Myszy zjedzone. Young Ninjas w finale WePlay Academy League

Mouz NXT, z siuhym i Szejnem na pokładzie, pokonane przez Young Ninjas. Szwedzi lądują w wielkim finale WePlay Academy League.

mouz NXT CSGO

Po gładkim zwycięstwie przeciwko BIG Academy, przyszedł czas na Young Ninjas. Szwedzi postawili jednak znacznie większy opór i to oni awansowali do wielkiego finału WePlay Academy League.

mouz NXT 1:2 Young Ninjas

Szejn i siuhy jeszcze bez finału

Pierwsza mapa - Inferno - nie zaczęła się dla "Myszek" najlepiej. Przegrali rundę pistoletową i dwie kolejne. Jednak już pierwsza runda z pełnym wyposażeniem pozwoliła zdobyć przewagę. Ta, z drobnymi przerwami, utrzymywała się do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 9:6 na korzyść mouz. Druga połowa rozpoczęła się z przytupem, ponieważ 3 pierwsze oczka trafiły na konto akademii Polaków. Mouz NXT oddało rywalom łącznie 5 rund w drugiej części, jednak zdecydowanie kontrolowali przebieg meczu. Finalnie zamknęli pierwszą mapę rezultatem 16:11.

Przyszedł czas na Vertigo, a więc mapę wybraną przez Szejna i jego kolegów z zespołu. Początkowa dominacja Young Ninjas, przerwana została dominacją mouz. Tym samym, po wyrównanych potyczkach, połówka zakończyła się wynikiem 8:7 dla myszy. W drugiej części inicjatywę od samego początku także przejęło mouz NXT, co w rezultacie dało im aż 3 punkty meczowe. Niestety nie zdołali utrzymać prowadzenia i doprowadzili do dogrywki. Ta natomiast pokazała, dlaczego to właśnie Szejn i siuhy walczyli o domknięcie mapy. Pierwsze 2 rundy zainkasowały myszy, a trzecia wpadła na konto Young Ninjas. Nie udało się jednak wykorzystać przewagi i "Młode Nindże" zgarnęły Vertigo wynikiem 19:17.

Przenosimy się na mapę decydującą, którą był Mirage. Tutaj niestety byliśmy świadkami bardzo jednostronnego spotkania, za sprawą fenomenalnej formy Erika "ztr" Gustafssona. Young Ninjas szybko przejęło stery i oddali rywalom jedynie 5 rund w pierwszej części. Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Szwedzi bez straty punktu domknęli mapę wynikiem 16:5. Ztr wykręcił aż 31 zabójstw, a cała seria BO3 skończyła się rezultatem 2:1 na korzyść Young Ninjas.

Statystyki meczu mouz NXT vs. Young Ninjas (WePlay Academy League)

mouz NXT 1  2 Young Ninjas   (16:11 | 17:19 | 5:16)