11 maja ruszy drugi sezon VALORANT Regional League East: Surge

VALORANT Regional League East Surge

Już 11 maja 8 drużyn z regionu Polski i Europy Wschodniej powalczy w drugim sezonie turnieju VALORANT Regional League East: Surge. W rozgrywkach zobaczymy formacje znane z poprzedniego sezonu, takie jak polskie Anonymo Mentos, greckie Anorthosis Famagusta, czeskie Entropiq i wielonarodowe NOM Esports. W puli nagród 20 tys. euro i awans do turnieju zwycięzców lig regionalnych. Tak jak w przypadku pierwszego sezonu, rozgrywki zostaną w całości wyprodukowane przez FRENZY i transmitowane na żywo na kanałach VALORANT Regional League East: Surge na Twitchu i YouTube.Pierwszy sezon VALORANT EAST Regional League East: Surge pokazał, że VALORANT w naszym regionie ma się dobrze, a Polscy zawodnicy są siłą, z którą należy się liczyć. Prawie trzymiesięczny turniej rozgrywany był w formacie BO3 z finałami w formacie BO5, które wygrała formacja Anonymo Mentos pokonujące zespół AWARIA wynikiem 3:2. Oprócz nagród z puli 20 tys. euro, Anonymo Mentos zakwalifikował się do specjalnego turnieju promocyjnego VALORANT Champion Tour: Challengers.

Pierwszy sezon rozgrywek pokazał, nam jak duży potencjał drzemie w regionalnych rozgrywkach VALORANT. To był także okres intensywnej pracy, ale też nauki, z którego wyciągnęliśmy wiele ważnych lekcji w kontekście produkcji i realizacji drugiego sezonu. Wierzymy, że kolejna odsłona zmagań, będzie jeszcze ciekawsza dla fanów i pozwoli zawodnikom w pełni zaprezentować swojego skilla, zmysł taktyczny i umiejętność gry zespołowej.

- Marcin Kilar, dyrektor zarządzający FRENZY

Drużyny

W rozgrywkach w ramach VALORANT Regional League East: Surge weźmie udział 8 drużyn. Cztery z nich brały już udział w 1 sezonie rozgrywek.

 • Anonymo Mentos (Polska), które podpisało skład WATAHA, który z kolei dostał się do ligi awansując dzięki dobrej dyspozycji w VRC EAST: United.
 • Anorthosis Famagusta (Grecja)
 • Entropiq (Czechy)
 • NOM Esports (skład międzynarodowy)Kolejne cztery drużyny to:

 • Diamant Esports (Słowenia/Serbia), które wykupiło miejsce od Anonymo Esports
 • Enterprise Esports (Czechy), które zakwalifikowało się do ligi poprzez VRC East: United
 • Zero Tenacity (Serbia), które podpisało zawodników drużyny Ownage, która zakwalifikowała się do ligi wygrywając VRC EAST: United
 • TENSTAR (Wielka Brytania), która podpisała m.in. kontrakty z niektórymi zawodnikami znanymi z Anonymo Mentos oraz AWARIA.

VALORANT Regional League East Surge harmonogram

Format drugiego sezonu

 • Faza zasadnicza - BO1 Double Round Robin - każdy zagra z każdym dwukrotnie (mecze plus mecze rewanżowe)
 • Faza pucharowa - Double Elimination BO3 (drabinka podwójnej eliminacji, rozstawienie w zależności od wyników z fazy zasadniczej)
 • Wielki finał - BO5 (do trzech zwycięstw).Drugi sezon, podobnie jak pierwszy będzie realizowany przez FRENZY, które jest jednym z a relacje w językach greckim, czeskim i węgierskim zrealizowane zostaną z partnerami regionalni czyli: PVP Media, Hitpoint.cz i Leet Gaming. Spotkania będę transmitowane w każdą środę i czwartek od godz. 16:40 na kanałach VALORANT Regional League East: Surge na Twitchu i YouTube. Informacje o rozgrywkach można też śledzić na stronach na Facebooku i Twitterze.


Źródło: informacja prasowa

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza