Spadki FPS w CS:GO - jak naprawić problem z klatkami w grze?

Spadki FPS w CS:GO są częstym problemem po każdej z aktualizacji. Są jednak sposoby, aby poradzić sobie z problemem spadających klatek w grze. Jak naprawić spadki FPS w CS:GO?

spadki fps w csgo


Spadki FPS w CS:GO

Problem spadków FPS czy znikających klatek w CS:GO jest na porządku dziennym. Generalnie każda mniejsza bądź większa aktualizacja gry wiąże się z obniżeniem jej wydajności. Tak dzieje się chociażby w przypadku nowych map czy ich aktualizacji.

Zobacz również: Ile kosztuje najtańsza kosa w CS:GO - jaki skin do kosy wybrać?Niestabilność klatek na sekundę w grach jest bardzo denerwujące. Borykamy się z lagami, które uniemożliwiają płynną grę, która w przypadku strzelanek takich jak CS:GO jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania gry.

Spadki FPS w CS:GO są szczególnie uciążliwe na słabszych komputerach, które i tak zazwyczaj mają te klatki ograniczone. Taka większa aktualizacja może znacznie wpłynąć na wydajność samego CS:GO, która w przypadku gorszego PC'ta może po prostu nie dawać rady.

Zobacz również: Komendy na bronie w CS:GO - Przydatne komendy CS:GOJak naprawić problem spadków FPS w CS:GO?

Tutaj nie ma jednakowej odpowiedzi, gdyż sama diagnoza problemu może leżeć na wielu frontach. Mowa tu oczywiście o specyfikacji danej sytuacji. W większości przypadkach problem leży po stronie sprzętu, który lekko mówiąc, nie daje już rady z każdą kolejną, nową aktualizacją gry.

Zobacz również: Bind na tekst CS:GO - jak zbindować tekst w CS:GO?

Są jednak problemy, które mimo sprzętu z wysokiej półki potrafią przyprawić nas o złości. Tutaj z kolei pierwszym co nasuwa się do oceny jest konfiguracja odpowiednich parametrów startowych. Więcej o przydatnych opcjach uruchamiania przeczytasz w tym artykule.Ostatnio dość częstym problemem jest również folder videos w Panoramie CS:GO. Chodzi tutaj o problem związany z odtwarzaniem materiałów video w tle uruchomionego CS:GO (film w tle za naszą postacią w menu).

Aby naprawić spadki FPS w CS:GO należy:

  • wejść do folderu Steam > steamapps > common > Counter-Strike Global Offensive > csgo > Panorama
  • zmienić nazwę folderu "videos" na np. "videos1"
  • w parametrach startowych dopisać komendę "-novid"Wykonanie tych czynności pozwoli usunąć problem ciągłego odtwarzania filmów w tle, które powodowały spadki FPS w CS:GO.


Darmowe skiny CSGO

1 Komentarze

Nowsza Starsza