Lampy LED od Natec: Alfama Light oraz Alfama Color - test lamp bezprzewodowych

Lampy LED - Natec Alfama

Odpowiadając na potrzeby rynku firma Natec wypuściła produkty z serii Alfama, którymi są lampy LED, nie tylko dla posiadaczy kamer i aparatów. Ze względu na wagę i wymiary są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem znajdą zastosowanie w codziennym użytkowaniu. Zapraszam na recenzję lamp Alfama LED oraz Alfama LED Color.


Specyfikacja techniczna lamp Natec - Alfama LED Light oraz Alfama LED Color:

Parametr Alfama LED Light Alfama LED Color
Liczba diod LED 49 szt. 49 szt.
Temperatura barwowa 6000 K 6500 K
CRI > 90 Ra > 90 Ra
Moc 5,5 W 5 W
Pojemność baterii - 700 mAh
Rodzaj baterii 2x AA 1,5V litowa
Wymiar 65 x 65 x 30 mm 80 x 80 x 15 mm
Waga 114,8 g 80 g
Kąt świecenia 60° -
Strumień świetlny 800 lm -


Opakowanie i co znajdziemy w środku

Pudełko Alfama LED Light

Pudełko Alfama LED Color

Zarówno Alfama LED Light, jak i Alfama LED Color są stosunkowo niewielkich rozmiarów. Przychodzą w ładnych, kompaktowych pudełkach, w których oprócz najpotrzebniejszych akcesoriów znajdziemy także instrukcję obsługi. Na froncie widnieje również zdjęcie przedmiotu oraz logo Natec.Pudełko tył Alfama LED Color

Pudełko tył Alfama LED Light

Zerkając na tył zauważymy krótką specyfikację produktu, abyśmy wiedzieli z jakim urządzeniem mamy do czynienia.

Zestaw LED Light, niepotrzebujący przewodu zasilającego, poza instrukcją nie zawiera nic więcej. LED Color z kolei otrzymał przewód zasilający służący do naładowania akumulatora oraz kolorowe nakładki do zmiany koloru światła.

Alfama LED Color zestaw

Alfama LED Light zestaw


Działanie lamp LED Alfama

Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z dwoma podobnymi produktami. Choć jest to kwestia oczywista, wszak rozmawiamy o lampach LED, zakres działania może się delikatnie różnić.

Alfama LED Light to lampka LED na baterie. Posiada 49 diod LED w układzie 7x7. Wyposażona jest w uniwersalne mocowanie typu ISO (gorąca stopka), które pozwala rozbudować lampę o inne akcesoria lub przykręcić do śrubki statywowej. Jest mała i poręczna, dobrze leży w dłoni, jeśli nie mamy możliwości przytwierdzenia jej do statywu. Co dość istotne - jest w pełni bezprzewodowa. Zasilana jest dwoma akumulatorami lub bateriami typu AA, które w razie potrzeby mogą zostać szybko wymienione na nowe, aby nie tracić tempa pracy.

Alfama LED Light

Z tyłu lampy zamontowano pokrętło, które odpowiedzialne jest za włączenie i wyłączanie zasilania, a także do regulacji natężenia światła. Jakie są wrażenia z użytkowania? Jak na tak małe urządzenie, światło wydobywające się z niego jest naprawdę mocne. Dzięki temu nie tylko dobrze sprawdzi się przy robieniu zdjęć czy nagrywaniu filmów, ale z uwagi na brak przewodów można zabrać ją gdziekolwiek chcemy i obsłużyć się doskonałym światłem w ciemnym miejscu.

Alfama LED Light

Alfama LED Color to trochę inna para kaloszy, jednak nadal mówimy o doświetlaniu pomieszczenia za pomocą zewnętrznej lampy LED. Różnicę widzimy już po samym wyglądzie, gdyż po pierwsze - ledy schowane są za matowym plastikiem, a po drugie nie mamy do czynienia z zasilaniem bateryjnym, a na wbudowanym akumulatorze litowym o pojemności 700 mAh.

Alfama LED Color niebieska nakładka

Ładujemy go dzięki kablowi USB dołączonego do zestawu. Co ważne i jednocześnie bardzo ciekawe, producent zastosował sterowanie za pomocą panelu dotykowego do zasilania i zmiany poziomu natężenia światła. Włączamy lampę LED przytrzymując wgłębienie od zasilania przez 3 sekundy. Przesuwając palcem w prawo lub lewo na pasku natężenia możemy odpowiednio dostosować moc. Choć nie mamy do czynienia z kolorowymi diodami czy RGB, mamy możliwość zmiany koloru światła dzięki specjalnym nakładkom, które umieszczamy właśnie pod matowym ekranem. Nakładki Natec Alfama LED Color

Do urządzenia dołączone zostały cztery takie płytki - niebieska, czerwona, żółta i zielona. Możemy włożyć jedną nakładkę i zmienić kolor światła na niebieski lub zmieszać ze sobą dwa różne kolory, aby stworzyć interesujący nas odcień.

Alfama LED Color czerwona nakładka

Alfama LED Color zielona nakładka

Również posiada miejsce na śrubkę statywową, dzięki czemu bez problemu ustawimy lampę LED na statywie, aby doświetlić ciemne pomieszczenie. Jak długo wytrzyma bez ładowania? Na pełnym ładowaniu powinna wytrzymać do godziny, jednak to zależy od natężenia używanego światła. Przy słabszym oświetleniu możemy zyskać kilkadziesiąt cennych minut.


Podsumowanie

Co należy otwarcie powiedzieć o lampach LED od Natec - robią robotę. Światło jest naprawdę bardzo mocne, urządzenia są kompaktowe i idealnie sprawdzą się w pracy jak i codziennym użytkowaniu. Lampa Alfama LED Light w kwocie 79,90 zł to adekwatna cena do jakości, a dopłacając trochę możemy zakupić lampę Alfama LED Color za 99,90 zł, która oferuje dodatkowo wymienne nakładki do zmiany koloru światła.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza