Ile zarabia się na Twitchu? Streamer Bonkol porównał swoje zarobki pomiędzy 2019 a 2022 rokiem

Zarobki na Twitchu

Na popularne pytanie "ile się zarabia?" najlepiej odpowiedzieć "to zależy". Branża streamingowa jest bardzo niestandardowa, dlatego też same zarobki nie są unormowane. Można jednak wyciągnąć wnioski na podstawie analiz, odwołując się do historycznych wykresów. Czy w 2022 roku jest lepiej czy gorzej pod względem finansowym na Twitchu?Ile zarabia streamer? Bonkol wrzucił porównanie

Streamer na platformie Twitch.tv, Dawid "Bonkol" Bączkowicz, porównał swoje przychody z reklam pomiędzy rokiem 2019 a 2022. Niestety, przepaść jest ogromna.

I nie, nie zwiększyły się. Choć można powiedzieć, że streaming ciągle się rozwija, a zarobki szybują w górę, pieniądze z samych reklam znacznie się pogorszyły.

Na podstawie wykresów z panelu Bonkola widzimy, że ta sama data, np. 4 stycznia to ok. 20 dolarów trzy lata temu, natomiast dwa tygodnie temu Dawid zarobił 1,5 dolara. Sam przyznaje, że w 2019 miał mniej widzów niż obecnie, a mimo to otrzymywał od platformy kilkunastokrotnie więcej.Problem może leżeć po stronie polskich reklamodawców, których nie ma aż tak wielu, jak na zagranicznym rynku.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza