Nowa maksymalna cena skinów na rynku Steam

Nowa maksymalna cena skinów na rynku Steam

Jak dobrze pamiętamy - wszystkie skiny, które miały wartość powyżej $400 sprzedawane były poza Steam, za pośrednictwem serwisów zewnętrznych. Dzisiejszej nocy firma Gabe Newell'a - Valve postanowiła raz na zawsze uporać się z natarczywymi handlarzami, zwiększając maksymalną cenę skinów na rynku Steam do $1800 (1800 dolarów)!Pracownicy firmy Valve zauważyli, jak wiele pieniędzy przechodzi im koło nosa przez problem wartości skinów. Skiny (które są jedynie wyglądem w grze) sięgają kolosalnych sum, rzędu nawet kilku czy kilkunastu tysięcy dolarów. Przez takową blokadę ceny rynku Steam do maksymalnie 400 dolarów drzwi otworzyły się dla osób, które postanowiły otwierać własny rynek, własny sklep ze skinami do gier takich jak CS:GO, Dota2 czy H1Z1. Swoją drogą jest to aktualnie bardzo rozwijający się biznes. Zobaczymy jak na to wpłynie dzisiejsza zmiana producentów gry CS:GO na maksymalną cenę 1800 dolarów. Czy zmieni się cena najrzadszych skinów w CS:GO?

Nie wiadomo skąd taka zmiana, jaki był powód, aby z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia podnosić cenę maksymalną aż prawie 5-krotnie. Pewnym jest, że dzięki większej cenie, większy będzie również procent dochodów z prowizji (obecnie wynosząca około 15%). Czy to jedyny powód? Zwiększenie dochodów ze skinów?

Gwałtowanie zmiana wprowadziła zamieszanie na rynku. Wszystkie drogie przedmioty zostały natychmiast wystawione i mamy już pierwszych kupców. Poniżej zobaczycie aktualny wykres ceny dla AWP | Dragon Lore w stanie Minimal Wear (Lekko używana):


Cena AWP Dragon Lore Minimal Wear Rynek Steam

Dodatkowo zwiększyła się kwota, jaką możemy posiadać w naszych portfelach Steam - aktualnie wynosi ona $2000 (2000 dolarów).
Piszcie w komentarzach co sądzicie o tej sytuacji i jak wpłynie ona na ceny skinów oraz na sklepy ze skinami do CS:GO.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza