracz, od Silvera, przez Golda aż do samego Globala. Jednak ich poziom różni się znacznie.


Zobacz także: Ile kosztuje najtańsza kosa w CS:GO - jaki skin do kosy wybrać?


Jak działa Bunnyhop?

W CS:GO (biegnąc z nożem w ręku) możemy poruszać się maksymalnie z prędkością 250 vel. (vel = velocity - jednostka prędkości używana w CS:GO). Jednak z umiejętnym wykorzystaniem bh możemy znacznie zwiększyć tę prędkość, dzięki czemu dotarcie z punktu A do punktu B zajmie nam mniej czasu niż naszym kompanom. Szybciej zajmiemy dogodną pozycję, możemy wcelować się w naszego przeciwnika zwiększając szansę na fraga czy wygranie rundy. Bh nie ma aż takiego znaczenia na niższych rangach, jednak na wyższych (supreme/global czy 10 lvl na Faceit) jest mega potrzebny.

Do odpowiedniego skakania na bh oprócz dobrego movementu w CS:GO potrzebny jest też wyćwiczony strafe (strejf, strejfowanie, czyli odpowiednie naciskanie klawiszy A/D razem z poruszaniem myszki w lewo/prawo). Można uczyć się tego na normalny mapach w CS:GO, jednak zdecydowanie poleca się mapy z warsztatu Steam do bh, czy też serwery społecznościowe, które przeznaczone są tylko i wyłącznie do nauki bh, strafe'ów czy surf'u.


Komendy na Auto Bunnyhop

Jakiś czas temu, Valve wprowadziło do CS:GO komendę na auto bh, dzięki czemu na własnych serwerach (lokalnych) możemy pobawić się tą opcją bez posiadania specjalnych umiejętności. Istnieją też inne komendy na ułatwienie sobie gry. Komenda na bunny hopa prezentuje się następująco: • sv_autobunnyhopping 1
 • sv_enablebunnyhopping


  sv_autobunnyhopping 1 - włączenie auto bh na serwerze lokalnym (0 - wyłączenie)
  sv_enablebunnyhopping - usuwa limit prędkości podczas skakania  Musimy pamiętać, że te komendy działają jedynie na serwerach lokalnych. Na serwerach społecznościowych koniecznie musimy je poprzedzić rcon'nem, czyli przed każdą z nich wpisujemy rcon, np. rcon sv_autobunnyhopping 1.

  Komendy na ułatwienie BH

  Istnieją również pomocne komendy, dzięki którym nasz bunnyhop stanie się jeszcze prostszy.

  sv_staminamax 0
  sv_staminajumpcost 0
  sv_staminalandcost 0
  sv_staminarecoveryrate 0
  sv_airaccelerate 2000

  Bindy na BH

  Komenda na Bunny hop, czyli na skok, może zostać ustawiona również na myszce, pod scroll'em, dzięki czemu stanie się on wygodniejszy i łatwiejszy do wykonania.


  Scroll w górę:
  bind "MWHEELUP" "+jump"

  Scroll w dół:
  bind "MWHEELDOWN" "+jump"

  Cofnięcie powyższych:
  bind "MWHEELUP" "invprev"
  bind "MWHEELDOWN" "invnext"

  Możesz w komentarzu podzielić się swoją opinią na temat Bh, jak Tobie wychodzi i jakie były Twoje początki.

  Darmowe skiny CSGO

  5 Komentarze

  Nowsza Starsza