Finały Polskiej Ligi Esportowej wracają na LANA!

Dobiega końca sezon wiosenny PGE Dywizji Mistrzowskiej. Przed nami gorące spotkania sześciu najlepszych drużyn, które powalczą o finały LANOWE w Esports Performance Center.

finaly polskiej ligi esportowej na lanie w epc
fot. ple.gg


Finały Polskiej Ligi Esportowej na LANIE w EPC

Już w ten piątek 28 maja o godz. 18.00 rozpoczynają się zmagania finałowe Polskiej Ligi Esportowej. Zawodnicy zawalczą o łączną pulę nagród 100 000 złotych, slot do międzynarodowego turnieju oraz wyróżnienia indywidualne ufundowane przez Marcina Gortata. Całość rozgrywek offline odbędzie się w Esports Performance Center.


– Przed nami prawdziwe esportowe święto i jednocześnie ogromne wyzwanie. LAN-owe rozgrywki nadawać będziemy na żywo aż z trzech różnych miejsc. Esportową historię tworzymy wspólnie z graczami i fanami, dlatego cieszę się, że jako Polska Liga Esportowa stale wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Niezmiennie dbamy o profesjonalną rywalizację na najwyższym poziomie, oferując przy tym wyjątkowe emocje. Tym razem – ku zaskoczeniu środowiska gamingowego i po tak długo wyczekiwanej przez wszystkich przerwie – znowu gramy na stacjonarnym evencie

podkreśla Radosław Wójcik, Head of Communication & PR.To bardzo ważne wydarzenie dla polskiego esportu. Po 1,5 rocznej przerwie od turniejów LAN-owych spowodowanej pandemią gracze w końcu usiądą ramię w ramię, aby powalczyć o puchar Polskiej Ligi Esportowej oraz cenne nagrody.

Pula nagród sięga aż 100 000 złotych, jednak sami zawodnicy powalczą dodatkowo o slot do międzynarodowego turnieju BLAST Premier Fall 2021 oraz o nagrody MVP ufundowane przez byłego gracza NBA i inwestora PLE - Marcina Gortata.


– Żyjemy w wyjątkowych czasach, a ten turniej daje nam szansę na nowo zakosztować wielkich emocji. Zawodnicy mogą sobie spojrzeć prosto w oczy i wymienić uprzejmości. Doskonale znam to uczucie z gry w NBA. Faza playoffs, zarówno w NBA, jak i w esporcie, rządzi się swoimi prawami i wygrywa ten, kto pokaże największy charakter

powiedział Marcin Gortat, były gracz NBA i inwestor PLE.


Kiedy odbędą się finały Polskiej Ligi Esportowej?

Pierwszy mecz finałowych rozgrywek rozpocznie się w piątek 28 maja o godz. 18.00. Pojedynki offline odbędą się w Kinguin Esports Performance Center w Warszawie, jednym z najbardziej profesjonalnych ośrodków esportowych w Europie.


– Możliwość zorganizowania finałów Polskiej Ligi Esportowej to dla nas duże wyróżnienie. Marka Kinguin od wielu lat zaangażowana jest w inicjatywy esportowe, począwszy od sponsorowania drużyn, a kończąc na organizacji turniejów i wydarzeń. Ten turniej ma dla nas specjalne znaczenie, gdyż mamy nadzieję, że będzie on początkiem nowego rozdziału w erze post-covidowej

dodaje Viktor Romaniuk Wanli, założyciel oraz CEO Kinguin.


Transmisja wszystkich meczów tylko na kanale Polsat Games oraz w serwisie Twitch.tv pod adresem: twitch.tv/polsatgames. Dokładny harmonogram spotkań i więcej informacji na stronie ple.gg.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza