FIFA 23 to ostania gra z tej serii. Oficjalna zmiana nazwy na EA SPORTS FC

FIFA 23 jako EA Sports FC

Kończy się pewna era w serii gier FIFA. Od roku 2023, wszystkie gry piłkarskie od EA SPORTS zmienią nazwę na EA SPORTS FC™.FIFA 23 jako EA SPORTS FC

Informacje o zmianach pojawiły się już jakiś czas temu. Wszystko rozchodzi się o pieniądze, a konkretnie o licencję, którą EA SPORTS musiało posiadać, aby móc pełnoprawnie wykorzystywać nazwę "FIFA" w celach komercyjnych.

Rezygnacja z dalszej współpracy została podjęta po tym, jak w czasie negocjacji okazało się, że właściciele gry będą musieli zapłacić za licencję niemal dwa razy więcej. Stara umowa została podpisana w roku 2013 i miała trwać do 2022 roku. Jak wynika z powszechnych informacji, nowa miałaby obowiązywać na okres 4 lat, a federacja piłki nożnej miała zażądać - według dziennikarzy New York Times - około miliarda dolarów.Takie a nie inne działania doprowadziły do tego, że EA SPORTS całkowicie odcina się od nazwy FIFA. Nie znamy przyszłości co do nazw klubów czy wizerunku piłkarzy, ale wiemy, że gra FIFA 23 będzie ostatnią z tej serii. Oficjalnie w lipcu 2023 roku wszystkie gry piłkarskie EA SPORTS zmienią nazwę na EA SPORTS FC™.


fot. EA Sports

1 Komentarze

  1. Licencję na zawodników itd będą, bo za to odpowiada licencja FIFPro i osobne ligowo-klubowe. Licencja FIFA poza nazwą i turniejami nic nie dawała.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza