Nóż w lewej ręce? Którą stronę wybrać? | Poradnik CS:GO

Nóż w lewej ręce, którą stronę wybrać w CS:GO?

Grałeś w CS 1.6? Pewnie pamiętasz, że zmiana ręki z prawej na lewą była banalnie prosta. Wydaje Ci się, że w Counter-Strike: Global Offensive ta kwestia się zmieniła? Nic bardziej mylnego! W tym poradniku pokaże Ci którą stronę wybrać, jak w prosty i szybki sposób ustawić nóż w lewej ręce, a ponadto jak robić to za pomocą binda w CS:GO.Nóż w lewej ręce CSGO

Zacznijmy może od zadania sobie prostego pytania - po co to wszystko? Zmiana kosy/broni z prawej ręki do lewej wiąże się z kilkoma nowościami. Oprócz tego, że troszeczkę będziemy musieli poćwiczyć strzelanie, aby przyzwyczaić się do nowego stylu to musimy pamiętać, że taka zmiana może wpłynąć na to, jak widzimy naszą grę. O co chodzi? Kluczową rolę odgrywa tutaj nasze oko dominujące. Oko dominujące to takie oko, które wyłapuje ważniejsze informacje i przekazuje je do naszego mózgu razem z informacjami z oka niedominującego tworząc obraz przestrzenny. Z czystej teorii to tyle, więcej przeczytasz tutaj. Dzięki sprawdzeniu które oko jest tym "lepszym" możemy dopasować sobie stronę, w której trzymamy broń, dzięki temu będziemy widzieli więcej i wyłapywać będziemy więcej szczegółów, np. położenie przeciwnika.

Lewa czy prawa? Którą stronę wybrać?

Tutaj odwołuje się do tekstu wyżej - to którą stronę sobie wybierzesz, czy będzie to lewa czy prawa, ma nie tylko aspekt wizualny (bo przecież pewnie o to Tobie chodzi), ale również wpływa na kąt widzenia, na naszą rozgrywkę. Warto więc poświęcić chwilkę i dzięki testom (pełno tego w internecie) sprawdzić, które oko jest naszym dominującym i to właśnie pod to oko ustalać w której ręce trzymać będziemy nasz nóż czy broń.


Komenda na nóż w lewej ręce

Najprostszym sposobem na ustawienie strony jest skorzystanie z komendy. Wchodzimy do gry, włączamy konsolę (~) i wpisujemy:
cl_righthand 0
Dzięki temu nóż/broń zmieni na się na lewą rękę. Odwrócenie tego procesu (z powrotem do prawej) to zmiana "0" na "1".

Broń w prawej, nóż w lewej ręceW momencie, kiedy chcemy mieć broń w prawej ręce, a tylko sam nóż w lewej z pomocą przychodzą nam dobrze znane bindy. Tutaj sprawa jest nieco trudniejsza, jednak nie jest straszna. Poniższe bindy należy wrzucić do naszego pliku config.cfg, ewentualnie do autoexec.cfg, jeśli takowy posiadamy. Dla opornych - można po prostu kopiować każdą linijkę osobno i ręcznie wklejać również do konsoli (tak samo jak w przypadku komendy).


bind "0" "slot10; cl_righthand 1"
bind "1" "slot1; cl_righthand 1"
bind "2" "slot2; cl_righthand 1"
bind "3" "slot3; cl_righthand 0"
bind "4" "slot4; cl_righthand 1"
bind "5" "slot5; cl_righthand 1"
bind "6" "slot6; cl_righthand 1"
bind "7" "slot7; cl_righthand 1"
bind "8" "slot8; cl_righthand 1"
bind "9" "slot9; cl_righthand 1"
To na tyle, jeśli chodzi o ten krótki, prosty poradnik. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne - daj znać w komentarzu! Chętnie odpowiem i pomogę Ci rozwiązać problem.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza