CS:GO - Source 2 i serwery 128 tickrate?

CSGO Source 2

Ostatnio na swojej konferencji Valve ogłosiło, że wchodzą na chiński rynek z zupełnie inną wersją gry Counter-Strike: Global Offensive. Zmiany jakie zapowiedzieli mają również zawitać do Europy i to już tego lata! Czy w końcu doczekamy się silnika Source 2 w CS:GO?


CS:GO - Source 2 nadchodzi?Co nam da zmiana silnika gry? Source 1 nie wykorzystuje maksymalnej możliwości gry. Zaimplementowanie Source 2 do CS:GO (przynajmniej w teorii) powinno poprawić jakoś gry.

Dzięki niemu niepotrzebna będzie wymiana słabszego komputera na lepszy, ponieważ silnik ten ma wykorzystywać 100% procesora oraz pamięci RAM naszego komputera. Gracze ze słabszym sprzętem poczują różnicę w grze, jednak osoby ze sprzętem z górnej półki również zauważą zmiany.

Chodzi tu mniej więcej o fizykę gry, na którą Source 2 będzie miał olbrzymi wpływ.

Zmieni się wiele, począwszy od movementu, rzucania granatów czy zachowywaniu się modeli, recoilu (rozrzutu) broni. Do tego ma zmienić się sam wygląd gry, mianowicie interfejs. Gra będzie działała na UI, na którym pracuje Dota2 czyli Panorama UI. Zmiana ma być na lepsze. Jak będzie? Przekonamy się prawdopodobnie tego lata.


Nowy interfejs CS:GO, Panorama UI

Nowy interfejs CS:GO, Panorama UI


Nowy interfejs CS:GO, Panorama UI

Nowy interfejs CS:GO, Panorama UI


Serwery 128 tickrate w trybie turniejowym (matchamking)

Nie od dziś wiadomo, że aby pograć na lepszych serwerach, trzreba było korzystać z uług serwisów pośrednich, takich jak FaceIt czy ESEA. 64 tickrate, który aktualnie obowiązuje na turniejówkach nieco różni się od tego z profesjonalnej sceny esportowej. 128 tickrate zwiększy możliwości gry, tj. rzucanie granatów, celniejsze strzelanie czy po prostu wygoda gry ulegnie zmianie na plus.


Nowa operacja

Wraz z wyżej opisanymi zmianami ma pojawić się nowa operacja, na którą już od ponad roku czekają wszyscy gracze. Nowa operacja zawsze niosła za sobą coś nowego, a teraz łacznie z nowym silnikiem oraz serwerami 128 tickrate może być jeszcze lepiej! Nowe mapy, odznaka czy skrzynka to tylko nieliczne nowości, jakie mają do nas zawitać w okresie letnim.


Prześlij komentarz

Nowsza Starsza