Kto zostanie mistrzem Polskiej Ligi Esportowej? Trwa walka o najważniejsze trofeum

W piątkowy wieczór 4 najlepsze drużyny polskiego CS:GO rywalizowały o miejsce w wielkim finale PGE Dywizji Mistrzowskiej. Do finału awansowała już ekipa Mad Dog’s Pact, a Illuminar Gaming oraz Izako Boars spotkają się dziś w consolidation final.

pge dywizja mistrzowska wiosna 2021
PGE Dywizja Mistrzowska, wiosna 2021. fot. Polska Liga Esportowa


Finały Polskiej Ligi Esportowej

Wielkie finały PLE trwają w najlepsze. Od wczoraj najlepsze drużyny polskiego CS:GO mierzą się między sobą w warszawskim Esports Performance Center. To pierwsze tak duże wydarzenie LAN-owe od przeszło 1,5 roku.PACT, Izako Boars, Illuminar Gaming oraz HONORIS to drużyny, które mierzyły się ze sobą na drodze po triumf w Polskiej Lidze Esportowej.


Mecz Izako Boars vs MAD DOG'S PACT - PLE

Pierwsze spotkanie to konfrontacja graczy Izako Boars oraz obrońców tytułu, czyli MAD DOG'S PACT. Wielu ekspertów wskazywało ekipę Bartosza „Hypera” Wolnego jako tę, która bezproblemowo poradzi sobie ze swoim rywalem. Jak się okazało, to formacja Dawida „lunAtica” Cieślaka pokazała się z dużo lepszej strony i ograła "dzików" wynikiem 2:1.


pge dywizja mistrzowska wiosna 2021
PGE Dywizja Mistrzowska, wiosna 2021. Fot. Polska Liga Esportowa


Mecz HONORIS vs Illuminar Gaming - PLE

Tuż po tym pojedynku naprzeciw siebie stanęli gracze ekip HONORIS oraz Illuminar GamingWiktor „TaZ” Wojtas i spółka mieli okazać się czarnym koniem zawodów po bardzo obiecujących wynikach poprzednich spotkań. Rzeczywistość szybko zweryfikowała aktualną formę HONORIS. Gracze Illuminar Gaming, dla których są to ostatnie mecze pod szyldem iHG, bezproblemowo poradzili sobie ze swoim rywalem. Udowodnili swoją siłę i sprawnie wyeliminowali podopiecznych Wiktora i Filipa wynikiem 2:0.– To jest dobry moment, żeby wrócić, trochę ochłonąć po tym dość czynnym czasie z naszej strony, zastanowić się, jak działamy dalej, co robimy dalej. Czwarte miejsce nie jest niczym złym, natomiast oczywiście liczyliśmy na więcej. Przede wszystkim wydaje mi się, że styl naszej gry nie cieszył. Musimy znaleźć sposób gry, który będzie nam sprawiał przyjemność i będzie też sprawiał przyjemność oglądającym

skomentował wynik meczu Wiktor „TaZ” Wojtas.


Kiedy mecze finałowe PLE?

Walka o tytuł mistrza Polskiej Ligi Esportowej, pulę nagród 100 000 złotych, slot do kwalifikacji BLAST Premier Fall 2021 i wyróżnienia MVP ufundowane przez Marcina Gortata cały czas trwa. LAN-owe zmagania transmitowane są aż z trzech miejsc: ze studia Polsat Games, z ESPOTU i z Esports Performance Center.

Początek consolidation final i walki o slot w finale Polskiej Ligi Esportowej już dziś o godz. 18.00. Transmisja całego wydarzenia w Polsat Games, na WP Pilot, na kanale YouTube oraz Twitch pod adresem twitch.tv/polsatgames. 

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza