Zmiana broni do innej ręki w CS:GO | Poradnik


Komendy w CS:GO, które musisz znać!

Komendy w CS:GO, które musisz znać!


Counter-Strike: Global Offensive to gra, która polega przede wszystkim na zabijaniu przeciwników. O ile ważne są umiejętności indywidualne poszczególnych zawodników, o tyle najważniejszym aspektem sukcesów jest gra drużynowa. Musimy jednak pamiętać, że aby dawać z siebe wszystko, niezbędne jest pewne zaplecze jakie oferuja nam sama gra. Poznaj najważniejsze komendy w CS:GO, które ułatwią Ci grę! Zobacz porady na pogrubienie celownika do AWP i nie tylko!Nie będę owijał w bawełnę (choć mógłbym, bo w sumie komendy to temat rzeka, co chwile dochodzą nowe, a i stare można wykorzystywać na wiele, wiele sposobów. Na pierwszy ogień idą komendy, które załatwią za Ciebie część brudnej roboty.Komenda nr 5 - Bind/komenda na zmianę broni z lewej ręki do prawej i na odwrót.

Wiadomo o co chodzi, są różni gracze, jedni wolą mieć broń w lewej ręce, jedni w prawej. Są też tacy, którzy lubią bawić się skinem (np. kosą) i chcą naprzemiennie zakładać nóż raz w lewej, raz w prawej dłoni. Z pomocą przychodzi nam prosta komenda, zwykły bind, który nam to umożliwi. Wchodzimy do konsoli, a następnie wpisujemy:

BingToggle klawisz cl_righthand

(w miejsce "klawisz" wpisujemy dowolny klawisz, np. q)
Od teraz podczas wciskania "q" broni zmieni się z lewej na prawą, a przy kolejnym naciśnięciu dokładnie na odwrót, czyli z prawej na lewą.

Komenda nr 4 - Czyszczenie teksturJuż tłumaczę o co chodzi. Komenda, którą za chwilę znajdziecie jest bardzo przydatna. Odpowiada ona za wyczyszczenie śladów krwi ze wszystkich tekstur na mapie. Po co coś takiego? Dobrze jest czyścić sobie tekstury, gdyż w momencie kiedy obijamy różnych przeciwników na ścianach czy innych obiektach pojawia się krew. Zauważmy, że gdy przy takiej plamie znajdzie się przeciwnik (np. terrorysta) ciężko jest go niekiedy wypatrzyć. Komenda znacznie ułatwi nam granie na mapach, gdzie przeciwnicy są ciężko zauważalni. Komenda jest następująca (w tym przypadku została ona zbindowana pod klawisze "w, a, s, d", dlaczego? Używamy ich non stop, a więc tekstury będą nam się czyściły prawie co chwilkę):
bind a "+moveleft; r_cleardecals"bind d "+moveright; r_cleardecals"bind s "+back; r_cleardecals"bind w "+forward; r_cleardecals"
Czyszczenie tekstur - przed i po

Komenda nr 3 - Szybkie wchodzenie na ulubiony serwer


Masz swój ulubiony serwer, na którym rozgrzewasz się przed każdym meczem? Nie lubisz wchodzić na niego przez menu? Uważasz, że długo zajmuje szukanie go w liście serwerów społecznościowych? Od teraz dosłownie jednym klawiszem wbijesz na swój ulubiony serwer w ciągu sekundy! Na początku odpalamy konsolę i wpisujemy:
alias dm "connect 193.33.176.32:27015"
(w moim przypadku "dm" oznacza mój ulubiony serwer deathmatch, IP również musicie wpisać swoje).
Następnym krokiem jest zbindowanie naszego aliasu:
bind klawisz dm
(w miejsce "klawisz" wpisujemy klawisz, po którego naciśnięciu łączyć nas będzie na nasz ulubiony serwer, DM, arenkę itp.)

Zobacz również: Ile kosztuje najtańsza kosa w CS:GO - jaki skin do kosy wybrać?


Komenda nr 2 - Pogrubienie celownika do AWP


Jesteś urodzonym sniperem, jednak nie lubisz standardowego celownika AWP czy Scout'a? Jest dla Ciebie zbyt cienki, nie możesz skupić się na przeciwniku? Z pomocą tej komendy celowanie we wrogów będzie dużo prostsze. W konsoli wpisujemy:
cl_crosshair_sniper_width 1
(cyfra 1 odpowiada za nasz "width" czyli szerokość/grubość celownika, możemy zmienić na dowolną cyfrę).

Zobacz również: Celownik do AWP - pogrubienie | Poradnik CS:GO

Komenda nr 1 - usuwanie broni/celownika (pomocne dla moviemakerów!)Zajmujesz się montowaniem filmów? Nagrywasz i obrabiasz fragmovie z CS:GO? Mam dla Ciebie przydatną komendę, dzięki której pozbędziesz się na ekranie celownika oraz broni, dzięki czemu będziesz w stanie zrobić bardzo ciekawe ujęcia z gry. W konsoli wpisujemy:
cl_crosshairsize 0
oraz
r_drawviewmodel 0
Dzięki temu mamy czysty ekran, nic nam nie przeszkadza, możemy śmiało kręcić różne ciekawe sceny czy przejścia.
Wygląd mapy dla moviemakerów
Jeśli podoba Ci się artykuł zapraszam do przeczytania reszty ciekawostek, poradników.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza