Genesis Carbon 700 XL oraz MAXI - recenzja podkładki gamingowej

Podkładka gamingowa Genesis Carbon 700 MAXI

Każdy gracz, nieważne czy zawodowiec, czy amator, chcąc zdobywać najwyższe cele w grach musi posiadać profesjonalny sprzęt. A jeśli mówimy o grach - komfort myszki w tym przypadku jest czynnikiem wiodącym. Do zapewnienia sobie płynności i precyzji sensora potrzeba odpowiedniej podkładki. Taką w swojej ofercie posiada marka Genesis, która niedawno pochwaliła się najnowszym produktem. Zapraszam na recenzję podkładki gamingowej pod mysz Genesis Carbon 700.


Specyfikacja techniczna podkładek gamingowych Genesis Carbon 700:

Parametr Carbon 700 XL Carbon 700 MAXI
Długość 450 mm 900 mm
Szerokość 400 mm 420 mm
Wysokość 3 mm 3 mm
Podświetlenie Nie Nie
Kolor Czarny Czarny
Materiał Cordura, Guma Cordura, Guma
Wodoodporność Tak Tak


Opakowanie, czyli co znajdziemy w środku?

Opakowanie Genesis Carbon 700

Podkładka Carbon 700 - w wersji XL oraz MAXI - przyszła do mnie mnie w standardowym dla Genesis opakowaniu. Z racji na swoje gabaryty musiała zostać schowana w pudełku w kształcie kolumny. Nie zdziwię was jeśli powiem, że w opakowaniu schowana była właśnie sama podkładka. Nie jest to elektronika, więc żadnych przewodów czy instrukcji nie uświadczymy, wszyscy doskonale wiemy jak obchodzić się z tego typu przedmiotami.

Opakowanie Genesis Carbon 700


Na froncie widnieje zdjęcie oraz nazwa konkretnego modelu, a także logo Genesis. Podkładki Carbon 700 dostępne są w rozmiarach XL i MAXI, dlatego warto zwrócić uwagę, który model chwytamy do rąk czy przeglądamy w sklepie internetowym. Opakowanie po wersji MAXI jest oczywiście nieco większe.

Opakowanie Genesis Carbon 700

Na odwrocie znajduje się otwór, przez który można zidentyfikować rodzaj materiału. Przeczytamy także o najważniejszych funkcjonalnościach oraz poznamy konkretne wymiary danej podkładki.


Duża podkładka pod mysz gamingową? Wrażenia z użytkowania

Wiadomym jest, że podkładka musi współgrać z myszką. W kwestii prac biurowych czy domowych nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, jednak w grach komputerowych ma ogromne. Dlaczego? Przede wszystkim rozchodzi się o płynność naszych ruchów i precyzję sensora, która musi stać na najwyższym poziomie. Czy tak jest w przypadku Carbona 700? Zdecydowanie tak!

Genesis Carbon 700 MAXI

Po kilku dniach testowania gamingowej podkładki Genesis w różnych grach mogę śmiało stwierdzić, że myszka zachowuje się na niej fantastycznie. Nie ma mowy o gubieniu sygnału czy przeskakiwaniu wskaźnika. Gładka powierzchnia typu “speed” pozwala na naprawdę przyjemną pracę. Po przejściu ze starej podkładki miałem wrażenie, że zwiększyła się liczba DPI w mojej myszce - a to wszystko zasługa wierzchniej warstwy Carbona 700.

Genesis Carbon 700 XL

Genesis Carbon 700 XL jest podkładką o sporych rozmiarach (konkretnie 450 x 400 mm) i choć dla wielu wydaje się to granicą, bliźniacza wersja w rozmiarze MAXI jest dwukrotnie dłuższa (900 x 420 mm). Dzięki możliwości wyboru dostosujemy wymiar pod własne preferencje.

Wymiary podkładki dla graczy Genesis Carbon 700


Pochwalić należy za materiał, jaki został użyty do produkcji podkładek Genesis z serii Carbon 700. Materiałem tym jest Cordura, czyli tkanina wysoce odporna na przetarcia. A jak wiemy - my, gracze - nietrudno doprowadzić podkładkę do opłakanego stanu. Carbon 700 powinna wytrzymać z nami długie lata. Powierzchnia jest także odporna na wodę i nie wchłania cieczy, a przecież wypadki rozlania ulubionego napoju podczas gry nie są rzadkością.

Obszycie podkładki Genesis Carbon 700

Antypoślizgowa guma na spodzie to standard i absolutne minimum podkładek gamingowych. Nie zabrakło jej także tutaj, dlatego nie ma mowy o samoistnym przemieszczaniu się Carbona 700 w trakcie rozgrywki. Krawędzie podkładki są zabezpieczone czarnym obszyciem, które chronią materiał przed strzępieniem.

Antypoślizgowy spód Genesis Carbon 700


Podsumowanie, czy warto?

Jeśli potrzebujecie solidnej podkładki o sporych rozmiarach - jest to produkt dla was. Genesis Carbon 700 jest dobrze wykonana, świetnie sprawdza się w grach, gdzie bardzo szybko poruszamy myszką, a dodatkowo jest odporna na wodę i przetarcia. Za mniejszą wersję - Carbon 700 XL - zapłacimy 99 zł, natomiast większa - Carbon 700 MAXI - to wydatek rzędu 149 zł. Od siebie bardzo polecam.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza