Te rangi spędzają w CS:GO najwięcej czasu. Dlaczego tak to wygląda?

Które rangi grają najwięcej w CSGO?

Nowi gracze, jak i ci z niskimi rangami, dużo bardziej przywiązują uwagę do swojego poziomu przedstawionego w grze. Jego graficznym symbolem jest oczywiście ranga, która teoretycznie ma wyróżnić słabszych, od tych znacznie lepszych zawodników. Czy w praktyce ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie?

Która ranga spędza w CS:GO najwięcej czasu?Portal Leetify zajmuje się prowadzeniem statystyki z meczów Counter-Strike'a: Global Offensive. Tym razem postanowili zobrazować czas spędzany w grze przypisany do konkretnej rangi w CS:GO.

Wyniki na pierwszy rzut oka nie są takie oczywiste, a powiedziałbym nawet, że zaskakujące.

Najwięcej czasu spędzanego w CSGO

Na podstawie przeanalizowanych matchmakingów widzimy, że to wcale nie najwyższa ranga dominuje na powyższym wykresie. Choć jest bardzo wysoko, wyżej postawione są takie rangi jak "kałach w laurach" czy "gold 4". Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie ma to związek z poznawaniem gry i chęcią nauki nowych taktyk czy granatów. Lepsi gracze mają to opanowane i nie potrzebują poświęcać aż tak dużo czasu na doszkalanie swoich umiejętności.Które rangi w CS:GO grają najwięcej meczów?

Druga statystyka jest równie ciekawa. Możemy się dowiedzieć, która z poszczególnych rang rozgrywa najwięcej MM-ów w jednym miesiącu. Czy poniższe dane są sporym zaskoczeniem?

Która ranga w CSGO gra najwięcej meczów?

Choć wydaje się, że te wyniki to spora anomalia, tak w rzeczywistości są to w 100% prawidłowe informacje. Dlaczego? Czyż nie jest tak, że to właśnie najlepsi gracze rozgrywają tych meczów najwięcej? Tak, jest to prawda. Jednak CS:GO jest na tyle specyficzną grą, że ranga "Elita światowa" nie jest dla wielu zawodników żadnym sufitem. To z kolei oznacza, że aby poszukiwać nowych wyzwań, musimy wyjść z systemu rang na matchmaking'ach i rozpocząć zabawę na zewnętrznych platformach.

Najlepszym tego typu przykładem jest platforma FaceIt, która zrzesza tych najlepszych graczy CS:GO. Nie ma jednoznacznych danych, które pomogłyby w przenoszeniu rangi z MM-a na poziom FaceIt, jednak mówi się, że najwyższa ranga w CS:GO odpowiada 5/6 poziomowi z wyżej wymienionego serwisu.


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza