Astralis zmniejsza straty finansowe z przychodem na poziomie 6,23 miliona dolarów

Duńska organizacja esportowa Astralis przedstawiła swój raport finansowy. Zanotowali stratę w wysokości 2 milionów dolarów za pierwsze półrocze.

Astralis gla1ve CSGO
fot. Twitter / Astralis

Wyniki finansowe za pierwszą połowę roku wyglądają dla Astralis bardzo obiecująco. Ile zarobili, a ile stracili?Raport finansowy Astralis

Astralis jest jedną z największych organizacji esportowych. Pomimo dobrych wyników i współpracy ze sponsorami wykazali, że po dwóch kwartałach nadal są na minusie.

Zobacz także: Ile pieniędzy zarabia CS:GO na samych skrzynkach?

W pierwszej połowie roku Astralis zanotowało przychód w wysokości 6,23 miliona dolarów, co stanowi wzrost aż o 92% w stosunku do tego samego okresu z roku poprzedniego.

Niestety, przy tak ogromnych przychodach, zanotowali jednak sporą stratę. Zgłoszona wartość wynosi 2,01 miliona dolarów netto.Większość przychodów organizacji pochodziło głównie z CS:GO. Na drugim miejscu była gra League of Legends, a dopiero później FIFA. Nowo otwarty obiekt Astralis Nexus wygenerował do tej pory niecałe 16 tysięcy dolarów.

Ubiegły rok także nie należał dla organizacji do udanych. W 2020 roku ich straty wyniosły 8,5 miliona dolarów, przy 8,26 miliona dolarów przychodu. 66% pochodziło ze sponsoringu, 27% z nagród pieniężnych, 3% z towarów, 2% z tantiem, a pozostałe 2% z innych źródeł.


Polecane: Sprzedaż skinów CS:GO za gotówkę - jak sprzedać skiny CS:GO?

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza