Opis patcha 1.11 w Valorant! Mapa IceBox, Agent Skye i wiele więcej!

valorant patch mapa icebox agent skye

W przeciągu kilku najbliższych godzin pojawi się długo wyczekiwany update na europejskich serwerach gry Valorant, który wprowadzi zupełnie nową mapę IceBox oraz agenta Skye.Patch 1.11 w Valorant - Opis

Patch, o którym mowa, oprócz nowej mapy i postaci przyniesie kilka bardzo ważnych zmian dotyczących innych bohaterów jak i samej rozgrywki pod względem ekonomii.

Grupą postaci, która dostała sporego nerfa są postacie broniące (tzw. Strażnicy) czyli między innymi Cypher oraz KillJoy.


Nowa postać - Skye

Skye będzie dostępna także w oficjalnych wydarzeniach e-sportowych (np. w First Strike) po 2 tygodniach w kolejce rankingowej.


Buff na postaci Breach

Czas pełnego błysku zwiększony z 1,75 do 2 sek.


Nerfy Strażników - Cypher oraz KillJoy


CYPHER

Potykacz

Po śmierci zostaje wyłączona i ujawniona.


Kamera szpiegowska

Po śmierci zostaje wyłączona i ujawniona.KILLJOY

Zasięg dezaktywacji

Bot alarmowy i działko dezaktywują się, jeśli Killjoy znajdzie się w odległości ponad 40 metrów od nich. Zbliżenie się na mniej niż 40 metrów ponownie aktywuje jej małych towarzyszy.


Działko

Zmniejszono czas odnowienia po podniesieniu z 20 na 10 sek.


Bot alarmowy

Zmniejszono odległość, z której można wykryć bota alarmowego z 9 na 7 metrów.

Zmniejszono czas odnowienia po podniesieniu z 20 na 7 sek.


Nanorój

Zmniejszono odległość, z której można wykryć nanorój z 5 na 3,5 metra.

Zwiększono obrażenia z 40 pkt./sek. na 45 pkt./sek.

Obrażenia są zadawane zauważalnie płynniej i szybciej, kiedy postać znajduje się w zasięgu działania nanoroju (zamiast 10 pkt. co ¼ sekundy jak dotychczas).


AKTUALIZACJE GRY RANKINGOWEJ

Icebox pojawia się w rotacji map gier rankingowych.

Icebox będzie dostępny także w oficjalnych wydarzeniach e-sportowych (np. w First Strike) po 2 tygodniach w kolejce rankingowej.

Krótszy czas oczekiwania w kolejce nierankingowej dla graczy z najwyższą rangą.

Podjęliśmy kroki, by rozwiązać problem elitarnych graczy dotyczący długiego czasu oczekiwania w kolejce gier nierankingowych. Badamy także możliwości skrócenia tego czasu w kolejkach dla wszystkich podstawowych trybów.

Dodano lokalizację aktywnego serwera gry na ekranie ładowania we wszystkich trybach.

Wynik bitwy uwzględnia teraz asysty bez zadania obrażeń.AKTUALIZACJE TRYBÓW GRY

Opcja „Rozegraj wszystkie rundy” dostępna jest teraz w opcjach lobby gry niestandardowej.

„Rozegraj wszystkie rundy” pozwala w łatwiejszy sposób prowadzić sesje treningowe. Po włączeniu tej opcji gra nie zakończy się w momencie, gdy któraś z drużyn osiągnie 13 wygranych rund. Zamiast tego będzie toczyć się do czasu, aż obie drużyny rozegrają dokładnie pełne 12 rund po obu stronach. Po 24 rundach drużyna z większą liczbą wygranych rund wygra. W przypadku remisu rozpocznie się dogrywka (zależnie od opcji dogrywki wybranej na ekranie lobby).


SYSTEMY GRY

Aktualizacje zasad ekonomii

Atakujący, którzy przegrają, ale przeżyją całą rundę bez podłożenia Spike’a, otrzymają mniej kredytów (1000).

Obrońcy, którzy przegrają, ale przeżyją całą rundę po wybuchu Spike’a, również otrzymają mniej kredytów (1000).

Śmierć spowodowana wybuchem Spike’a nie wlicza się do statystyk ZZA.

Dodano informacje na temat ekonomii w podpowiedzi widocznej po najechaniu kursorem na wykrzyknik obok komunikatu „Min. w następnej rundzie” w sklepie.

Kontekst: te zmiany mają na celu urozmaicenie przy podejmowaniu decyzji w przypadku, gdy warto rozważyć wybór między oszczędzaniem sprzętu a podjęciem próby wygrania rundy. Pozwoli to także drużynom mogącym spokojnie wygrać rundę dużo skuteczniej nadwyrężyć ekonomię przeciwników, którzy postanowili uniknąć utraty drogiej broni w przypadku przegranej rundy.


Inne zmiany

Drobne usprawnienia wskaźnika błysku u obserwatorów.

Nowa opcja dla obserwatorów: „Pokaż przypisania klawiszy graczy na minimapie”.

Nowa opcja gry niestandardowej: „Rozegraj wszystkie rundy”.

Obie drużyny rozgrywają pełne 12 rund jako atakujący i obrońcy, po czym (w razie konieczności) następuje dogrywka.JAKOŚĆ ROZGRYWKI

Gracze mogą korzystać z modelu widoku leworęcznego. Model widoku leworęcznego agenta można ustawić w widoku pierwszoosobowym w menu ustawień. Zmiana tej opcji będzie także widoczna u innych graczy w trakcie obserwacji.

Teraz można wysłać bezpośrednią wiadomość, klikając nazwę znajomego na czacie zamiast wpisywania całego imienia.

Gracze będący AFK lub tacy, którzy zmienili aktywne okno za pomocą kombinacji klawiszy Alt + Tab na dłużej niż 5 minut, będą widoczni w panelu społeczności jako „Zaraz wracam”.

Dostosowano kolory drużyn, by w trakcie gry nie zmieniały się dla obserwatorów. (Dotychczas atakujący zawsze byli oznaczani na czerwono, a obrońcy na zielono).

Z perspektywy widza zmiana koloru drużyn w połowie gry była nieco myląca i powodowała pewne problemy dla nadawców, którzy musieli odpowiednio dostosowywać swoje nakładki. Ta zmiana zapewni widzom oraz organizatorom turniejów niezakłóconą w żaden sposób rozgrywkę.

[BETA] Eksperymentalne wyostrzenie.

To ustawienie graficzne przypadkowo zostało udostępnione z poprzednim patchem i zamierzaliśmy je usunąć, jednak wasze uwagi skłoniły nas do pozostawienia go. W związku z tym opcja ta wciąż będzie dostępna, jednak dokonaliśmy pewnych zmian w ustawieniach domyślnych. Nie wiemy, kiedy zajmiemy się optymalizacją jej wydajności ani dalszymi zmianami, dlatego uznajcie ją za trwającą ciągle betę.


NAPRAWIONE BŁĘDY

Naprawiono jedno ze zgłaszanych przez graczy źródeł utraty płynności w trakcie walki.

Wciąż szukamy źródeł utraty płynności w trakcie walki, o jakich donoszą gracze po ostatnich patchach. Ten patch zawiera poprawkę jednej z najczęściej występujących usterek w trakcie walk. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyeliminujemy ten problem u wielu z was. Jednocześnie wciąż pracujemy nad innymi kwestiami, jakie zauważyliśmy w waszych filmikach.

Naprawiono błąd powodujący, że otrzymane zaproszenia do grupy były aktywne w panelu społeczności po ich odrzuceniu.

Gracze nie widzą już położenia Spike’a po ponownym dołączeniu do gry.

Naprawiono błąd powodujący, że zwłoki gracza mogły stwarzać problemy z kolizjami.

Segmenty ściany Sage nie ulegają zniszczeniu, kiedy na ich szczycie zginie gracz.

Naprawiono błąd powodujący wyłączenie kolejki dla wszystkich trybów, jeśli gracz zamknął klienta w trakcie odliczania po znalezieniu gry.

Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie odznaki rangi aktu na ekranie MVP poza kolejką rankingową.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza