Alfama Ring Light - test lamp pierścieniowych Natec dla influencerów i nie tylko

NATEC Alfama Ring Light

Czy zajęcia influencera można już nazywać pracą? Wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, wszak z tego biznesu są naprawdę niemałe pieniądze. Do każdej pracy potrzebne są odpowiednie narzędzia. Jak radziłby sobie programista bez klawiatury czy malarz bez pędzli? Z podobnym nastawieniem wyszła firma Natec, która wypuszczając lampy pierścieniowe zrobiła ukłon w stronę internetowych twórców. Jak radzą sobie w praktyce lampy pierścieniowe Alfama Ring Light oraz Alfama RGB Ring Light?


Specyfikacja techniczna lamp Natec Alfama Ring Light oraz Ring Light RGB:

Parametr Alfama Ring Light Alfama Ring Light RGB
Rozmiar lampy 10’’ 10’’
Liczba diod LED 120 szt. 168 szt.
Temperatura barwowa 3000 – 5500 K 3000 – 6500 K
Strumień świetlny 900 lm 800 lm
CRI >85 Ra >85 Ra
Regulacja kąta nachylenia lampy Tak Tak
Moc 10 W 10 W
Złącze USB (5V DC) USB (5V DC)
Komunikacja (pilot selfie) BT 4.0 BT 4.0
Długość przewodu 200 cm 200 cm
Wysokość statywu 19 cm 19 cm


Co znajdziemy w pudełku?

NATEC Alfama Ring Light pudełko

NATEC Alfama Ring Light RGB pudełko

Lampa pierścieniowa, ze względu na swój rozmiar, przychodzi do nas w dość sporym opakowaniu. Jeśli chodzi o design kartonu, jest on standardowy dla urządzeń firmy Natec - logo marki, zdjęcie i nazwa produktu oraz krótkie przedstawienie funkcji. Na tyłach znajdziemy specyfikację oraz opis poszczególnych elementów.

NATEC Alfama Ring Light tył pudełka

NATEC Alfama Ring Light RGB tył pudełka


Najciekawsze kryje się jednak wewnątrz. Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się lampa pierścieniowa w pełnej krasie. W zależności od tego, jaką wersję Ring Light’a zakupimy, zawartość opakowania będzie się delikatnie różnić. To co najważniejsze to oczywiście sama lampa z uchwytem na smartfon, głowica do statywu oraz rozkładany statyw z trzema gumowanymi nóżkami. Pilot do sterowania zasilaniem, natężeniem światła oraz RGB wmontowany został w kabel, dzięki któremu odpowiednio skonfigurujemy temperaturę czy kolor.

NATEC Alfama Ring Light akcesoria

Wersja lampy w kształcie pierścienia z RGB otrzymuje dodatkowo osobny, bezprzewodowy pilot, którym bez problemu zmienimy rodzaj światła bez zbliżania się do urządzania. Warto nadmienić, że w zestawie znajduje się także pilot bluetooth do wykonywania zdjęć z odległości do 10 metrów.

NATEC Alfama Ring Light pilot do sterowania


Jak wyglądają i działają lampy pierścieniowe Alfama Ring Light?

Mówiąc wprost - zdają egzamin. Mierzymy się z zamiarem kupna podobnego urządzenia w momencie, kiedy niezbędne jest nam zewnętrzne oświetlenie do zdjęć czy filmów z wykorzystaniem smartfonu. Sprawdza się idealnie w różnych warunkach - podczas robienia zdjęć, kręcenia vlogów czy prowadzenia transmisji na żywo z telefonu. Czynności te wymagają przygotowania odpowiedniego kadru, a dzięki lampom pierścieniowym Alfama jesteśmy w stanie zapewnić sobie nienaganne światło.

NATEC Alfama Ring Light

NATEC Alfama Ring Light


Uchwyt na nasz smartfon jest solidny, z gumowymi elementami po bokach i mocnym uściskiem, który trzyma sztywno nasz telefon w jednej pozycji. Nie ma więc zatem obaw, że samoczynnie spadnie podczas nagrywania filmów. Głowica z zestawu umożliwia ustawienie lampy pod dowolnym kątem.

NATEC Alfama Ring Light RGB

NATEC Alfama Ring Light RGB

NATEC Alfama Ring Light RGB

Każda z lamp ma 3 barwy światła - zimną, ciepłą oraz neutralną, a Ring Light RGB posiada dodatkowo 168 ledów, umożliwiających 26 trybów podświetlenia. Możemy zatem nie tylko wykonać profesjonalne zdjęcia produktowe czy idealnie doświetlić naszą twarz, ale również pobawić się światłem na nieszablonowych fotografiach.


Podsumowanie

Firma Natec wypuściła dwa bardzo fajne urządzenia, które z pewnością świetnie sprawdzą się w pracy ze smartfonem. Nie są skierowane wyłącznie dla początkujących twórców, ale przede wszystkim dla każdego posiadacza telefonu z dobrym aparatem, który w swojej codziennej pracy potrzebuje mobilnego oświetlenia. W cenie 74,90 zł dostaniemy wersję Alfama Ring Light ze światłem białym, a za 119 zł możemy dodatkowo wzbogacić swój asortyment o lampę Alfama Ring Light RGB.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza