FaZe Clan zwycięzcą grupy C na BLAST Premier Spring

FaZe Clan nie pozostawiło rywalom złudzeń i pewnie wygrywa swoją grupę na BLAST Premier Spring.

FaZe Clan CSGO

Zmiany okazały się być strzałem w dziesiątkę. FaZe Clan pokonało wczoraj wszystkie zespoły i wygrało grupę C na turnieju BLAST Premier Spring.

Wszystkie spotkania do meczu finałowego rozgrywały się na mapie Inferno. Bardzo niecodzienna sytuacja, kiedy zespoły chcą rozgrywać tę samą mapę kilka razy. Nie jest to oczywiście żaden problem, ponieważ dla obserwatora jest to fenomenalne, taktyczne widowisko.

FaZe Clan nie miało jednak łatwej przeprawy. Zaczęło się od pojedynku z Liquid, który na Inferno zakończył się po dogrywkach. Następnie podjęli Vitality - również na Inferno - jednak tutaj musieli uznać wyższość francusko-duńskiej ekipy, lecz także w "doliczonym" czasie gry.

"Consolidation final" przyniósł ponownie Team Liquid jako rywala... znowu na Inferno. Po raz kolejny dogrywki musiały wyłaniać triumfatora i ponownie była to ekipa FaZe. W ostatnim, finałowym spotkaniu w grupie C podopieczni Roberta "RobbaNa" Dahlström'a stawili czoła raz jeszcze zawodnikom Dannyego "zonica" Sørensen'a, tutaj z kolei na mapie Overpass. Na całe szczęście obyło się bez dogrywek, a finał grupy C zakończył się wynikiem 16:10.

Niezaprzeczalną gwiazdą wszystkich rozgrywanych wczoraj spotkań okazał się nie kto inny jak ropz. Nowy gracz zadebiutował w świetnym stylu i pokazał, że zmiana otoczenia była potrzebna. Na łącznie czterech mapach uzbierał 107 fragów.