Cloud9 wraca do CS:GO i przejmuje skład Gambit Esports!

Players CSGO RMR

Rok po rezygnacji z dywizji w Counter-Strike: Global Offensive, Cloud9 postanawia powrócić na scenę esportową. Robi to z hukiem, bowiem przejmuje Gambit Esports - 3. najlepszą drużynę świata.Cloud9 wraca do CS:GO

Amerykańska organizacja postanowiła wykorzystać moment i raz jeszcze zabłysnąć w świecie CS:GO. Jaki? Po pierwsze wróciły LAN-y, czyli możliwość pokazania się całemu społeczeństwu, a po drugie - zawodnicy Gambit nie mogą występować na turniejach pod jej szyldem. Wszystko to w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Do tej pory, aby móc brać czynny udział w wydarzeniach esportowych - w tym także na europejskim RMR - gracze rozgrywali spotkania pod nazwą Players.

Cloud9 wystawiła w marcu zeszłego roku wszystkich zawodników na listę transferową. Był to ruch powiązany z pandemią COVID-19, a także z wynikami całej piątki, gdyż skład ułożony przez HenregoG nie zdawał egzaminu.

Postanowili powrócić do CS:GO z przytupem, przygarniając do siebie dobrze prosperującą, jedną z najlepszych drużyn świata. Tym samym dali graczom możliwość gry na największych turniejach, bez względu na restrykcje organizatorów.Co ciekawe, zbiegło się to także z awansem Players do głównej fazy Majora w Antwerpii. To oznacza, że nadchodzące kapsuły z naklejkami będą zawierały prawdopodobnie niebieskie logo organizacji Cloud9.


Aktualny skład Cloud9 wygląda następująco:

  • Vladislav "⁠nafany⁠" Gorshkov
  • Dmitry "⁠sh1ro⁠" Sokolov
  • Sergey "⁠Ax1Le⁠" Rykhtorov
  • Timofey "⁠interz⁠" Yakushin
  • Abay "⁠HObbit⁠" Khasenov


  • Konstantin "⁠groove⁠" Pikiner (coach)


fot. PGL / Joao Ferreira


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza