Jak zwiększyć FPS w CS:GO? 5 sposobów | Poradnik

Więcej FPS, jak zwiększyć FPS w CS:GO? 5 sposobów

Problem z niskimi klatkami na sekundę dotyka wielu graczy Counter-Strike: Global Offensive. Każdy z nich chciałby mieć ich jak najwięcej, aby zwiększyć sobie komfort gry.
Specjalnie dla tych osób powstał ten poradnik czyli jak zwiększyć FPS w CS:GO.

Jak zwiększyć FPS w CS:GOCzasem załagodzeniem naszych problemów nie będą żadne komendy czy configi. Zacznijmy od najprostszych czynności, które niekiedy nie przychodzą nam w ogóle do głowy jeśli chcemy zwiększyć FPS w CS:GO.

1. Reinstalacja gry
Reinstalacja to najważniejsza czynność jaką powinniśmy wykonać. Gra pobiera się nam od nowa, nie jest zanieczyszczona zbędnymi mapami czy plikami. Gwarantuje to zwiększenie o co najmniej kilkanaście FPS.

2. Format komputera
Nieco bardziej skomplikowana rzecz, gdyż zmuszeni jesteśmy do przeinstalowania nie tylko samej gry CS:GO. Format zawsze zwiększa wydajność komputera dzięki świeżym plikom, a co za tym idzie - samej gry.

3. Spójność plików
Rzecz kolejna, która podchodzi pod totalne podstawy. Nie wyobrażam sobie walki z FPS'ami bez sprawdzenia spójności plików gry. Proces sprawdza aktualne pliki gry na naszym komputerze i usuwa/pobiera je na nowo, dzięki czemu pozbywa się niepotrzebnego zanieczyszczenia katalogu gry.

4. Ustawienia wideo w grze
Ustawienia wideo w samej grze to oczywistość. Ustawienie wszystkich opcji grafiki na minimum (najniższe) zwiększa FPS bezapelacyjnie, dzięki czemu rośnie wydajność naszej gry, rozgrywka staje się bardzo płynna.
Musisz jednak uważać na to, jakie opcje ograniczasz. Zmniejszenie cieni zmniejszy widoczność Twoich przeciwniów, a synchronizacja pionowa (zalecana wyłączona!) ogranicza klatki na sekundę do 60!

Raczej nie powinno być problemu z zapisaniem ustawień, jednak gdyby coś poszło nie tak - możesz jak najbardziej ustawić je ręcznie w plikach gry. W tym celu musisz się udać do:
Lokalizacja:\Steam\SteamApps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg
Za pomocą PPM otwierasz plik video.txt, ustawiasz wartości, a następnie w opcjach pliku .txt zaznaczasz Tylko do odczytu.


5. Interfejs Steam
Wszystkie powiadomienia jakie wyskakują nam od Steam'a w trakcie gry mogą zżerać nieco FPS. W tym celu dobrze jest je ograniczyć, aby po pierwsze nie przeszkadzały nam w grze, a po drugie zwiększały komfort naszej rozgrywki.

1. Przejdź do biblioteki gier na Steam.
2. Znajdź grę CS:GO a następnie kliknij PPM i odpal Właściowości.
3. W zakładce Ogólne musisz odznaczyć opcję Włącz dostęp do Społeczności Steam podczas gry.

Jeśli chodzi o typowe podstawy to chyba tyle. Przejdźmy zatem do komend (Opcji uruchamiania), które pozwolą nam poprawić jakość naszej rozgrywki w CS:GO.

Zobacz również: FaceIt - co to jest, jak pobrać demo, jak zmienić nick?

Opcje uruchamiania CS:GO

Są to komendy włączane/wpisywane w Opcjach uruchamiania naszej gry. CS:GO ma wiele ciekawych parametrów na zwiększenie FPS w trakcie meczu.

-high
Ta komenda niestety już nie działa i nie zaleca się jej stosowania. Niegdyś zwiększała priorytet dla CS:GO tym samym zwiększała FPS na starszych komputerach, jednak teraz powoduje zmniejszenie wydajności i niestety lekkie zacinanie się lub opóźnianie naszej myszki. Lepiej NIE używać.
-threads X
Ustalamy ile rdzeni naszego procesora ma używać CS:GO w trakcie gry (Zamiast X wpisz liczbę rdzeni).
Zazwyczaj jest tak, że nasz procesor nie wykorzystuje wszystkich, np. 2 z 4 rdzeni. Ustawienie 4 zamiast X zwiększy ilość rdzeni do 4.

Dosyć niedawno doszła nowa komenda, czyli +mat_queue_mode 2. Działa na podobnej zasadzie co ta powyższa, może nawet lepiej lub ją zastępuje (to nie jest błąd, tam znajduje się + zamiast -).

-nojoy
Komenda wyłącza nam wsparcie dla peryferiów, w tym przypadku dla dżojstika (pada), dzięki czemu możemy zaoszczędzić nieco RAM'u, tym samym "zarobić" nieco FPS.

Komendy CS:GO dostępne w grze

Wyżej opisane były sposoby w opcjach uruchamiania gry. Teraz zajmijmy się komendami, kiedy jesteśmy już na serwerze gry.


cl_forcepreload 1
Dzięki tej komendzie cała mapa (włączając w to wszystkie efekty, tekstury itp.) ładować nam się będzie zanim dołączymy na serwer. Minusem jest długie wczytywanie/ładowanie mapy. (Możemy również skorzystać z triku, czyli dodanie +cl_forcepreload 1 do naszych opcji uruchamiania).

r_cleardecals
Komenda usuwa nam w trakcie rozgrywki wszystkie ślady po kulach czy krwi, jakie zostały podczas strzelania. Nie tylko zwiększymy FPS, ale także pole widzenia. Warto jest mieć tę komendę zbindowana, a jak to zrobić przeczytacie w tym poradniku.

Procesy w komputerze - lagi w CS:GO

Musimy pamiętać, że ilość FPS zależy od wydajności naszego procesora. W tym celu należy zwrócić uwagę na wszystkie procesy, które mamy uruchomione oraz na te, które działają w tle. Najwięcej klatek zżera przeglądarka, jeszcze z włączonym FlashPlayerem (YouTube, Twitch czy Hitbox) to w ogóle. Dodatkowo podczas gry najlepiej porozumiewać się na programach typu TeamSpeak 3 czy Discord, gdyż Skype ogromnie obciąża nasz komputer.


Wszystkie niepotrzebne procesy usuwamy/wyłączmy w Menedżerze zadań (ctrl+alt+delete).

Są też takie aplikacje, które działają w tle i włączają się wraz ze startem systemu.
W tym celu odpalamy menu/Start i wpisujemy msconfig, następnie przechodzimy dalej (enter).

W zakładce Uruchamianie odznacz wszystkie te aplikacje, które niekoniecznie muszą włączać się od samego początku czyli Hamachi, Origin, GG, Skype itp.

Czyszczenie naszego komputera

Kiedy ostatni raz zaglądałeś pod obudowę swojego komputera? Czy wiesz, że to właśnie tam może siedzieć rozwiązanie Twojego problemu? Zaniedbany, długo niesprzątany procesor, płyta główna czy karta graficzna może tak samo zaszkodzić FPS'om jak zbędne instalowanie syfu na komputerze. Weź odkurzacz lub sprężone powietrze i dokładnie wyczyść z kurzu wszystkie te elementy, szczególnie radiatory procesora.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza